Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:25:30 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 30 z 161 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-06-2015 19:40
nie dawajcie filmów telewizyjnych...


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-06-2015 19:49
Flaku napisał/a:
nie dawajcie filmów telewizyjnych...


Faszysta, nie podoba sie to won z klóbó
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-06-2015 02:58
"poziom bycia humanistą" - lol kto to wpisał? smiley

Rozmowy z Otherwoman


5/10 bo film był średni. Co można napisać?

To co mi się podoba w filmie:
-to, że jest jaki jest, bardzo naturalny, jakby właściwie nie był filmem tylko realną hotelową przygodą dwóch ludzi nakręconą niewidzialną kamerą. Zapewne minimalny budżet, a i tak da się to oglądać.
-to, że mimo tego, że jest naturalny, to jest też zabawa formą i pracą kamery. Dla mnie to dzielenie ekranu i różne przeskoki to nie jest oczopląs tylko ciekawe urozmaicenie. Może się to bierze stąd, że jak się ogląda 100 filmów na miesiąc z identycznym nudnym schematycznym montażem, to widząc coś co jest inaczej zrobione, zwraca się uwagę i automatycznie jest to jakieś ożywienie i plus. Nie wiem kto to ten gościu co go Otherwoman wymieniała, mi się to troske kojarzy z francuską nową falą.
-aktorstwo. przez większosć czasu trzymało poziom. Momentami nadekspresyjne, bo jak się film trzyma na samej grze, to jest trochę pułapka, bo jak czegoś nie dograsz, to będzie miałko i nijako, więc aktorzy się starają, ale tylko kilka razy przesadzili w tej całej improwizacji.
-nie było pogwałceń estetycznych jak w Filozofach.
-film gloryfikuje spontaniczne relacje w opozycji do sztucznot typu małżeństwo i innych bajek (wymowne spotkanie na weselu a nie np. na kręgielni albo w warzywniaku).
-urocze retrosy czy co to tam było.

To co mi się nie podoba w filmie:
-Gadają, gadają i gadają. W sumie mógłbym powiedzieć, że nie przepadam za takimi filmami, ale zawsze są wyjątki jeśli film jest wyjątkowy. Np. "Kawa i papierosy" to film, w którym przez 1,5 godziny ludzie se gadają przy kawie i papierosach. Temu filmowi dałem 9/10, bo wyróżniła się dla mnie forma, klimat, tematyka rozmów, trochę absurdu, humoru no i obsada (Jack i Meg White, Bill Murray, Cate Blanchett, Iggy Pop, Tom Waits, Steve Buscemi, Roberto Benigni czy Steve Coogan). Z tego mamy tu tylko obsade czyli aktorstwo.
-ziewnąłem kilka razy (jest 2:55 ale fakt to fakt, na Czarze Ognia nie ziewałem)
-nic sie nie dzieje
-Gadają
-stare te postacie i nie mogę się z nimi w żaden sposób zsympatyzować (jest takie słowo?). Bardziej jakieś babcie w wieku Otherwoman coś by mogły z tego wyciągnąć. Film nie jest adresowany do mnie i mówi mi troche "jesteś za młody szczylu żeby takie spotkania po 50 latach zrozumieć i poczuć". No to ok
- film nie ma tego czegoś, bo w sumie wypisałem duzo zalet i gdyby film miał to coś w sobie, to mogłoby podejść chociaż pod 6 jak Enid, gdzie mnie w jakiś sposób zaciekawił.

dobra 5/10 bo już nie ma po co sie rozpisywać o filmie na 5/10
Edytowane przez Lion dnia 28-06-2015 03:17
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 28-06-2015 06:35
Aha i odnośnie tych stojących zegarków. Przypomniało mi sie, że kiedyś, jak byłam mała, to moja babcia opowiadała, że była świadkiem UFO i że wtedy wszystkim się zegarki zatrzymały. To teraz już wiem, skąd wzięła ten genialny pomysł.


Lol smiley

Big Bang


Nie mam pojęcia co o tym filmie napisać smiley Najpierw myślałem, że to będzie jakiś absurdalny film o UFO w realiach PRL. Potem UFO coś nie nadchodziło, ale wciąż było absurdalnie. A po przybyciu pana Kazimierza przestało być nawet absurdalnie, a zrobiło się moralizatorsko i nawet powróciło UFO. Z tego co zrozumiałem UFO, a raczej pan Kazimierz w tym filmie oznacza takiego zewnętrznego obserwatora i przez otworzenie języków postaci, zmusza i widza do spojrzenia na samego siebie i na świat. To fajnie, tylko że to tak jest zrobione, że ciężko mi ten film jakoś szczególnie polubić. Lubiłem go inaczej na Umba, głównie na początku, bo myślałem, że z tego archaicznego humoru się coś rozwinie. No a Kłosowski postraszył, Pieczka postraszył i zrobił się trochę patos. Oczywiście aktorzy dają z siebie wszystko. Właściwie to jest teatr w opakowaniu filmowym, a nie film. Jedni to lubią inni nie. Ja to lubię, ale jak jest trochę lepiej zrobione. Nie ma co się do przesady czepiać, bo połowa lat 80. to w Polsce totalna depresja i zrobienie filmu w jednym pomieszczeniu z kilkoma flaszkami i samymi dialogami pewnie też trochę improwizowanymi to nic niezwykłego. Właściwie podobał mi się ten przydymiony klimat lo-fi, w dodatku okraszony sztucznym wiejskim humorem i dziwacznymi zwrotami. Tylko że miałem nadzieję na większą moc. smiley Moc w pewnym sensie była, ale nie w tym kierunku w którym gdyby poszła, to by film dziś mógł zachwycać. Nie do końca wytrzymał próbę czasu i jego główną siłą napędową w końcówce jest zbyt truistyczny morał. Z drugiej strony widziałem trochę PRL-owskich filmów i nawet legendarny jajcarski "Miś" ma niespodziewanie patetyczną końcówkę, więc potrafię zrozumieć że takie mogły być wtedy nastroje i twórcy filmowi uważali się za Mickiewiczów kamery, mimo że mnie samemu niekoniecznie to odpowiada. Właściwie nie wiem jaką dać ocenę. W takich sytuacjach daję zwykle 5, bo się plus i minusy równoważą, ale tu mi jakoś nie pasuje, bo to zbyt obojętna ocena. dam 6/10, bo mimo, że się nieco zawiodłem, to doceniam ogólniki, niezłe teksty, mglisty klimat i mocny poziom aktorski. smiley
Edytowane przez Lion dnia 28-06-2015 06:49
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 01:37
Big Bang - trzeba troszkę dłuższego posta napisać niż o ostatnim filmie bo jest warto choć z początku jak zobaczyłem tytuł i rok produkcji pomyślałem sobie, że będzie kolejny bubel, a tu zaskoczenie. Od początku jednak trza zacząć i wrócić do filmu.

Ten już od samego początku zaintrygował mnie. Po pierwsze fajne teksty typu:

może jakieś pigmeje albo chińczyki - Hela o przybyłym UFO

Trafi mi się jakimś obcy, rozjadę kurwisyna i koniec - Janek

A po polsku byś chciał? Po łacinie jest torbienie, a po polsku jest ruchać i sprawa załatwiona. - Janek

Może dla ludzi z miasta to dziwne, że takie teksty kogoś śmieszą, ale ja wychowany na wsi i obcujący w dzieciństwie z ludźmi bardzo podobnymi do tych w filmie jestem niejako przesiąknięty tą specyfiką. Wracając jednak do filmu to dalej widzimy oczekiwanie i skojarzyło mi się z pewną sytuacją w moim życiu ale potem później gdyż jednak film staram się opisywać. Co mi się podobało najbardziej w tej części to aktorstwo. Niech mówią co chcą, ale kiedyś to polscy aktorzy to mieli warsztat, z którego prawie nic już nie pozostało bo stare pokolenia wymierają, a młodych z takim warsztatem na palcach jednej ręki można wymienić. Kolejną rzeczą jest atmosfera oczekiwania. Niesamowita sprawa takie coś przeżyć jak się na coś usilnie czeka z wielką nadzieją, ale jednak z dozą wielkiej niepewności i bojaźnią.

Dalej pojawia się pan Kazimierz i film przyjmuje inny charakter. Robi się jeszcze bardziej poważnie i dziś jego słowa są chyba jeszcze bardziej trafne niż wtedy. Końcówka dziwna jak pojawiła się żona naukowca, ale Franciszek Pieczka ratuje końcówkę(swoją drogą niesamowity aktor z tą swoja specyfiką).

Podsumowując film na wielki plus gdyż spodziewałem się co najwyżej przeciętniaka, a dostałem świetną grę aktorską, genialny klimat, który rozumiem i doświadczyłem przez co wiem poniekąd jak się ci ludzie czuli. Do tego lubię filmy w takiej konwencji typu spektakl teatralny. Sam w teatrze bywam i wolę to często niż pójście do kina na kolejny często bezmyślny film. Po prostu kameralność i autentyczność jest dla mnie lepsza niż niejako sztuczność i masowość kin.

Daje 8/10 gdyż jak już wspomniałem trochę wspomnień wróciło, film skłonił do refleksji, a i klimat jest taki "mój".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 01:52
Wiedziałem, że adi oceni wysoko, faktycznie troszku twój klimat smiley W sumie najlepsze w tym klubie filmowym jest dla mnie to, że oceniając jeden film każdy ma inne spojrzenie i można poczytać odmienne opinie i oceny póki co wyraźnie się różnią smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-06-2015 18:18
Lion napisał/a:
Wiedziałem, że adi oceni wysoko, faktycznie troszku twój klimat smiley W sumie najlepsze w tym klubie filmowym jest dla mnie to, że oceniając jeden film każdy ma inne spojrzenie i można poczytać odmienne opinie i oceny póki co wyraźnie się różnią smiley


nom też mi się to podoba, od razu widac, kto jaki ma gust, co lubi, w sumie można by pewnie pokusić się o zanalizowanie osoby na podstawie ocenionych filmów, tylko potrzeba by ich nieco więcej smiley

co do adiego, to też wiedziałam, że to film w jego stylu smiley

w sumie teraz z perspektywy czasu już można przewidzieć, jak kto oceni film, niedługo będzie mozna robić zakłady smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 30-06-2015 19:56
Ok, któryś z tych dwóch filmów jest w moim stylu? smiley



Edytowane przez Flaku dnia 30-06-2015 19:56
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 19:58
prawdopodobnie żaden smiley




A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 20:06
no żaden ale i tak musisz obejrzeć smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-06-2015 20:11
a ja obstawiam, że Flaku da Rozmowom podobną ocenę, jak Lion i na pewno oceni wyżej niż 3 (czyli wyżej niż Filozofów) smiley

co do filmu o wieśniakach, to nie wiem smiley

PS> A w moim stylu to w sumie nie było żadnego filmu jeszcze smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 30-06-2015 20:14
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 20:45
wydaje mi się, że mój następny powinien Ci pasować smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 21:49
Otherwoman napisał/a:
nom też mi się to podoba, od razu widac, kto jaki ma gust, co lubi, w sumie można by pewnie pokusić się o zanalizowanie osoby na podstawie ocenionych filmów, tylko potrzeba by ich nieco więcej smiley


Lionowi może się nudzi i zrobi takie coś bo on takie rzeczy chyba lubi robić i analizować wszystkosmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 21:52
no zrobie ale najlepiej jak ludzie beda mieli tyle samo poocenianych, bo na teraz to by z 7 filmów trzeba było zamiast z 9... smiley <patrzy wymownie w strone Flaka, Amarerny i mrO>
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 21:54
Lion napisał/a:
no zrobie ale najlepiej jak ludzie beda mieli tyle samo poocenianych, bo na teraz to by z 7 filmów trzeba było zamiast z 9... smiley <patrzy wymownie w strone Flaka, Amarerny i mrO>


liczę na wnikliwą analizę pod kątem wielu aspektów z życia klubowiczówsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-06-2015 21:57
Lol mi chodzilo bardziej o porównanie ocen. Chyba że wyjdzie zależności poglądów politycznych, typu psychologicznego, domu w Hogwarcie i preferencji filmowej, to coś dopiszę smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-06-2015 22:23
Umbastyczny napisał/a:
wydaje mi się, że mój następny powinien Ci pasować smiley



już się boję smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-07-2015 22:16
Rozmowy... były dość sympatycznym filmem. Ot takie lekkie kino, które można sobie na deser rzucić. Nie byłam znudzona, chociaż też nie oglądałam go z większą uwagą.
No i nie ma nad czym się rozwodzić - 5/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-07-2015 22:22
Amaranta napisał/a:
Rozmowy... były dość sympatycznym filmem. Ot takie lekkie kino, które można sobie na deser rzucić. Nie byłam znudzona, chociaż też nie oglądałam go z większą uwagą.


Bardzo się ciesze, że chociaż ty nie byłaś smileysmiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 03-07-2015 00:37
Ja się na pewno spóźnię z filmami bo po pierwsze miałem zapierdol przez ten tydzień, a jutro będę się uczył na egzamin, więc sorki. Film mam już w sumie przygotowany, ale jak nie chcecie to niech daje kolejna osoba xD


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 30 z 161 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum