Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 19:48:49 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 1 day
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 112 z 161 << < 109 110 111 112 113 114 115 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 12-02-2017 16:12
No remaki to jeszcze większy skok na kasę niż sequele. Najlepsze są remaki amerykańskich filmów robione przez Amerykanów, czyli de facto takie same filmy z małymi zmianami i oczywiście gorsze, bo pozbawione oryginalnego klimatu smiley Haneke już sobie zakpił z Amerykanów robiąc remake swojego własnego filmu Funny Games, ujęcie po ujęciu dokładnie taki sam tylko z innymi aktorami xD



Edytowane przez Flaku dnia 12-02-2017 16:13
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-02-2017 16:35
Flaku napisał/a:
No remaki to jeszcze większy skok na kasę niż sequele. Najlepsze są remaki amerykańskich filmów robione przez Amerykanów, czyli de facto takie same filmy z małymi zmianami i oczywiście gorsze, bo pozbawione oryginalnego klimatu smiley Haneke już sobie zakpił z Amerykanów robiąc remake swojego własnego filmu Funny Games, ujęcie po ujęciu dokładnie taki sam tylko z innymi aktorami xD



Dokładnie...


A takie Vanilla Sky nie dość że jest kopią, to jeszcze w obu tę samą rolę gra Penelope Cruz - wtf?

a remaki nieamerykańskich filmów robione przez Amerykanów są zwykle jeszcze gorsze ;p

albo taki Krąg - pamiętam jak w kinach leciały obie wersje jednoczesnie - japońska i amerykańska - lol




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 12-02-2017 23:02
To może tutaj się wypowiem, bo jednak trochę dużo pisania jak na sb xD

Lion. Droga do domu smiley Cóż, film niezły, przyjemnie się ogląda, szczególnie jeśli chodzi o walory estetyczne: naprawdę dobre zdjęcia oraz świetna muzyka, która jest najmocniejszym punktem całości i nie zdziwię się (a nawet ucieszę) jeśli dostanie Oscara w tej kategorii. Aktorsko też dobrze. Nie ma się co czepiać, choć nie są to raczej oscarowe role (albo bardziej nie są to oscarowe postacie). Po za tym film ma swoje momenty. Na scenie spotkania z matką nawet się wzruszyłem.

Jest jednak trochę minusów. Film mniej więcej od połowy (czyli od pojawienia się Deva Patela) zaczyna uderzać w zbyt melodramatyczne tony. Nagminnie forsowane flashbacki nie były potrzebne. W zasadzie wystarczyłyby tylko w końcowej scenie gdy Saroo odnajduje swoją wioskę w googlach. Film jedzie na tanich ckliwościach i dość dużych uproszczeniach. Najsłabiej chyba wypadła "przemiana" bohatera, który pod wpływem ciasteczek nagle przypomina sobie o rodzinie, z miejsca olewa swoje hotelarstwo i pogrąża się w lekturze Google Earth. Nie przeszkadzałoby to aż tak bardzo gdyby zostało zrobione odrobinę subtelniej, a tu mamy sytuację gdzie Saroo z super fajnego kolesia nagle zamienia się w żula przesiadującego całe dnie przed mapami. Wątek z dziewczyną jakiś taki średni. Musieli się rozstawać? Nie mogła mu nie wiem... pomóc? "Wizja" Nicole również pachnie taniością. Oczywiście można powiedzieć, że się czepiam, ale ja bym chciał, żeby to zostało opowiedziane NORMALNIE. No ale wtedy nie byłoby takie efektowne. Nie mielibyśmy sceny kłótni na ulicy oraz monologu płaczącej Kidman (za który najpewniej dostała nominację). Fajnie byłoby gdyby film był bardziej wiarygodny psychologicznie, tym bardziej, że sam proces poszukiwań zostaje tutaj zepchnięty na drugi plan.

Trzeba jednak Lionowi oddać to co jego (patrz wyżej). Film był w sumie dokładnie taki jak przewidywałem, więc nie zaskoczył mnie ani pozytywnie ani negatywnie (no może poza stroną techniczną, która nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra). Problem z Lionem jest dokładnie taki sam jak z większością tego typu filmów, niby jest dobrze opowiedziany, dobrze zagrany, ale jednak zbyt typowy i zlepiony z klisz przez co trochę nudny (no może dla kogoś o mniejszych wymaganiach względem filmów okaże się arcyciekawy, ale ja mam chyba za wysokie, w końcu ostatnie 10/10 w 2011 roku xD). W dodatku ja mam jeszcze to upośledzenie, że oglądam filmy pod ocenianie, ale nie dla czystej przyjemności. Nie wiem tylko za co nominacja za scenariusz? Dialogi faktycznie momentami, jak to określiła panda ssały. Mimo wszystko film oceniam pozytywnie, czyli 6/10 smiley


PS. Mam nadzieję, że na Manchester by the Sea będę się spuszczał z psychologizacji smiley



Edytowane przez Flaku dnia 12-02-2017 23:34
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-02-2017 23:20
Nie wiem tylko za co nominacja za scenariusz?


Nom, dla mnie był totalnie słaby. Prościej i schematyczniej już się chyba nie dało. Dialogi to tez kupa.


Ja się nie wzruszyłam smiley W ogóle nie wiem, czy jest możliwe, żeby matka tak rozpoznała swojego syna, ale to niby na faktach jest. Ja bym nie poznała, nie ma bata.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 12-02-2017 23:23
Ja się nie wzruszyłam smiley W ogóle nie wiem, czy jest możliwe, żeby matka tak rozpoznała swojego syna, ale to niby na faktach jest. Ja bym nie poznała, nie ma bata.

Myślę, że to spotkanie w realu nie wyglądało tak efektownie smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 12-02-2017 23:26
No raczej nie. To było w sumie dość hollywoodzkie...

aż mi się Lost przypomniał, jak wszyscy sie tak gromadzili przy powitaniach smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-02-2017 12:20
Widzieliście intro do tegorocznych Złotych Globów? Epickość 11/10 + parodie piosenek z La La Land smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-02-2017 12:42
http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Lars+von+Trier+gotowy+na+film+o+seryjnym+mordercy-121696


<3

interesujące, że film został określony jako dreszczowiec ;p




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 13-02-2017 12:43
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-02-2017 15:28
Faraday napisał/a:
Widzieliście intro do tegorocznych Złotych Globów? Epickość 11/10 + parodie piosenek z La La Land smiley



Kocham fallona, katowalam to jakis czas temu <3
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-02-2017 11:11
A message from Lars von Trier:
"The House That Jack Built' celebrates the idea that life is evil and soulless, which is sadly proven by the recent rise of the Homo trumpus r11; the rat king'


heh
<3




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-02-2017 11:20
Otherwoman napisał/a:
http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Lars+von+Trier+gotowy+na+film+o+seryjnym+mordercy-121696


<3

interesujące, że film został określony jako dreszczowiec ;p


Dziwnem, że Von Trier ma niby się inspirować filmem, który arcydziełem został przypadkiem bo reżyser technologii nie ogarniał smiley
Edytowane przez Faraday dnia 14-02-2017 11:20
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-02-2017 11:31
co w tym dziwnego? smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-02-2017 14:49
Przełęcz ocalonych



Sam wątek główny jest spoko. Nie kwestionuję ani tej historii, ani bohatera. Garfield w roli prawiczka początkowo trochę mnie drażnił, ale potem przyzwyczaiłem się do niego i nawet polubiłem. Na pewno fajne w tej postaci było to, że był po prostu inny, a nawet otwarcie przyznawał, że nie jest normalny. Plus całość ma chwalebne przesłanie, bo nie tyle jest to apoteoza wiary jako takiej ale generalnie szacunku do odmienności i nie-swoich przekonań. Także mogłoby to być wybitne dzieło, ale nie jest, bo ma mnóstwo wad i nie wytrzymuje porównania z klasykami kina wojennego. Film ma trochę dziwną formę, bo z jednej strony niby jest ta brutalność, wywalone flaki (heh), szczury jedzące ciała itp. ale wszystko to jest taki ładne, kolorowe, wystylizowane i ogólnie brakuje temu jakiejś takiej surowości. Niby jest tak, bo Gibson chcę o tym opowiadać w uduchowionych sposób, ale robi to zbyt grubymi krechami i zbyt nachalnie, co chwilę mamy jakieś nawiązania do religii, a na końcu główny bohater już jest praktycznie Jezusem (na fw ktoś wspomniał że Doss był skromy i pytanie czy faktycznie chciałby, żeby tak o nim opowiadać). Na pewno druga część filmu na froncie jest dużo lepsza, bo pierwsza była delikatnie mówiąc średnia. Na początku jakieś tanie coming-of-age, a potem pobyt w obozie ćwiczeniowym, który wyglądał trochę jak... parodia Full Metal Jacket (niestety niezbyt śmieszna). Kolejny problem filmu, to tradycyjnie uproszczony obraz rzeczywistości, podział na dobrych amerykanów i złych żółtków, a uosabianie Japończyków z szatanem to już lekka przesada (szczególnie w kontekście akurat tej historii). Było też kilka pojebanych scen, np. ta z kopaniem granatu w locie, ale nie wnikam, bo gdzieś przeczytałem, że podobno wydarzyła się naprawdę. Zresztą całości w jakiś sposób broni etykietka filmu na faktach, więc nie będę się czepiał realizmu, a bardziej ogólnej wymowy. Film ostatecznie jednak złapał mnie w swoje propagandowo-ckliwe macki, więc daję słabe 6. Właściwe to już nawet Lion mi się bardziej podobał, bo tam były momenty nawet na 7, a tutaj wahałem się jedynie między 5, a 6. Jak się wkurwię to może obniżę, ale póki co zostaje 6.

Mam tylko nadzieję, że przypadkiem nie wygra głównej nagrody, bo to by znowu oznaczało Oscara za temat, a nie film. Pocieszające może być to, żeby chyba są małe szanse na to, bo żeby wygrać za najlepszy film wcześniej ktoś z dwójki Garfield lub Gibson musieliby dostać nagrodę, a Gibson raczej przegra z Chazellem, a Garfield pewnie z Affleckiem (chociaż jeszcze go w akcji nie widziałem) smiley



Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-02-2017 15:32
Na pewno druga część filmu na froncie jest dużo lepsza, bo pierwsza była delikatnie mówiąc średnia.


No gdyby reszta filmu byłą taka jak ta pierwsza częśc, to też bym dała 4 smiley


Na początku jakieś tanie coming-of-age, a potem pobyt w obozie ćwiczeniowym, który wyglądał trochę jak... parodia Full Metal Jacket (niestety niezbyt śmieszna)


Nom, albo jeden z odcinków Kompanii Braci...


a uosabianie Japończyków z szatanem to już lekka przesada


Chyba chodziło o to, ze byli w sojuszu z Niemcami, a ideologię III Rzeszy w sumie z tym utożsamiano często...

Właściwe to już nawet Lion mi się bardziej podobał, bo tam były momenty nawet na 7


Nieee Lion był taki sam, tylko dodatkowo jeszcze wiało tam nudą smiley Tutaj sie dużo działo i nawet mnie to wciągnęło. Ale fakt faktem, ze film typowo amerykański i troche "za ładny" jak na realia wojny.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-02-2017 19:04
Flaku napisał/a:
Aktorsko też dobrze. Nie ma się co czepiać, choć nie są to raczej oscarowe role (albo bardziej nie są to oscarowe postacie).


no wlasnie srednio sie moge z tym zgodzic, ale nie wiem, czy to tez nie byla wina scenariusza


Na scenie spotkania z matką nawet się wzruszyłem.


lamus

Jest jednak trochę minusów. Film mniej więcej od połowy (czyli od pojawienia się Deva Patela) zaczyna uderzać w zbyt melodramatyczne tony.


lagodnie to napisales

Film jedzie na tanich ckliwościach i dość dużych uproszczeniach. Najsłabiej chyba wypadła "przemiana" bohatera, który pod wpływem ciasteczek nagle przypomina sobie o rodzinie, z miejsca olewa swoje hotelarstwo i pogrąża się w lekturze Google Earth.


mnie rozpierdolila najbardziej scena, jak wkurwiony patel zrzuca jakies klamoty ze stolika, i nagle mu sie cos przypomina, ja wtedy sama chcialam komputerem rzucic


Wątek z dziewczyną jakiś taki średni. Musieli się rozstawać? Nie mogła mu nie wiem... pomóc?


moje najwieksze rozczarowanie niestety - tak naprawde ta laska nie zrobila nic poza rozkladaniem przed nim nog a potem glaskaniu go po rekach, a przynajmniej tak to wygladalo

"Wizja" Nicole również pachnie taniością.


zdecydowanie najgorszy fragment filmu - patel drewno, ona placze i w sumie nic z tego nie wynika, po czym nie wiadomo skad wyskakuje z tekstem EEEE PRAWIE NIE ROZMAWIAMY, moja reakcja 'no kurwa ciekawe skad widz ma o tym wiedziec skoro przez ostatnie pol godziny byl saroo przed mapa/saroo ze zmartwiona loszka/saroo w retrospekcji





Flaku napisał/a:
Garfield w roli prawiczka początkowo trochę mnie drażnił, ale potem przyzwyczaiłem się do niego i nawet polubiłem.


Garfield ze swoja japa to akurat najbardziej do tego filmu pasowal

Także mogłoby to być wybitne dzieło, ale nie jest, bo ma mnóstwo wad i nie wytrzymuje porównania z klasykami kina wojennego.


jest jego marna parodia

Film ma trochę dziwną formę, bo z jednej strony niby jest ta brutalność, wywalone flaki (heh), szczury jedzące ciała itp. ale wszystko to jest taki ładne, kolorowe, wystylizowane i ogólnie brakuje temu jakiejś takiej surowości. Niby jest tak, bo Gibson chcę o tym opowiadać w uduchowionych sposób, ale robi to zbyt grubymi krechami i zbyt nachalnie, co chwilę mamy jakieś nawiązania do religii, a na końcu główny bohater już jest praktycznie Jezusem


Własnie dlatego uwazam ze obie czesci tego filmu sa po prostu średnie... Zarówno scenografia, jak i muzyka na pewno nie pomagają w stworzeniu klimatu. Do tego sceny strasznie się dłużyły, i wycięcie jakichś 10-20 minut nic nie zrobiłoby filmowi; szczególnei ta scena gdzie wymieniaja, kto zginął (a to nas nie obchodzi po tej żenującej 1 czesci filmu, gdzie okazuje się, że wszyscy bohaterowie są z papieru poza ojcem Dossa, którego każde chujowe zachowanie usprawiedliwia się chwalebną wojenną traumą XDD boze co za zezuncja). Czułam się, jakbym ogladała Christiadę z większym budżetem i w realiach IIWŚ. Brrrrrr

A co do tępo ciosanej symboliki, to obejrzyj sobie Fences, końcówka mnie rozjebała pod tym względem, a szkoda, bo film ciekawy i utrzymany w całkiem fajnej konwencji, może się nawet rozpiszę na ten temat potem.


podział na dobrych amerykanów i złych żółtków, a uosabianie Japończyków z szatanem to już lekka przesada (szczególnie w kontekście akurat tej historii).



To akurat nie było takie głupie, bo historycznie tak Amerykanie uważali. Mnie dobiła tylko ta scena seppuku w slow motion.


Jak się wkurwię to może obniżę, ale póki co zostaje 6.


Obejrzysz wszystkie to pewnie obniżysz XD



BARDZO ŁADNA BYŁA TA PIELĘGNIARKA!
Edytowane przez panda dnia 14-02-2017 19:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-02-2017 19:13
mnie rozpierdolila najbardziej scena, jak wkurwiony patel zrzuca jakies klamoty ze stolika, i nagle mu sie cos przypomina, ja wtedy sama chcialam komputerem rzucic


Wszystkie sceny z przypominaniem/poszukiwaniem były beznadziejne. To już nasze akcje w MP są bardziej ambitne niż ten scenariusz...


moje najwieksze rozczarowanie niestety - tak naprawde ta laska nie zrobila nic poza rozkladaniem przed nim nog a potem glaskaniu go po rekach, a przynajmniej tak to wygladalo


Mówiłam, że wystąpiła tylko w kilku niezbyt ważnych scenach smiley

u mnie na razie:
1. Nowy początek
2. La la Land
3. Przełęcz ocalałych
4. Lion


Dziś moze obejrzę Aż do piekła




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-02-2017 19:14
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-02-2017 19:50
W Przełęczy jest ten problem, że człowiek jak to ogląda to aż rzyga patosem. Jest to oczywiście film robiony głównie dla Amerykanów, a jak wiadomo tam gloryfikuje się wojnę bo to wielki biznes. Do tego taki amerykański Janusz ma znikome pojęcie o wojnie. W Europie niemal każdy kraj doświadczył traumy II wojny i wciąż żyje sporo ludzi, którzy pamiętają te wydarzenia, a w Ameryce taki koleś z Montany czy innego Kansas nie ma o tym pojęcia. Do tego wspomniana wcześniej gloryfikacja wojny i amerykańskiego żołnierza sprawia, że takie gnioty powstają. Moje 4 to jedynie za ładnie i sprawnie zrobione ujęcia, ale mam wrażenie, że jakby ktoś takiemu amerykańskiemu Januszowi puścił np. Idź i patrz to by to uznał za jakąś niewiarygodną rzecz, że tak było. Do tego nie do końca rozumiem kolesia co idzie na wojnę, a nie chce tykać broni. Szanuję gościa za to że uratował tyle osób, ale takie to trochę dla mnie nielogiczne.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-02-2017 19:53
ale nie wiem, czy to tez nie byla wina scenariusza

No tak, dlatego wspomniałem, że nie są to oscarowe postacie.

moje najwieksze rozczarowanie niestety - tak naprawde ta laska nie zrobila nic poza rozkladaniem przed nim nog a potem glaskaniu go po rekach, a przynajmniej tak to wygladalo

No bo to wszystko było takie uproszczone. Teoretycznie można sobie dopowiedzieć, że Patel zaczął się pogrążać w tej swojej obsesji i miał na nią wyjebane, a ona nic za bardzo nie mogła zrobić. No ale to w tym filmie nie bardzo jest pokazane. Bardziej mam właśnie wrażenie, że większość rzeczy jest tu podporządkowana pojedynczym, efektownym scenom, czyli w tym przypadku kłótni na ulicy, a wiarygodność tymczasem leży i kwiczy.

To akurat nie było takie głupie, bo historycznie tak Amerykanie uważali.

Ja wiem, że Amerykanie tak uważają i dlatego kręcą takie filmy, ale to nie znaczy, że muszą robić to tak nachalnie i jednoznacznie.

Mnie dobiła tylko ta scena seppuku w slow motion.

Lol, zapomniałem o tej scenie. Tak, to faktycznie było dziwne i nie bardzo rozumiem co wniosło do tego filmu...

poza ojcem Dossa, którego każde chujowe zachowanie usprawiedliwia się chwalebną wojenną traumą XDD boze co za zezuncja

No ojciec Dossa był dość niejednoznaczny (oczywiście jak na standardy tego dzieła xD), więc faktycznie to chyba najlepsza postać. Przy czym to i tak jest tylko kolejny typowy koleś z traumą po wojnie jakich było w kinie tysiące. No ale "typowość" jest akurat domeną całego tego filmu.



Edytowane przez Flaku dnia 14-02-2017 19:55
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-02-2017 20:03
adi1991 napisał/a:
W Przełęczy jest ten problem, że człowiek jak to ogląda to aż rzyga patosem. Jest to oczywiście film robiony głównie dla Amerykanów, a jak wiadomo tam gloryfikuje się wojnę bo to wielki biznes. Do tego taki amerykański Janusz ma znikome pojęcie o wojnie. W Europie niemal każdy kraj doświadczył traumy II wojny i wciąż żyje sporo ludzi, którzy pamiętają te wydarzenia, a w Ameryce taki koleś z Montany czy innego Kansas nie ma o tym pojęcia. Do tego wspomniana wcześniej gloryfikacja wojny i amerykańskiego żołnierza sprawia, że takie gnioty powstają. Moje 4 to jedynie za ładnie i sprawnie zrobione ujęcia, ale mam wrażenie, że jakby ktoś takiemu amerykańskiemu Januszowi puścił np. Idź i patrz to by to uznał za jakąś niewiarygodną rzecz, że tak było. Do tego nie do końca rozumiem kolesia co idzie na wojnę, a nie chce tykać broni. Szanuję gościa za to że uratował tyle osób, ale takie to trochę dla mnie nielogiczne.



No to jest akurat wszystko prawda, co piszesz smileysmiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-02-2017 13:24
http://www.filmweb.pl/film/Amok-2016-753082


Film na podstawie książki napisanej przez mordercę? Wygląda, jak coś dla mnie, choć pewnie będzie gniot/bubel, jak ponoć sama książka smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 112 z 161 << < 109 110 111 112 113 114 115 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum