Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:42:25 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 31 z 161 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-07-2015 10:37
nie, dawaj film, żydowski wysłanniku Izraela




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 03-07-2015 15:30
ok smiley

Nie ma po co czekać do wieczora, więc daje już. Zgodnie z obietnicą - polski film, do którego przymierzam się już od dłuższego czasu i mam co do niego bardzo duże oczekiwania. Możliwe że nawet coś się w nim dzieje, ale zobaczymy.

http://www.filmweb.pl/film/Przes%C5%82uchanie-1982-1200

Lion znowu widział, ale to już w sumie standard smiley



Edytowane przez Flaku dnia 03-07-2015 15:30
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-07-2015 15:38
znowu polski staroć smiley
mam nadzieję, że lepsze od Big Bang smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 03-07-2015 15:53
Otherwoman napisał/a:
mam nadzieję, że lepsze od Big Bang smiley

Nie oglądałem ani tego ani tego ale mogę strzelić w ciemno, że na pewno lepszy, lol. Chociaż na tym forum to nigdy nic nie wiadomo odkąd Filozofowie mają wyższą średnią niż Wstyd, czego zdrowym rozumem nie da się wyjaśnić xD


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-07-2015 16:05
Oglądam i na razie zdecydowanie lepsze smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-07-2015 20:22
Kolejny film, totalnie nie w moich klimatach smiley
Po pierwsze nie przepadam za polskimi filmami i takim klimatem, po drugie nieszczególnie interesuje mnie zbytnio ta tematyka. Zreszta w ogóle średnio lubię filmy polityczne.

Aktorstwo ujdzie, chociaż Janda jest irytująca.

Mimo wszystko film był jednak dość ciekawy i, jak to ujął Flaku, nawet coś się działo. smiley

W sumie nie wiem, co można by o nim napisać, bo nic jakoś szczególnie nie przykuło mojej uwagi. Film był typowo polityczny, propagandowy, powstał jak widze w 89 roku, czyli jeszcze na ówczesnej fali krytyki.

Chociaż było parę rzeczy, ktore mi się podobały, jak np opowieść Antoniny o swoim zyciowym szczęściu powodowanym tym, że nie postępowała według zasad i rozsądku. smiley

No i dobra była scena z fałszywym zabójstwem smiley

Nie podobały mi się w dodatku zbytnio ujęcia, a słuchanie rozmowy prowadzonej szeptem też było męczace.

Co zaś do samego wydźwięku politycznego, to w sumie takie rzeczy dzieją się zawsze przy wszelkich zmianach i chaosie, więc to nic nowego i jakoś bardzo szczególnego. Co zaś do przesłuchania, to i dziś mają miejsce takie i znacznie gorsze rzeczy (tez akurat jestem po filmie, w którym się mówi o torturach na przesłuchania dopuszczonych przez brytyjskiego ministra). Więcej się wypowiadać nie będę, bo w końcu te zdarzenia to jakieś dwa pokolenia temu miały miejsce, więc niewiele mogę o tym wiedzieć, natomiast ze źródłami to akurat różnie bywa w tej kwestii.
Ale... taka sytuacja mi się przypomniała, jak to niegdyś znajomi zza granicy przyjechali do moich sąsiadów (to było właśnie koło roku 89) i nie mieli zostawić gdzie samochodu, więc moi rodzice pozwolili go zostawić go u nas w garażu. I inny sąsiad zobaczył ten samochód i poszedł donieść do urzędu, że ukrywamy jakiś zagraniczny samochód smiley To tylko takie nawiązanie do wypowiedzi UBeka o tym, że ludzie wcale nie są tacy porządni smiley

A tak już abstrahując od tematu ten film trochę skojarzył mi się z obsesją zdrajcy Targaryena smiley


Ocena 6/10

Więcej jakoś nie mogę dać, bo chociaż był niezły, to nie było tam nic szczególnego, co by jakoś zwróciło moją uwagę smiley


PS> Tabela jest w pierwszym poście, coby nie trzeba było jej szukać smiley
PS> 2 Naprawdę dla ciebie, Lion ten film jest na poziomie od Miasta Boga? smiley A w ogóle to znalazłam na strychu ostatnio ulotkę z kina reklamującą Miasto Boga




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 03-07-2015 20:35
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 03-07-2015 20:47
Aktorstwo ujdzie, chociaż Janda jest irytująca.


Janda ma ADHD jak zwykle, ale przynajmniej dostała Złotą Palmę w Cannes za tę rolę smiley

Naprawdę dla ciebie, Lion ten film jest na poziomie od Miasta Boga? smiley


Tak wyszło, Przesłuchanie 9/10smiley

Nie wiem czy obejrze znowu, bo mi sie nie chce powtarzać filmów w tym klubie, a ciągle dajecie te co widziałem, poza tym film pamiętam dość dobrze jak na widziany ze 2 lata temu.

Na plus ukazanie okresu stalinizmu w bezlitosny sposób. Dobrze dobrany film w kontekście nadchodzącej edycji (totalitaryzm). Zapamiętałem porządne aktorstwo Gajosa, Jandy, Ferencego i innych typowych mocarzy polskiego teatru/filmu. Z fabuły pamiętam, że wkręcili w coś pijaną Jande i trafiła za kratki i pozniej przez pół filmu miała coś podpisać, a jak nie no to do zasyfiałej celi z Agnieszką Holland i Bożeną Dykiel chyba. Typowe wyruchanie przez system, który jako jedyny ma broń i może se robić co chce (w sumie tak jest do dziś, ale w wersji light).

Film był typowo polityczny, propagandowy, powstał jak widze w 89 roku, czyli jeszcze na ówczesnej fali krytyki.


No nie do końca smiley Ogólnie otoczka filmu jest nawet ciekawsza niż sam film z tego względu, że rzeczywistość i film się ze sobą mieszały i wypiszę parę ciekawostek

- Film powstał w 1982 roku, czyli w głębokim PRL. Po obejrzeniu dużej ilości filmów z tego okresu Polski mogę stwierdzić, że to faktycznie najbardziej bezlitosny/krytyczny film w stosunku do tamtego systemu jaki powstał jeszcze za jego istnienia. Jest cudem, że po pierwsze film powstał, a po drugie, że nie został zniszczony. Jedyne co go uratowało to prawdopodobnie moment rozprężenia pomiędzy strajkami 80' a stanem wojennym, gdy władze miały inne sprawy na głowie i jakoś im to umknęło (w tym okresie też rozwijał się choćby Jarocin, na który władza zezwalała by się młodzi bawili na koncertach a nie robili strajki i burdy na ulicach). Oczywiście film był zbanowany i premierę miał w 1989 roku, ale ci co dociekali to go zobaczyli, na przegrywanych podziemnie kopiach na VHS itd., przez co film można nazwać kultowym.
- Kręcony był w spartańskich warunkach w sumie, więc niech kogoś nie zdziwi, że jest taki surowy i realistyczny , to jest właściwie jego największa zaleta, na zachodzie robiło się i robi przecież wiele filmów wysokobudżetowych o zniewoleniu, ale nie takich bezpośrednich i nie takich prawdziwych. Np. scena porodu jest w tym filmie autentyczna.
- Nawet taśmy zabrakło w trakcie kręcenia na pół-czarno tego filmu. Bugajski wysyłał prośby za granicę o wsparcie, jeden z jego listów przeczytano w Nowym Jorku na przyjęciu i zrobiono składkę na taśmę, którą przesłano do Polski (w tym gronie był m.in. Ed Harris).
- W filmie wzięły udział też np. tresowane szczury, a przez sceny w wodzie Janda była praktycznie cały czas przeziębiona i ponoć w przerwach rozgrzewała się na planie alkoholem. Jednocześnie kręciła film we Francji i tam się niepokojono jak fatalnie wygląda, a gdy wracała dokręcać znów Przesłuchanie, to z kolei wyglądała za dobrze i trzeba było znów jej łamać paznokcie, wcierać brud itp.
- Niejaki pan Zbyszek, który był wózkarzem pracującym przy filmie, który w pewnym momencie produkcji zaczął się dziwnie zachowywać i utrudniać pracę. Poinstruował też reżysera, że ubecy trzymali broń w biurku, a nie przy sobie. Niedługo później wydało się, ze sam był niegdyś oficerem UB i oczywiście został usunięty z planu smiley
- "Na miłość boską, jakim symbolem pokolenia akowskiego jest ta kurwa na ekranie, przepraszam bardzo?" słowa wypowiedziane przez gościa z komisji, który decydował o przyszłości filmu i w ostateczności go zbanował. Wypowiedzi tej komisji był potajemnie nagrane i przesłane później do New York Timesa, ale w sumie nie bardzo wierzono, że te dziwactwa miały miejsce naprawdę.
- Bugajski dostał oczywiście zakaz kręcenia dalszych filmów gdy się wydało, że film został ukończony, a w dodatku Bugajski rozpowszechniał go w podziemiu. Nie miał innego wyjścia jak wyjechać do Kanady i kręcić jakieś serialiki.

z Bugajskiego widziałem jeszcze dobry "Układ zamknięty", który mówi o betonowym układzie biznesowo-politycznym no i generała Nila o generale Nilu (xD)
Edytowane przez Lion dnia 03-07-2015 20:49
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 03-07-2015 21:14
- Film powstał w 1982 roku,


lol no właśnie byłam pewna, że 82 i tak powiedzialam mamie, jak zapytała, co ogladam i dopiero przy pisaniu posta sprawdzialam ten 89 smiley Czyli jednak 82, jak mi się wcześniej wydawało, no ale to by pasowało nawet smiley

Np. scena porodu jest w tym filmie autentyczna.


Nie wiedziałam tego, ale własnie na taką wyglądała, co mnie aż zaskoczyło.

Niejaki pan Zbyszek, który był wózkarzem pracującym przy filmie, który w pewnym momencie produkcji zaczął się dziwnie zachowywać i utrudniać pracę. Poinstruował też reżysera, że ubecy trzymali broń w biurku, a nie przy sobie. Niedługo później wydało się, ze sam był niegdyś oficerem UB i oczywiście został usunięty z planu


A to fajna ciekawostka, ale szkoda, że go usunęli, bo mógłby dodac parę faktów z pierwszej ręki smileysmiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 15:51
Jestem tak zmęczona oglądaniem Big Bang (dwa dni go meczylam), że zostawię ino ocenę 3/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-07-2015 17:56
Amaranta napisał/a:
Jestem tak zmęczona oglądaniem Big Bang (dwa dni go meczylam), że zostawię ino ocenę 3/10


heh ja dałam 4 bo udało mi się w jeden dzień, ale tez ledwie smiley
mówiłam, ze Rozmowy lepsze smiley

czemu to pedalskie przesluchanie rozszerza tabelkę smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 06-07-2015 18:05
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 18:40
Może uda mi się ogarnąć wszystkie filmy bo mam nogę unieruchomioną i nie ruszam się z domu. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-07-2015 19:34
Faraday napisał/a:
Może uda mi się ogarnąć wszystkie filmy bo mam nogę unieruchomioną i nie ruszam się z domu. smiley


smileysmiley

tylko 10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 20:03
Dajesz, Faraday!
Wyzywam Cię smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 06-07-2015 20:57
Jak obejrzysz wszystkie szybciej ode mnie (co w sumie nie jest takim wielkim wyczynem), to stawiam czteropak na kolejnym Openerze smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 22:04
Faraday napisał/a:
Może uda mi się ogarnąć wszystkie filmy bo mam nogę unieruchomioną i nie ruszam się z domu. smiley


tylko sobie drugiej nogi nie unieruchom z rozpaczy bo niektóre z tych filmów delikatnie mówiąc nie są dziełami najwyższych lotówsmiley
Edytowane przez adi1991 dnia 06-07-2015 22:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 22:16
adi1991 napisał/a:
Faraday napisał/a:
Może uda mi się ogarnąć wszystkie filmy bo mam nogę unieruchomioną i nie ruszam się z domu. smiley


tylko sobie drugiej nogi nie unieruchom z rozpaczy bo niektóre z tych filmów delikatnie mówiąc nie są dziełami najwyższych lotówsmiley


<spogląda wymownie na Arletę>



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-07-2015 22:20
Umbastyczny napisał/a:
adi1991 napisał/a:
Faraday napisał/a:
Może uda mi się ogarnąć wszystkie filmy bo mam nogę unieruchomioną i nie ruszam się z domu. smiley


tylko sobie drugiej nogi nie unieruchom z rozpaczy bo niektóre z tych filmów delikatnie mówiąc nie są dziełami najwyższych lotówsmiley


<spogląda wymownie na Arletę>


sorry, ale Big Bang i Wstyd oglądało się znacznie gorzej od moich filmów, a juz na pewno od Enid smiley

--------------------------------------

Jaką pracę miałbyś w Jurassic Parku

http://samequizy.pl/jaka-prace-wykonywalbys-w-jurassic-world/


Treser Raptorów!

Udało Ci się uzyskać wynik, o którym marzy chyba każdy! Sądząc po Twoich odpowiedziach, świetnie nadawałbyś się na tresera Raptorów! Uwielbiasz żyć na krawędzi i jesteś przyzwyczajony do adrenaliny. Masz naturalny talent komunikowania się ze zwierzętami i nawet te najgroźniejsze mają do Ciebie zaufanie i Cię słuchają!

smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 06-07-2015 22:22
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 22:26
to samo smiley






A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-07-2015 22:43
Opiekun roślinożernych!

Twoje zamiłowanie do przyrody sprawia, że byłbyś idealnym opiekunem roślinożernych dinozaurów! Pewnie, że to T-Rex jest największą atrakcją, ale nawet on blednie w porównaniu z majestatem 18-metrowego Apatozaura! Zdecydowanie wolisz łagodniejsze gatunki i nie lubisz się martwić, że któregoś dnia Twój podopieczny Cię pożre!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-07-2015 17:52
Przesłuchanie

smiley
Oglądałem wczoraj wieczorem, ale chciało mi się spać, więc krótka recenzja dzisiaj. Krótka, bo sporo mi wyleciało z głowy.

Ogólnie film dużo lepszy niż się spodziewałem.

Po pierwsze, to nie moje czasy, ale wydaje mi się, że jak na film z 1982 roku to jest to mocna i odważna produkcja, więc szacun.

Po drugie Janda. Nie znam jej za bardzo z innych ról, ale kojarzę ją z różnych wywiadów itp. jako taką roztrzepaną z nadmierną gestykulacją i w ogóle xD Tutaj nie było to jakoś widoczne za bardzo i w sumie Janda na duży plus. Bardzo dobrze zagrała i zbudowała postać.

Ogólnie plus dla wszystkich więźniarek, fajnie zagrały i fajnie pokazane różne "odmiany" uwięzionych. Miło też było zobaczyć na ekranie Agnieszkę Holland, w trakcie oglądania sprawdzałem na filwebie czy to na pewno ona.

Co do konkretów. Film jest całkiem klimatyczny i w sumie nawet trzyma trochę w napięciu. Dodatkowo mocne pokazane warunki życia w takim zakładzie, metody przesłuchań itd.

Z minusów mam tylko 1 konkretny. Nie wiem jak Wam, ale mnie się kompletnie nie podobał początek. Jakoś nie przypadły mi do gustu te przyśpiewki i popijawy. Bałem się, że będzie to długo trwało, ale na szczęście szybko przeszli do aresztu.

Z w trakcie oglądania ocena wahała się tak od 6, przez 7, do 8, więc tak uśredniając będzie mocne 7, takie 7.5 zaokrąglone w dół.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 31 z 161 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum