Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:11:14 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 1 day
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 121 z 161 << < 118 119 120 121 122 123 124 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-01-2019 23:55
Weźcie mnie pozapraszajcie, jak możecie:

https://www.filmweb.pl/user/mateusz91piotrowski



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 20-01-2019 23:58
Faraday, ja nie mam jeszcze tylko Ciebie

kiedy deadline na ten film?
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 21-01-2019 00:03
kiedy deadline na ten film?



Dziś smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 21-01-2019 12:21
Dawać recenzjem smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 21-01-2019 13:21
Umbastyczny napisał/a:
Dawać recenzjem smiley



Właśnie! A Flaku - dawaj film smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 21-01-2019 16:29
Recka i film będą wieczorkiem smiley
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 21-01-2019 20:18
Wszystkie poranki świata


Rozpoczęcie klubu uważam za udane. Film z pewnością wybitny nie jest, łatwo znaleźć w nim mankamenty, ale w ogólnym rozrachunku seans był dla mnie przyjemny. Głównie za sprawą strony operatorskiej i oczywiście świetnej muzyki. Wprawdzie jest jej dość sporo i to ona głównie buduje patetyczny nastrój, który może wydać się w kilku momentach nieco przytłaczający, ale poza tym forma filmu jest raczej minimalistyczna: statyczne kadry i nienachalna, realistyczna gra aktorska, co ogólnie przypadło mi do gustu (co jest spoko zważywszy, że generalnie nie przepadam za biograficznymi, historycznymi ani kostiumowymi filmami).
Film mówi o znanych problemach: rozdźwięk między materializmem, a idealizmem, między sztuką, a rozrywką, sztuka jako forma ucieczki od rzeczywistości; że prawdziwa sztuka rodzi się w bólach, o poświęceniu, o egoizmie artysty, bla bla itp. itd. Są to schematy i nie jest to nic odkrywczego, czego nie zobaczymy w innych tego typu biografiach, ale do pewnego stopnia przekaz jest zgodny z moim osobistym podejściem do tematu i potrafię się w tym jako tako odnaleźć.
Sama historia jest raczej dość prosta i nie pozostawia za dużego pola na interpretację. I chyba tutaj tkwi główny problem - można było zostawić jakąś furtkę w zakończeniu, bo cały ten przekaz związany z doświadczaniem transcedencji poprzez sztukę jest dość górnolotny i skierowany raczej do hardkorowych artystów-wrażliwców, co właśnie nie jest zbyt uniwersalne, a jeśli dołożyć do tego realia epoki itd. to tworzy się z tego dość hermetyczny świat, który osoby z bardziej zdystansowanym podejściem do tematu z łatwością mogą zanegować. Ja raczej ustawiłbym siebie pośrodku, bo jestem zwolennikiem różnych form sztuki, tyle że tutaj mamy przedstawione jakby dwie skrajności, co też dobre nie jest.
Całość stoi formą i jest doświadczeniem czysto zmysłowym, co jest nawet dość paradoksalne jeśli wziąć pod uwagę, że film stara się mówić o sztuce jako doświadczeniu duchowym. Tutaj trochę zgadzam się z pandą, że być może zabrakło naturalizmu, bo dla mnie to jest zawsze dobra forma przekazu, bardziej niż jakakolwiek technika. Niemniej nie uważam, żeby było na tym polu jakoś źle, jest po prostu ok.
Fabularnie nie wszystkie wątki są szczególnie przekonujące, w tym np. przemiana Marina po śmierci Madeleine, ale może to wynika właśnie, tak jak mówi panda, z zagęszczenia treści. Nie umiem odnieść tego filmu do rzeczywistości, bo moja wiedza na temat Colombe jest zerowa, choć jak na mój zdroworozsądkowy mózg, to nie wygląda na szczególnie obiektywny film.
Dałem na filmwebie 7, ale po przemyśleniu i przeanalizowaniu może to bardziej 6-6,5. Więc niech będzie mocne 6. Za drugim razem ten seans nie byłby już pewnie tak ciekawy, bo została by jedynie muzyka i poszczególne sceny, kadry, a nie całość. A w sumie to miałem to szczęście, że ściągnąłem sobie wersję full hd, więc mogłem w pełni podziwiać stronę audiowizualną, która jest tutaj koniec końców najciekawsza.

A na koniec to na co czekaliście najbardziej, czyli film ode mnie:
https://www.filmweb.pl/film/Serpico-1973-9448?ref=ls_d_0_serpico

Wg informacji z filmwebu nikt z nas jeszcze tego nie widział smiley co jest dziwne, ale będzie okazja, że nadrobić ten klasyk. Lumet + Pacino, czyli źle nie może być. Niestety znowu biografia, ale raczej zupełnie inna, przy czym, jak domniemam, postać głównego bohatera też jest wyobcowana, więc być może na tym polu będzie można doszukać się jakichś luźnych porównań między oboma filmami.

Edytowane przez Flaku dnia 21-01-2019 20:22
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 22-01-2019 00:16
ja nadrobię, dopiero mi się ściąga film i napisy smiley


all we really need to survive is one person who truly loves us
-Penelope Widmore


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-01-2019 03:08
Najpierw kilka uwag technicznych:

I może wprowadźmy zasadę, że jak film trzeba pobierać z dropboxa i szukać sobie napisów bo nie ma innych źródeł to odpada.


Serio? smiley Dlaczego? Bo ściąganie & bagiety? Ja całkowicie popieram opcję Dropbox (panda smiley ), bo nie lubię oglądać niczego online (co chwila reklamy, ścina, limity... oczywiście serwisy typu Netflix itp. to co innego). Ale oczywiście jakieś cda przeboleję (choć pewnie będę szukać wersji do ściągnięcia), ale nie ograniczajmy się do tego, błagam smiley

BTW do "Wszystkich poranków świata" program napiprojekt sam mi napisów nie znalazł, ale były na ich stronce. Ale widzę, że chyba nikt inny nie miał problemów.

@filmweb - ja tam prawie nic nie mam ocenionego, ale z drugiej strony widziałem w swoim życiu baaaardzo mało filmów, więc daję roczną gwarancję, że w nic się nie wstrzelicie smiley

A teraz usiądźcie:

Film 1 - Wszystkie poranki świata - 6/10

Scenariusz tego filmu mógłbym opisać w dwóch zdaniach, w związku z czym jedyne, co mogło go uratować, to wzbudzenie we mnie troski o bohaterów. Szanse na to były mizerne, bo ani nie jestem entuzjastą muzyki klasycznej (szok), ani nigdy nie słyszałem o głównych postaciach tego filmu (niedowierzanie). A jednak... udało się! Sprawdza się zasada, że im niższe oczekiwania wobec filmu, tym większa szansa na pozytywne wrażenie po seansie. Także hejtujcie kolejne filmy, ja sobie poczekam na Wasze trójeczki i czwóreczki, jeśli efekt ma się powtórzyć smiley

Jak to możliwe? Otóż połączenie ścieżki dźwiękowej + wg mnie świetnej reżyserii (kapitalne są te kameralne, statyczne ujęcia, a dzięki powtórzeniom wbiły w pamięć kilka symbolicznych lokacji) + kapitalnego castingu/charakteryzacji (o tym później) sprawiło, że udało mi się wejść w emocjonalny nastrój i z zaciekawieniem czekałem na zakończenie historii.

Zakończeniem się zawiodłem, ponieważ zabrakło mi jakiegoś podsumowania relacji ucznia i mistrza. Ot, zagrali wspólnie jedną z melodii, a to wszystko zostało okraszone czymś, co jest w moich oczach, cytując pandę:

przeintelektualizowanym bełkotem

Może gdybym wiedział coś więcej na ten temat? Niestety, dla mnie zakończenie było zbyt ulotne (za mało "naturalizmu", o którym mówiliście?) i zbyt przerysowane. Nawet pod kątem scenariusza - mam rozumieć, że Marin przez 3 lata chodził pod chatkę słuchać monologów Sainte Colombe, bo po samobójstwie Madelaine doznał nagłej przemiany i zapragnął poznać jego tajemnych kompozycji? To się nie trzyma kupy, przecież wiedział, że ona wkrótce umrze. Zakończenie trochę uratowała zastosowana klamra - czyli że opowieść Marina ma być nauczką dla jego słuchaczy.

A więc film, powiedzmy, mógłby być nauczką. Ale na temat czego ta nauczka? Na temat muzyki? Jeśli tak, to sorry, ale ja tego nie czuję. Mam wrażenie, że jeśli słuchacze Marina (i my, widzowie) czegoś się dowiedzieli, to nie tego, czym jest muzyka, lecz "nie bzykaj dziewczyny, której nie kochasz". Tu dochodzimy do sedna tej recenzji - w moich oczach ten film nie był o muzyce, tylko po prostu o nieszczęśliwej miłości. Prosta historia o facecie, który jest z jedną siostrą, ale w sumie chyba wolałby tą drugą, i ta pierwsza jest nieszczęśliwa, bo ponadto ich ojciec jest psycholem. Muzyce zaś nie udało się osiągnąć statusu tematyki filmu. Jest po prostu kapitalną ścieżką dźwiękową, na temat której pada kilka fajnych dialogów. Tylko tyle.

I teraz wyjdzie ze mnie moja prostackość, ale według mnie relacja Marin - ojciec i jego córki była silnym punktem filmu, głównie dzięki kapitalnemu castingowi i charakteryzacji. Według mnie twórcy filmu dobrze wodzili moimi odczuciami wobec wszystkich postaci. Najpierw było współczucie wobec córek parszywego tatusia. Po współczuciu nastąpił majstersztyk, bowiem niemożliwością byłoby dobranie bardziej aseksualnej aktorki do roli Madelaine. Dzięki temu moje współczucie przeobraziło się w kibicowanie, żeby Marin zszedł się z ponętną Toinette, a Madelaine do końca życia prała kiecki w samotności smiley Wtem, gdy już ucieszyłem się, że w końcu tę nudną babę zostawił, nadeszły wieści, że zaszła z nim w ciążę i urodziła martwe dziecko. Aż mi się zrobiło głupio smiley zaś Marin, m.in. dzięki zniechęcającemu wyglądowi obu Depardieu'ów, stał się w moich oczach antybohaterem.

Zaś Sainte Colombe po prostu wzbudzał niechęć. Wolę film, w którym postać wzbudza niechęć, niż film, w którym postać jest mi obojętna. BTW:

Jakoś nie zapałałam sympatią do gościa, mimo że przedstawiają go jako niebywale uduchowioną osobę


Uduchowioną? Dla mnie to był od początku wariat z omamami, to nie ma nic wspólnego z byciem uduchowionym.

I całkiem serio, dzięki świetnemu wykonaniu technicznemu filmu (aktorzy, reżyseria, praca kamery, oświetlenie, i w końcu soundtrack), te trzy proste historyjki o trudnych relacjach - mistrz-uczeń, ojciec-córka i kochanek-kochanka - oglądało się całkiem nieźle. Wątek muzyki nie stanowił zaś kręgosłupa filmu, lecz był dodatkiem stosowanym w międzyczasie.
Edytowane przez mrOTHER dnia 22-01-2019 03:25
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-01-2019 09:20
bowiem niemożliwością byłoby dobranie bardziej aseksualnej aktorki do roli Madelaine

bez przesady xd

m.in. dzięki zniechęcającemu wyglądowi obu Depardieu'ów, stał się w moich oczach antybohaterem.

Dla mnie przez większość czasu on był postacią nie tyle negatywną, co tragiczną, tylko pod koniec przedstawiono go jako zwycięzcę, co w sumie trochę mi przeszkadzało. Poza tym zgadzam się, że Obeliks swoim wyglądem idealnie pasuje do takich ról, jak i jego młodszy odpowiednik.

Uduchowioną? Dla mnie to był od początku wariat z omamami, to nie ma nic wspólnego z byciem uduchowionym.

No film sugeruje, że jednak był uduchowiony i to dość mocno, a interpretacja, że to tylko wariat jest tu dość mocno stłamszona, choć akurat uważam, że bez korzyści dla filmu. Można było zostawić jakąś furtkę (czyt. mniej pompatyczne zakończenie, więcej subtelności, może zrezygnować z klamry i pójść w bardziej obiektywną narrację).

Serio? smiley Dlaczego? Bo ściąganie & bagiety? Ja całkowicie popieram opcję Dropbox (panda smiley ), bo nie lubię oglądać niczego online (co chwila reklamy, ścina, limity... oczywiście serwisy typu Netflix itp. to co innego). Ale oczywiście jakieś cda przeboleję (choć pewnie będę szukać wersji do ściągnięcia), ale nie ograniczajmy się do tego, błagam smiley

głos rozsądku smiley

Serpico online z lektorem:
https://www.kez.tv/wideo/px7EiC1d3k

Lepsza wersja jest na ryneczku smiley
Edytowane przez Flaku dnia 22-01-2019 09:48
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-01-2019 13:00
Co do Madelaine i uduchowienia Sainte Colombe - oczywiście trochę przesadziłem i uprościłem swoją opinię, bo recenzja i tak wyszła długa smiley Natomiast takie mam pierwsze skojarzenie z tymi postaciami, "aseksualna" i "psychol" (+ dla Otherwoman za tekst o kotach w piwnicy).

Dla mnie przez większość czasu on był postacią nie tyle negatywną, co tragiczną, tylko pod koniec przedstawiono go jako zwycięzcę, co w sumie trochę mi przeszkadzało.


Ja się z tym nie zgodzę. Wątek, który najbardziej napędził fabułę, to według mnie jego romans z Madelaine (zapewne niekoniecznie tak miało być, bo pierwszoplanową wiolęe skrzypce miała grać muzyka i relacja z mistrzem, jednak wyszło jak wyszło). A w tym romansie tragizmu nie widzę. Podjął decyzję, choć od początku czuł, że jest ona zła, i mógł wycofać się z tego znacznie wcześniej.
Edytowane przez mrOTHER dnia 22-01-2019 13:00
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-01-2019 13:22
Ona generalnie nawet nie była brzydka czy cos. Tylko miała taka minę cierpietnicy...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-01-2019 14:33
mrOTHER napisał/a:
Ja się z tym nie zgodzę. Wątek, który najbardziej napędził fabułę, to według mnie jego romans z Madelaine (zapewne niekoniecznie tak miało być, bo pierwszoplanową wiolęe skrzypce miała grać muzyka i relacja z mistrzem, jednak wyszło jak wyszło). A w tym romansie tragizmu nie widzę. Podjął decyzję, choć od początku czuł, że jest ona zła, i mógł wycofać się z tego znacznie wcześniej.

Chodzi o tragizm jednostki, która nie potrafi przezwyciężyć swoich instynktów i potrzeb materialnych. Marin uciekł od Madeleine, bo szukał wrażeń, uznania, pieniędzy. Dopiero z czasem zrozumiał, że to nie ma ostatecznie żadnej wartości, ale było już za późno. Wrócił do Colombe, bo czuł, że coś stracił, być może szansę na prawdziwą miłość - ta strata połączyła go z mistrzem. Film mówi o tym, że idealistyczne życie jest receptą na szczęście, a muzyka ma być wyrażeniem tych ideałów.
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-01-2019 15:07
Zimna wojna!!!! ale że za reżyserie dostanie to się nie spodziewałem
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-01-2019 15:29
Flaku napisał/a:
mrOTHER napisał/a:
Ja się z tym nie zgodzę. Wątek, który najbardziej napędził fabułę, to według mnie jego romans z Madelaine (zapewne niekoniecznie tak miało być, bo pierwszoplanową wiolęe skrzypce miała grać muzyka i relacja z mistrzem, jednak wyszło jak wyszło). A w tym romansie tragizmu nie widzę. Podjął decyzję, choć od początku czuł, że jest ona zła, i mógł wycofać się z tego znacznie wcześniej.

Chodzi o tragizm jednostki, która nie potrafi przezwyciężyć swoich instynktów i potrzeb materialnych. Marin uciekł od Madeleine, bo szukał wrażeń, uznania, pieniędzy. Dopiero z czasem zrozumiał, że to nie ma ostatecznie żadnej wartości, ale było już za późno. Wrócił do Colombe, bo czuł, że coś stracił, być może szansę na prawdziwą miłość - ta strata połączyła go z mistrzem. Film mówi o tym, że idealistyczne życie jest receptą na szczęście, a muzyka ma być wyrażeniem tych ideałów.



Ooo w sumie dobrze powiedziane. Ale mam jakies takie poczucie, że jest mnóstwo lepszych filmów poruszających to zagadnienie...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-01-2019 16:03
Otherwoman napisał/a:
Ale mam jakies takie poczucie, że jest mnóstwo lepszych filmów poruszających to zagadnienie...

No tak tak, nie twierdzę, że to jest jakoś super pokazane
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-01-2019 17:47
@Flaku, może i tak, ale część z poruszonych przez Ciebie aspektów została przedstawiona dość mizernie. Gdyby film faktycznie był o tym, co napisałeś - gdybym te wątki odczuł i myślał o nich w trakcie seansu - to na pewno oceniłbym go wyżej smiley

BTW wybieramy tylko filmy, których nikt nie widział, czy czasami może być film, który widziała 1 osoba?
Edytowane przez mrOTHER dnia 22-01-2019 17:51
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-01-2019 17:56
BTW wybieramy tylko filmy, których nikt nie widział, czy czasami może być film, który widziała 1 osoba?


Ta zasada chyba była dozwolona, gdy chodziło o Liona (bo on wszystkie filmy widział...). Ale wg mnie może być. Przecież jak ktoś widział, to może też sie wypowiedzieć. Choć moim zdaniem na pierwszy rzut powinny iść te, których nikt nie widział.
No nie wiem, a jak pozostali chcą?




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-01-2019 17:58
mrOTHER napisał/a:
BTW wybieramy tylko filmy, których nikt nie widział, czy czasami może być film, który widziała 1 osoba?

Ja bym dał, że max 2, bo w klubie na ten moment jest całkiem sporo osób. Ale generalnie starajmy się dawać coś czego nikt nie widział. Nie ma już Liona, więc to raczej nie powinien być jakiś problem.
Edytowane przez Flaku dnia 22-01-2019 18:01
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 22-01-2019 18:02
Ok. Ja i tak daję film dopiero za miesiąc, więc... smiley
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 121 z 161 << < 118 119 120 121 122 123 124 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum