Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 23:43:54 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 135 z 161 << < 132 133 134 135 136 137 138 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-04-2019 21:33
Chinatown

Zostało napisane już sporo o tym filmie i w większości zgadzam się z opinią Umbastycznego. Wynudził mnie trochę, ale zakończenie fajne więc dam 5.

ps. wiem, że długa opinia to nie jest ale nie mam zbytnio siły pisać dziś
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 26-04-2019 11:55
Otherwoman napisał/a:
Też, ale dla mnie "ucieczka" to trochę pejoratywne określenie w tym przypadku, bo ta poezja raczej dodawała jej siły i w pewnym sensie pomogła podjąć decyzję w rzeczywistości, a nie była tylko sposobem na oderwania od niej. Mija przecież nie uciekła od problemów.

No bo zwykle taka ucieczka daje oddech i siłę przed zmierzeniem się z problemami. Tylko że nie wiem, czy ostatecznie nie "uciekła". Bo czym w sumie jest samobójstwo?

To tak, była ogólnie niedopasowana itd., ale chodziło mi o ten główny problem, sprawę gwałtu, z którym się uporała.

A tak poza tym to obniżam jednak ocenę na 8, bo coś mi nie pasi. Tzn. nie zmieniam mojej opinii, ale po przemyśleniu lepsze będzie w tym wypadku mocne 8 niż słabe 9, bo film trochę odstaje od moich innych 9-tek i od mojego ogólnego wyobrażenia na temat tej noty.
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 28-04-2019 23:38
Ode mnie Wilczy dom i z gory wszystkich przepraszam za ten film...

https://m.filmweb.pl/film/Wilczy+dom-2018-804147

Jest na zalukaj.pl online




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 28-04-2019 23:45
wygląda na coś bardzo niszowego, może być ciekawie smiley
no i animacja poklatkowa więc z góry +1 do oceny
no i panda się ucieszy takim metrażem
Edytowane przez Flaku dnia 28-04-2019 23:49
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-04-2019 17:44
Wilczy dom



Dałam ten film do klubu trochę w ramach eksperymentu. Nie wiedziałam kompletnie, czego się spodziewać. Słyszałam tylko, że jest dziwny smiley

Jak się okazuje, prócz tego, że jest dziwny, jest też drość trudny do zrozumienia bez kontekstu.

Przytoczę więc skrótowo, do czego się odnosi:

Inspiracją filmu była prawdziwa, zagorzała sekta Colonia Dignidad, stworzona przez Niemców na południu Chile, owiana złą sławę z powodu reżimu i terroru wprowadzonego przez przedstawiciela sekty Paula Schaefera oraz przez związki z dyktaturą Pinocheta.

Pre-title credits are reminiscent of a 1960s propaganda film, as a pastor tells us that what wer17;re about to see was rescued from a colony in Patagonia where a community of Germans live lives of idyllic isolation.

Do tego film miał naśladować filmy indoktrynujące mieszkańców kolonii i pokazujące, że ucieczka nie ma sensu i że najlepiej jest "w domu".

To trochę pomaga, ale nadal łatwo nie jest...

Może więc zacznę od czegoś najbardziej oczywistego, czyli efektów wizualnych.
Na plus na pewno dość oryginalna animacja. No bo nie chodzi tylko o wystąpienie animacji poklatkowej. To się zdarza. Bardziej dziwaczne jest tutaj wykonanie scenerii i postaci, występujących w trzech i dwóch wymiarach. Do tego, ukazywane jest to wszystko jakby w trakcie ciągłego tworzenia i rozpadu. Przyznam, że robiło to dość nieprzyjemne wrażenie.
Wydaje mi się, że film mógłby spodobać się fanom Lyncha, bo jakoś mocno mi się z jego niektórymi dziełami kojarzyło.

Fabuły jako takiej ten film nie ma. Składa się raczej z serii obrazów, symbolizujących różne rzeczy. Niektóre rzeczy wydają się być czytelne, ale ogólnie to jest dla mnie trochę ciężkie do ogarnięcia...

ciągły ruch, rozpad - to mi się kojarzyło z chaosem w umyśle tej kobiety;
wilk - no to oczywiście przywódca sekty, który najpie jest zagrożeniem, ale ostatecznie to ten "dobry"; do tego wilk (jak i świnie) to postacie z baśni ludowych, gdzie występują jako konkretne symbole;
dom - tu chyba najpierw stanowi ucieczkę, izolację, bezpieczne miejsce, jakby stworzone w umyśle. W końcu staje się więzieniem i miejscem niebezpiecznym, z którego ratuje Marię ten cały guru;
ptak w klatce - to znowu uwięzienie;
swastyka zmieniająca się w ramy okna mogła mieć tu różne znaczenia - kojarzy mi się jako totalitaryzm panujący w kolonii prowadzonej przecież przez Niemców; do tego, jak wynika z wikipedii, Paul Schäfer był członkiem Hitlerjugend, a potem służył w armii.

Przypuszczam, ze tego wszystkiego było więcej, ale ja już nie ogarniam...

link do opisu sekty z wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Colonia_Dignidad

Film był dziwny, specyficzny, surrealistyczny, trochę Lynchowy i chyba bardziej zrozumiały dla Chilijczyków, którzy znają historię.

Dostał też nagrodę na festiwalu Berlinale.

Mnie jakoś trudno jest go ocenić. Daję 6/10 ale mam wrażenie, że żadna ocena jakoś tutaj nie pasuje...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-04-2019 19:32
Wilczy Dom

Przede wszystkim film jest dziwny, zgadzam się z Arletą. To najlepsze określenie go.

Zacznijmy od tematyki. Też przed seansem przeczytałem parę zdań o tej sekcie, ale no, krótka notatka to za mało, a raczej mało kto jest znawcą tematyki niemiecko-chilijskich sekt. Także film był dość trudny w odbiorze jak dla mnie.

Co do animacji. Podobało mi się w niej kilka rzeczy. To co pisała Otherwoman, czyli łączenie elementów dwuwymiarowych i trójwymiarowych, takie ich płynne przejścia, a także interakcje, kiedy np. to co się działo z rysunkiem wpływało na ruch przedmiotów i odwrotnie. W sumie wykonanie tego filmu musiało być bardzo czasochłonne, więc szanuję. Ciekawe było właśnie też to, że postacie ciągle jakby ewoluowały, zmieniały się, rozpadały i powstawały raz za razem. No i generalnie wszelkie malunki 2D mi się bardzo podobały, elementy 3D już tak częściowo tylko. Z minusów animacji wymienię dwa. Po pierwsze działo się pod tym względem tak dużo, że można było się za bardzo skupić na tym, a mniej na treści. Tyle chaosu wizualnego odwraca uwagę od innych aspektów. A drugi minus to, że animacja była taka jakby rozchwiana i niepłynna, co mnie trochę irytowało i nawet mnie oczy od tego wszystkiego rozbolały.

Co do treści, powiem tak. Mieliśmy tu przerost formy nad treścią. A to co dostaliśmy było tak symboliczne i specyficzne, że porządny odbiór był niemożliwy, nie mając jakiegoś ugruntowania pod kątem sekciarstwa. Cały film mi się kojarzył właśnie jako taki materiał propagandowy czy wręcz środek do prania mózgu, a chyba trochę tym miał być, więc się udało, chyba.


Miałem problem z oceną i dałem właśnie 5, bo sam nie wiedziałem co tu zrobić. Ładne animacje, dobrze przedstawione pranie mózgu członkom sekty, jednak film jest nawet jak na moje standardy zbyt dziwny, a do tego skierowany do specyficznego widza, którym po prostu nie jestem. Mimo wszystko mnie zaintrygował i pomimo pewnego niesmaku i poczucia niespełnienia, mniej niż 5 nie dam.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-04-2019 19:46
Z minusów animacji wymienię dwa. Po pierwsze działo się pod tym względem tak dużo, że można było się za bardzo skupić na tym, a mniej na treści. Tyle chaosu wizualnego odwraca uwagę od innych aspektów.



No właśnie wydaje mi się, że ten wizualny chaos miał odwzorowywać chaos w świecie tej osoby. Ale fakt, to było nieco męczące, przynajmniej dla mnie.

A dodam jeszcze, że ciekawie było też pod kątem językowym, bo pewne kwestie były w języku niemieckim, a inne w hiszpańskim.

Cały film mi się kojarzył właśnie jako taki materiał propagandowy czy wręcz środek do prania mózgu, a chyba trochę tym miał być, więc się udało, chyba.


Gdzieś tak było napisane, że ten gostek z sekty puszczał tamtym ludziom z kolonii takie filmy. Właśnie nie mogłam nigdzie doczytać, jak to było dokładnie.


Miałem problem z oceną i dałem właśnie 5, bo sam nie wiedziałem co tu zrobić. Ładne animacje, dobrze przedstawione pranie mózgu członkom sekty, jednak film jest nawet jak na moje standardy zbyt dziwny, a do tego skierowany do specyficznego widza, którym po prostu nie jestem. Mimo wszystko mnie zaintrygował i pomimo pewnego niesmaku i poczucia niespełnienia, mniej niż 5 nie dam.



No właśnie miałam podobne odczucia. Z jednej strony naprawdę nietypowy, oryginalny i widać napracowanie, a z drugiej człowiek to ogląda i myśli, kiedy to się skończy smiley
Z trzeciej strony, do Chile i Pinocheta mam jakiś taki dziwny stosunek, bo właśnie ojca znajomego z liceum torturowano w Chile (aczkolwiek chyba nie w tej kolonii), więc nie jest mi to tak strasznie odległe.

No ciężko ocenić ten film smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 30-04-2019 19:53
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 03-05-2019 13:01
Poezja

Oglądając ten film miałem jedną rzecz w głowie. Jak bardzo społeczeństwo wschodniej Azji jest zjebane. Bo o takich zachowaniach to nie tylko w Korei się słyszy, ale również Japonia czy Chiny nie są pod tym względem lepsze. Niby honor rodziny najważniejszy, ale zero przywiązania czy może górnolotnie zabrzmi miłości w tych rodzinach. Liczy się tylko co to na zewnątrz. Może i w polskich rodzinach jest wiele pozoranctwa ale mam wrażenie, że o wiele lepiej to wygląda choć z czasem z pewnością coraz gorzej.

Co do samego filmu to takie typowe 6. Nie jest to film porywający, ale też nie wynudził mnie jakoś mocno. Można docenić walory krajobrazowe oraz spokoju jaki panował. Mimo to film dla mnie nie jest też arcydziełem. Porusza z pewnością wiele ważnych problemów i ukazuje je w sposób przystępny i naturalny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-05-2019 21:49
Fatamorgana / Durante la tormenta


klik - link do filmwebu - klik


W sumie najpierw chciałem dać inny film, ale w sumie no, animowany. Mieliśmy dopiero japońską bajkę, była Pieśń Morza, teraz w sumie też animacja poklatkowa. Dam go następnym razem, a teraz film, który już kilka osób mi polecało. Opis ciekawy, może być w moim guście.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-05-2019 22:26
No myślę ze będzie dobrym odpoczynkiem smiley
No i wydaje się lepszy od filmu Freda o podobnej tematyce smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-05-2019 11:39
znowu jakiś anonimowy film, ale zobaczymy smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-05-2019 17:43
Dla mnie (prawie) wszystkie są anonimowe smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-05-2019 21:49
Wilczy dom

O ja jebię - to taka pierwsza myśl jaka kołatała mi się podczas oglądania tego filmu. Dziwne to było. Niezrozumiałe. Jakie dziwne rzeczy z dupy często niepowiązane ze sobą. Zaletą tego filmu była stylizacja na takie dzieło propagandowe. Fajnie się słuchało tego głosu narratora i trzeba przyznać że gościa dobrze dobrali. Ciekawie wyglądał też ten filmik na początku. Taki pewno trochę geobbels. To jednak nie wystarcza by dać coś więcej niż 2 gdyż poza samą tematyką nie podobał mi się też sposób w jaki film był nakręcony. Jakaś animacja jakbym oglądał czeskie bajki w dzieciństwie na telewizorze u babci u której odbierały czeskie kanały. Słabo to wygląda.

2/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-05-2019 19:07
Durante la tormenta (brzmi dużo ładniej niż jakaś Fatamorgana)

Zacznę może od tytułu. Po raz kolejny inwencja tłumaczy mnie zaskakuje, dosłowne tłumaczenie to "Podczas burzy". Jak komuś wyszła z tego 'faramorgana' to ja nie wiem...

Film bardzo mi się podobał. Lubię takie filmy thrillery, ale z domieszką sci-fi.

Jeśli chodzi o koncepcję czasu to podobały mi się konsekwencję zmian i przedstawienie efektu motyla, aż mi się przypomniał właśnie "Efekt motyla", który dobrze wspominam.

Co do fabuły, podobała mi się. Nie była jakaś przewidywalna, ciekawie poprowadzona, z kilkoma zaskoczeniami. Motyw z komunikacją przy pomocy telewizora i kamery na plus. Dodatkowa cała ta intryga z romansem, zakopywaniem żony pod rzeźnią, morderstwem - też było to ciekawie poprowadzone. Nie bardzo mam się nad czym rozpisywać, bo film był dla mnie po prostu wciągający i bardzo dobry.

Jedyne co mnie lekko drażniło to koguty policji migające na niebiesko w nocnych scenach - myślałem, że dostane ataku padaczki.

Generalnie 9/10 i mam zamiar obejrzeć więcej od tego pana reżysera.

Obejrzałem dziś Contratiempo (8/10), więc spróbuję coś kolejnego.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-05-2019 19:30
Fatamorgana



Film dobrze mi się oglądało, a na pewno lepiej niż Złodzieja czasu.

Miałam chyba jakieś przemyślenia w czasie oglądania, ale już minęło parę dni,w tym zlot i w sumie już nie mam smiley

Fajne było śledzenie zmian i konsekwencji, Zawsze oczywiście przypomina się Desmond i Lost. Wydaje mi się, że jak na opcję możliwości zmiany przeszłości, było to w miarę spójnie poprowadzone. Do tego wątek kryminalny dodawał odpowiedniego klimatu całości.


Jedyne co mnie lekko drażniło to koguty policji migające na niebiesko w nocnych scenach - myślałem, że dostane ataku padaczki.



To akurat była dobra scena. Robiła takie dość intensywne wrażenie. Swoją drogą chyba miałbyś problem z odnalezieniem się na koncercie smiley


Daję 7/10 - film dobry, wciągający, ale bez większych refleksji i zapewne nie pozostanie na dłużej w pamięci




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-05-2019 21:49
filmu Umby niestety dziś już nie obejrzę więc nie wiem czy mam dawać czy nie bo pewno w przyszłym tygodniu i tak obejrzę ale jeszcze bym musiał pomyśleć nad tytułem bo dokumentu o którym myślałem po prostu nie dam bo ja nawet sam bym nie wiedział jak go ocenić w jakieś skali od 1 do 10 bo po prostu uważam, że temat filmu nie nadaje się do ocen w sensie jakim ocenialiśmy do tej pory
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-05-2019 21:57
Jak dla mnie możesz dawać, i tak coraz więcej osób ma coraz większe zaległości, a Ty zawsze ładnie na bieżąco oglądałeś. Jak innym nie przeszkadza to daj jutro film i tyle smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2019 10:49
Otherwoman daje xD
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-05-2019 11:49
Dobra adi to daj film i nadrobisz. Bo bez sensu taki przeskok robić. A tak i panda nadrobi po tobie smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2019 12:17
łamiecie zasady smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 135 z 161 << < 132 133 134 135 136 137 138 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum