Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:29:17 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 15 z 161 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-05-2015 22:41
w sumie nie wiem, czy jest sens czekać smiley
dzięki dodawaniu systematycznie postów wiedzieliśmy, kto już obejrzał, ale kto się opierdala smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-05-2015 22:42
Dla mnie nie ma na co czekać, juz o tym pisałem smiley Po to jest cały tydzień terminu żeby ogladac i pisac recenzje przez cały tydzień smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-05-2015 22:58
No to ja napiszę krótko, bo według mnie, nie ma się co rozpisywać na temat tego filmu.

W sumie taki dość klasyczny thriller. Oglądało się dobrze, nie nużyło, ale też nie powalało na kolana. W sumie akcja była raczej dość przewidywalna, jak w większości thrillerów. Na pewno ciekawie było na początku, kiedy wszystko się dopiero rozkręcało i nie było wiadomo, kto i jak. Potem, właściwie od zabicia Hammonda zaczęło się robić coraz bardziej przewidywalnie i coraz mniej tajemniczo. Mimo wszystko jednak nadal oglądało się dość ciekawie, bo wciąż czekało się na kolejny ruch terrorysty.

Było też kilka w miarę spoko scen akcji, czyli obniżanie pułapu i lądowanie. Ale tak generalnie też bez większego szału.

Nie mogło zabraknąć "rozczulających" scenek z dzieckiem i "wzruszajacej" historii naszego hero. Czyli klasyka.

Policjanta kojarzę z House of Cards i z tego szitowatego serialu o wampirach (The Strain).

No i to by było na tyle. Nic mnie w tym filmie nie zachwyciło, ale też nie było jakichś szczególnie nudnych, żenujących, beznadziejnych scen.

Niech mu będzie 6/10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 10-05-2015 00:37
a to termin nie był do niedzieli? ups... sorry, miałem zajęte te dwa dni ;p



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 15:49
mrOTHER oszuście, specjalnie nie obejrzałeś smiley

Moja opinia o Non-Stop:

Ogólnie jestem dość mocno rozczarowany i zawiedziony.

Początek był nawet niezły i ciekawy, chyba najbardziej podobał mi się ten motyw napuszczenia tych agentów na siebie i walka w kibelku. smiley

Później zaczęło się robić nudnawo i w sumie ten film jest taki typowo amerykański, czyli miałki, nijaki itd. Postacie są właśnie typowe dla tego typu filmów: główny bohater maczo z problemami, ładna pomocnica, policjant, tępa idiotka, samotne dziecko, nerd, itd. Rozumiem, że amerykańce podchodzą inaczej do spraw terroryzmu inaczej niż my i ten motyw jest dość popularny jeśli chodzi o filmy, ale Non-Stop jest mocno oklepane i nie ma tu niczego wyjątkowego, co można zapamiętać. Dodatkowo zabrakło mi jakiejś, nawet głupiej, wartkiej akcji, bo momentami mi się już to dłużyło.

Na plus rozmowa z panią emerytką o Alzhaimerze i potem ta sama rozmowa z rudą smiley.
Miłe zaskoczenie też, że w stosunku do Araba było tylko parę aluzji na początku, ale nikt go od razu nie zlinczował smiley. W sumie śmiesznie wyszło też atakowanie kapitana przez dziurkę w kiblu smiley.

Całość oceniam na 6/10 jak Arletkam.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 10-05-2015 16:10
Z góry przepraszam, ale nie jestem w stanie pisać o tym co zobaczyłem całkiem na serio xD

Film powinien się nazywać "Liam Neeson, czyli jak zostać bohaterem w kilka godzin".

Początek jest obiecujący. Atmosfera niepewności, tłumy pasażerów, nie wiadomo kto jest terrorystą, zmanipulowany Neeson zabija pierwszą ofiarę... Ale im dalej, tym fajnie zapowiadający się thriller zaczyna się zamieniać w podrzędny film akcji, a zakończenie to już istny kabaret. Nie widziałem wcześniej żadnego filmu z Neesonem, ale tutaj nieźle daje - biega z pistoletem, terroryzuje pasażerów, nie wspominając o tym kiedy zaczyna się denerwować i mówić tym swoim "groźnym" głosem. Wisienka na torcie: Neeson stoi zgarbiony wśród pasażerów i opowiada im historię swojego życia, czyli teoretycznie mocna scena, która w praktyce wypada jak reszta filmu - nieźle się ogląda, ale ciężko traktować to na poważnie. Film to typowy odmóżdżacz, nie znajdziemy w nim absolutnie nic mądrego. Są tutaj sceny przy których oczy krwawią (szczególnie ostatnie 15-20 min) oraz takie przy których można zadać sobie pytanie "a może to jednak parodia?" (Neeson z pewnością sprawdziłby się w tym gatunku), ale mimo wszystko, film trzyma w napięciu i będę go wspomniał z uśmiechem.

Ocena: 5/10.


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-05-2015 16:23
Później zaczęło się robić nudnawo i w sumie ten film jest taki typowo amerykański, czyli miałki, nijaki itd



miałam to napisac, ale potem zobaczyłam, że produkcja jest amerykańsko-francusko-kanadyjsko-brytyjska smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 10-05-2015 18:22
Z opóźnieniem, ale wybaczcie, ciężki tydzień... jak prawie każdy z resztą. I film również nie zachęcał.

Film był nudny, a główna bohaterka okropnie irytująca. Helena wspaniale ją odegrała, bo w pewnym momencie nie mogłam patrzeć na jej twarz, mając ochotę uszkodzić w nieprzyjemny sposób.


Amen.

4/10

--

No dobra, napiszę jeszcze coś smiley

W sumie jeśli oglądając film, miałem ochotę przywalić Enid w twarz, to znaczy że nie był on taki zły, ponieważ wzbudził we mnie dokładnie takie emocje, jakie powinien. Dobry film dla przyszłych rodziców - ku przestrodze, żeby nie postępować tak jak ona smiley

Według mnie powodem jej negatywnego zachowania był jednak jej zawód. Często mówiła o tym, że "jest w stanie wejść w umysł dziecka i do świata fantazji, do którego takie dziecko chce uciec, gdzie będzie bezpieczne" itd. I według mnie jej sukces polegał na tym, że nie tylko była w stanie wejść w umysł dziecka - lecz sama była takim dzieckiem. Uciekającym od rzeczywistości poprzez wyganianie własnych dzieci w trakcie spotkań fantastycznej piątki (czy jak to się zwało), do bezpiecznego świata fantazji - gdzie nawet jeśli uświadomi sobie, że jest złym człowiekiem, to przyjdzie do niej mąż... i nie ten prawdziwy, kochający wojskowy z krwi i kości, lecz ten drugi, który ją pogłaszcze i powie, że ładnie wygląda, nawet jeśli wyglądała tak, jakby płakała całą noc. "Wybór" męża też tu miał olbrzymie znaczenie.

Nic dziwnego, że aż tyle pisała. Była uzależniona od "uciekania do fantazji", do tego stopnia, że swoje życie też zaczęła kreować na ten wzór (zmiana męża, wysłanie dzieci do szkoły itd).

Oczywiście wychowanie też miało na to wpływ (głównie matka ucząca ją "sztucznego szacunku"smiley. Ale według mnie czasami bywa tak, że jeśli rodzice skrzywdzą dziecko, to ono zrobi wszystko, aby stać się ich dokładnym przeciwieństwem. Enid zaś odpychała od siebie te myśli.

Na koniec małe co nieco: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BKA-GdlJpXjUG2Pol37mxQd-I5JwgeMp5MJwYavWV-Q/edit?usp=sharing
Z tym że nie wiem, co z Fredem.



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 10-05-2015 18:22
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-05-2015 18:32
czemu ja mam pedalski łososiowy kolor?

ale tabelka fajna smiley

wrzucam do pierwszego posta, a ty uzupełniaj kolejne smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 10-05-2015 18:34
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 18:58
Non Stop oceniam na 7/10.

Stwierdziłam, że lubię filmy, które dzieją się na pokładzie samolotu. Lubię motyw terrorysty, który jest gotów umrzeć za swe (beznadziejnie głupie) przekonania XD Tu było o wiele ciekawiej, bo nie było oklepanego starcia twarzą w twarz z prawym stróżem prawa i terrorystą, który naraził się naszemu bohaterowi w przeszłości.
Co prawda jakieś dawne brudy były wyciągane, no ale spoko, mało mnie obchodziły. W zasadzie mogłoby tego nie być, w momencie gdzie bohater jest stawiany w złym świetle i odbierany jako terrorysta. Złe charaktery nieźle wodziły sobie wszystkich za nos. Ładnie wątki były połączone. Oczywiście, że były słabsze czy żałosne, ale jak patrzę na ogólny zarys filmu, to mi się podobał.

Ulubiona scena? Pistolet lewitujący w powietrzu i Liam frunący nad podłogą, by zestrzelić terrorystę smiley No i przypomniałam sobie dlaczego lubię Julianne More. Miło ją oglądać na ekranie a już dawno nie miałam okazji.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:14
Mam do Was pytanie dotyczące filmweba smiley

Chodzi mi dokładnie o ranking top500. Warunkiem, żeby dostać się na listę, jest minimum 10 tysięcy głosów. Film, ktory aktualnie jest a tej liście ostatni, ma średnią 7,35. No i teraz pojawia się pytanie: jak to jest, są filmy, które spełniają kryterium 10.000+, mają średnią powyżej 7.35, a mimo to nie ma ich w top500? Orientujecie się może? Bo nie wiem, czy czegoś nie doczytałam, czy o co chodzi smiley

Przykłady takich filmów:
http://www.filmweb.pl/film/Disconnect-2012-631256
http://www.filmweb.pl/film/Niepokonani-2010-496469
http://www.filmweb.pl/film/Przygody+Kubusia+Puchatka-1977-35153




140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:18
agusia jak już chcesz oglądać filmy z jakiejś listy to polecałbym bardziej IMDb bo tam jest jednak chyba bardziej obiektywne głosowanie bo wiadomo jak to w Polsce gdzie wielu myśli w stylu - dam temu filmowi 1 mimo, że normalnie dałbym mu 5 ale ma za wysoką średnią więc trzeba ją obnizyć
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:23
dwa z tych co podałaś dopiero przekroczyły 10000 głosów i moze jeszcze nie zaktualizowały

A co do Niepokonanych to jest wyjątek, więc pewnie błąd w systemie i tylesmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:26
Sory, jednak to nie wyjątek, bo nawet filmu z 7,8 nie ma w top500

http://www.filmweb.pl/film/Wstr%C4%99t-1965-1103

W takim razie nie jestem w stanie ci pomóc, bo to jakies wałki xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 10-05-2015 22:29
agusia, na fw oprócz tej zasady o której mówisz jest jeszcze jakiś wzór który uwzględnia ilość głosów. Nie wiem dokładnie jak on wygląda, ale wydaję mi się, że chodzi o to że filmy które podałaś mają za mało głosów tj. kubuś puchatek i niepokonani ok. 50 tys a Disconnect zaledwie nieco ponad 10 tys, a ostatni na liście top 500 Lost in Translation ma ponad 100 tys. Nie jestem pewny, ale raczej o to chodzi. To że film ma ponad 10 tys głosów uprawnia go do znalezienia się w całym rankingu, a nie rankingu top 500. No i to jest logicznie zrobione bo jeśli film ma 10 tys głosów, a jakiś inny np. 200 tys to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ten pierwszy będzie miał wyższą średnią, dlatego ten tajemniczy wzór ma za zadanie uczynić średnie ocen bardziej obiektywnymi.

PS. Lion podał dobry przykład - średnia 7,8 ale tylko 18 tys głosów smiley



Edytowane przez Flaku dnia 10-05-2015 22:32
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:34
Flaku odjebałes bzdury

"Czekając na Joe" ma średnią 7,37 , 14 tys. głosów i jest na 461. miejscu

"Wstręt" ma średnią 7,80, 18 tys. głosów i go nie ma

Nie ma w tym logiki, więc ranking jest zjebany i go nie polecam tym bardziej ze wg filmwebu Nietykalni to 2. film wszech czasów xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:40
średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S
gdzie:
s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (min. 10 000)
S - średnia ocen dla wszystkich filmów



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:43
Zagadka rozwiązna - filmy mają inne oceny w rzeczywistosci, a inne na stronie rankingu

Ranking tworzy liste wg ocen, które przypisał filmom w jakiś inny sposób

Za to na stronach filmów oceny są kompletnei inne xD I nawet nie wiadomo ktore oceny są poprawne, więc trzeba podtrzymac to, że ranking jest zjebany
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 10-05-2015 22:45
Ranking jest dobry tylko nie wyświetla zaktualizowanych ocen, tj. Czekając na Joe ma w rzeczywistości 8,0 i z tym wynikiem kwalifikuje się do TOP500.


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-05-2015 22:47
o lol smiley Ogarnijcie się smiley

Ocena na stronie filmu może być inna, a w rankingu inna, bo tą do rankingu liczą ze wzoru, który jest parę postów wyżej. Ranking aktualizują niby raz na dobę (nie wiem o jakiej godzinie).



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 15 z 161 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum