Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:47:00 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 97 z 161 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 25-10-2016 11:48
Chciałem dać "Dawno temu w Ameryce", ale Lion jak na złość obejrzał więc będzie coś innego smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-10-2016 12:53
Suspiria (1977)



Długo czekałem, aby obejrzeć ten film. Oczekiwania co do tego dzieła podwyższyła mi "Głęboka czerwień", ale też zaciemniła obraz tego czego można się po "Suspirii" spodziewać. Nie ma tutaj rozbudowanej intrygii kryminalnej, której spodziewałem się wybierając film - na to liczyłem gdy pisałem, że nawet adiemu może się on spodobać.

Flaku najlepiej podsumował ten film na Filmwebie komentując ocenę. Strona audio - muzyka i efekty dźwiękowe - jednocześnie irytujące i hipnotyzujące znakomicie współgrają z obrazami. Wyraziste kolory uzyskano wykorzystując niektóre elementy nieużywanej już od wielu lat technologii Technicolor (wyczytałem to bo na napisach końcowych zauważyłem wzmiankę o Technicolorze). Film był przepełniony nienaturalnym światłem (teraz pewnie w dobie LEDów dałoby się to łatwiej zrobić smiley ), które nadawało całości baśniowego klimatu. Czerwień i biel, niebieskie światło - to naprawdę jest uczta.

Zgodzę się z Flakiem (ponownie) - film był z jednej strony przełomowy i rzeczywiście musiał inspirować wielu twórców z lat 80. a z drugiej mieliśmy sporo elementów typowych dla kina lat 60. i 70. - sceny morderstw będące wariancją na temat Psychozy (jak to ponoć w giallo) oraz tematyka okultystyczna znana z Dziecka Rosemary czy Egzorcysty.

Wadą filmu - tutaj znowu powtórzę Flaka - jest banalna i trochę niedołężna w sumie fabuła. Ale można to wytłumaczyć faktem, że cały film jest bardziej koszmarnym snem niż spójną opowieścią. Uczennice przed finałową sceną gdzieś nagle znikają. Robaki sypią się ze ścian mimo że skrzynia z mięsem w sumie jest dosyć mała. Wściekły nietoperz wlatuje przez okno. Nie wiadomo skąd główna bohaterka znajduje się na konwencie psychiatrów i gada z kimś kto, o dziwo na konwencie psychiatrycznym, okazuje się być psychiatrą smiley

Malutki minus - słabo wypadły sceny z atakami zwierząt. Przywoływały na myśl genialne dzieła typu Zabójcze ryjówki. smiley

Znowu włączył mi się Fred-polityk i zauważyłem w filmie drugie dno. smiley I o tym napiszę dużo bo nikt tego nie wspomniał do tej pory. Szkoła ma siedzibę w Niemczech. Zastępczyni dyrektorki to kobieta o blond włosach i niebieskich oczach w dobrze skrojonym czarnym żakiecie. Podobnie ta główna nauczycielka - dodatkowo jeszcze jest postawna i mocna, chodzi w równie dobrze dopasowanym stroju przypominającym mundur i wprowadza coś na wzór wojskowego drylu. Dziecko nauczycielki to blondwłose, niebieskookie dziecko. Służba to Rumun, który jest wprost określony jako głupawy i brzydki oraz dwie grube Rosjanki. Niewidomy zostaje zagryziony przez owczarka niemieckiego na środku nierealnego placu otoczonego neoklasycystycznymi monumentalnymi budowlami jak z planów Alberta Speera. Obserwują to ubrani w kitle ludzie w czarnych wojskowych hełmach... Ktokolwiek domyśla się, że w szkole dzieje się coś złego ginie. Poza tym ginie jeszcze niepełnosprawny. Sytuację ratuje dopiero przyjazd Amerykanki... I jeszcze ta rozmowa z psychiatrą (nie mogę jakoś patrzeć na Udo Kiera w starych filmach) - wiedźmy są ogarnięte złem i rządzą niszczenia.
Oczywiście wiedźma nie jest Hitlerem. smiley Chodzi raczej o ducha lat 20., 30. i 40. w Niemczech. Koszmar i ułuda w którym tkwiły miliony ludzi.

Klimat szkoły trochę przypominał mi klimat z Komnaty Tajemnic i ogólnie klimat Hogwartu. W szkole mordują, dzieją się niepokojące i niewytłumaczalne rzeczy (dyrektorka której niby nie ma a która pojawia się w nocy chrapiąca jak jakiś piekielny pomiot z astmą) a panuje ogólna beztroska, zajęcia się nadal odbywają. Dziewczyny śpią razem w głównej sali po ataku larw (HP3 się kłania). Nauczycielka przypominała mi swoim sztywniactwem i dostojeństwem McGonagall. Ciekawe czy Rowling jakoś się inspirowała tym filmem.

Ogólnie uważam tak jak Flaku, że do 9 czy 10 zabrakło... fabuły, ewentualnie wyrazistszego przesłania, ale to jak wypada film na ogólnym tle gatunku i klimat wystarczą zdecydowanie na mocne 8.
Edytowane przez Faraday dnia 25-10-2016 13:01
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-10-2016 21:52
Poza klubem:


Osobliwy dom Pani Peregrine


Staram się bez spoilerów.

Nadeszła pora, by obejrzeć najnowszy film Tima Burtona. Musze przyznać, że mam mocno mieszane uczucia. Po pierwsze to nie jest ekranizacja książki. Burton jedynie zainspirował się jej początkiem, dalej jednak tworzy swoją, mało związaną z serią książek, wizję. Jeśli miałabym porównać, co wypada lepiej, to jednak szala zdecydowanie przechyla się na stronę książki. Pomijam zmiany fabularne, bo one musiały mieć tutaj miejsce. W jednym filmie nie zmieszczą się trzy tomy książek, choćby nie wiem co. Mimo wszystko te uproszczenia jakoś trochę bolą, podobnie jak przy Grze o Tron.

Największym minusem jest jednak odejście od klimatu książki. Rigss stworzył naprawdę tajemniczy, mroczny klimat, czemu pomagają ilustracje w postaci czarno-białych fotografii. Tim Burton tymczasem stworzył kolorowy efekciarki film łączący w sobie Mroczne Cienie, tyle że bez mroku, i Piratów z Karaibów, tyle że bez piratów. Nie wiem, dlaczego. Burton jest mistrzem mroku, szkoda więc, że w Osobliwym domu z niego zrezygnował.

Na plus przede wszystkim Eva Green, która była perfekcyjnym wyborem do roli Pani Peregrine.

Drugim plusikiem będą pozostałości stylu Burtona z dawnych produkcji, jak choćby trochę czarnego humoru (wydłubane gałki oczne, biegające szkielety itp.). Jednak i tego mamy zdecydowanie za mało. W porównaniu z Mrocznymi Cieniami wypada dość blado, a przecież już tamten film był odbierany jako zbyt kolorowo-efekciarski...

Efekty specjalne oczywiście na plus (w sumie trochę szkoda, że nie oglądałam w 3D). Ulubiona sceną jest "moment resetu" (jak ktoś czytał książkę, będzie wiedział, o co chodzi). Prócz tego Burton dodał od siebie sceny ze statkiem, ale wypadły wizualnie atrakcyjnie, więc też na plus.

No i scenografia. Zarówno miasteczko Cairnholm, jak i sierociniec fajnie klimatycznie i po Burtonowsku, więc na plusik. Kreacja pani Peregrine naprawdę super smiley

Ciekawostka: w filmie było trochę polskich akcentów(fotografie z Warszawy, 20 zł od dziadka Polaka smiley)

Podsumowując:
Mrocznym Cieniom dałam 7, więc Osobliwy dom dostanie 6. No trochę smutno, bo powieść ma naprawdę ogromny potencjał pod względem klimatu, który niestety w filmie gdzieś tam się gubi po drodze, by przy zakończeniu zupełnie wyparować.


Ps. Przy okazji obniżam Wyzbawiciela do 5.


Ps.2 Reklamowali w kinie już Fantastyczne zwierzęta <3




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 26-10-2016 22:36
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-10-2016 22:01
a już myślałem, że jakiś żyd obejrzał film bo tych nieobejrzanych jest około stusmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 26-10-2016 22:09
Aha i obniżam ocenę Rodzinie Addamsów, bo w żadnym wypadku nie była lepsza od Osobliwego domu. Właściwie była słabsza, ale nie będę się bawić w połówki.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 12:09
Mam już pomysł na kolejny film smiley liczę na co najmniej 3 od adiego smiley

i zauważyłem teraz, że nie mam wpisanej oceny za Kruka. Może Otherw liczyła, że obejrzę jeszcze raz i jednak zmienię zdanie co do oceny. smiley
Edytowane przez Faraday dnia 27-10-2016 12:16
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-10-2016 12:38
to sobie wpisz, widocznie przeoczyłam smiley


ech, a myślałam, ze jakiś film obejrzałeś smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 27-10-2016 12:39
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 12:58
eh jak Arleta dała filmowi Burtona 6/10 to nie można podchodzić do niego z optymizmem smiley a szkoda, bo zwykle bronię Burtona, dla mnie Planeta małp, Marsjanie atakuja, Mroczne cienie, Wielkie oczy itd. to wszystko są spoko filmy mimo że są hejtowane... No ale Burton to właściwie stereotypowy INFP, często jego postacie też są typowymi INFP, co więcej aktorzy którzy grali te postacie też są INFP, więc z łatwością mi przychodzi polubienie jego wymysłów nawet jeśli wiem, że nie są to arcydzieła kinematografii, ale po prostu przyjemnie się ogląda coś co rezonuje z własną duszą smiley














zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-10-2016 13:13
eh jak Arleta dała filmowi Burtona 6/10 to nie można podchodzić do niego z optymizmem


No właśnie wydaje mi się, że Burton powoli odchodzi od swojego specyficznego stylu. I tutaj jest trochę w kropce, bo z jednej strony fani uwielbiają go właśnie za ten styl, a z drugiej można mu zarzucić brak jakiegokolwiek rozwoju, gdyby przy nim cały czas trwał.

Mnie się średnio podoba droga w tę kolorową stronę.
Mroczne Cienie może i były już nieco kolorowe, ale one nadal mają ten burtonowski klimat i humor. Co do Alicji w Krainie Czarów to powiem, że tutaj akurat pasuje ten misz masz barw i efektów, bo sama pierwotna historia trochę taka była.

Natomiast Osobliwy Dom jest już zbyt przekolorowany i przeefektowany, szczególnie w drugiej połowie filmu. Do tej oceny pewnie mi się też nałożył fakt, że czytałam książkę, która ma po prostu bardziej mroczny i tajemniczy klimat, przez co w filmie jeszcze bardziej mi go brakowało.

Do tego humor. Według mnie najwięcej typowo burtonowskieog humoru widzimy właśnie w... tak hejtowanym "Marsjanie atakują". Ja bardzo lubię ten film, jest naprawdę dobrą parodią, tylko należy do niego podejść z odpowiednim nastawieniem. Także w Mrocznych Cieniach jest jeszcze tego sporo, a nawet w Dużej Rybie. Natomiast w "Osobliwym domu", takie scenki to można policzyć na palcach jednej ręki. Zamiast tego pojawia się humor... typowo amerykański, jak np. gadanie o sraniu przez ptaki itp. Nieszczególnie zachwyca mnie ta droga.

Jest tam oczywiście kilka perełek, które nadal wpasowują się w styl Burtona: styl pani Peregrine, w tym świetna kreacja Evy Green, klimat Cairnholm, starego wiktoriańskiego domu, czy nawet tego podwodnego statku, cała maszyneria do eksperymentów na ymbrynkach (trochę podobne do tych z Frankenweeny). Tylko znowu można to policzyć na palcach jednej ręki...


a co do typów psychologicznych, to jak jest z Evą Green?
Ona moim zdaniem świetnie pasuje do jego filmów, tak jak Helena...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 13:21
Co do Evy Green to niestety typerzy są niezdecydowani, a ja nie wiem o niej za wiele (trzeba pamietac o rozróżnianiu ról od życia prywatnego, bo częśc aktorów jedzie na grze sobą, a część co rola to metamorfoza), wiec nie pomogę smiley




zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 13:43
https://en.wikipedia.org/wiki/Eva_Green#Personal_life

"She collects preserved skulls and insects." smiley z tego opisu to prawie jak ty- introwertyczka, lubi wino i książki, lewaczka, femme fatale (smiley), niereligijna, ale wierzy w jakieś moce, interesuje się przyrodą...


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-10-2016 13:55
no to spoko babka smileysmiley





We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-10-2016 15:53
przeefektowany

wtf


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 16:29
Fajnie że wiedząc o tym co robią aktorzy prywatnie co najwyżej z mediow można określić ich typ osobowości. Seems legit. smiley

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-10-2016 18:00
Łapcie film smiley

http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+dom+po+lewej-1972-7144

Dzieło niekoniecznie dobre, ale podobno kultowe. Wpisuje się w nurt "exploitation", czyli niskobudżetowe filmy o niezbyt ambitnej tematyce (tak tylko uprzedzam). W dodatku na RYM przypisano mu inny intrygujący gatunek o nazwie "Rape and Revenge" smiley Nie mniej jednak już od dawna miałem na niego ochotę. No i warto odnotować, że to debiut Wesa Cravena smiley



Edytowane przez Flaku dnia 27-10-2016 18:01
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 27-10-2016 18:07
lol dziś czwartek, ale chuj


Widzę, że sporo jest wersji tego. Porównam sobie z tą najnowszą smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 27-10-2016 18:11
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 18:11
Fred, po przestudiowaniu teorii MBTI razem z funkcjami typowanie ludzi staje się łatwe, bo zauważa się powtarzające się naprawdę proste schematy, bynajmniej nie na podstawie mediów i tego czy ktoś lubi łowić ryby smiley Ale rozumiem że dla kogoś niezaznajomionego jest to czarna magia xD

----------


Film w czwartek? co ty znowu ćpiesz


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-10-2016 18:12
co za różnica czy wrzucę dziś czy jutro? zresztą jutro mogę zapomnieć, albo dać dopiero w nocy, a po za tym morda


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-10-2016 18:14
to moze kazdy zacznie se wrzucac w srode wtorek niedziele? boże jaka patologia


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 27-10-2016 18:15
Otherwoman napisał/a:
Widzę, że sporo jest wersji tego. Porównam sobie z tą najnowszą smiley

Oglądałem tą najnowszą właśnie, ale to było jakieś 7 lat temu czyli w czasach kiedy jarało mnie wszystko gdzie były cycki i przemoc smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 97 z 161 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum