Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 23:48:34 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 10 z 161 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 16:10
Dzieła wybitne są często uważane za wybitne bo się na tyle wyróżniają, że łamią schematy tego co było wcześniej i mają wpływ na to co było później smiley Odyseję kręcono bez komputerów 50 lat temu i wyróżniła się praktycznie wszystkim. Nie przypominała niczego co było wcześniej, a sci-fi które były później czerpią z tego filmu co tylko mogą smiley Oglądać coś takiego jeszcze przed lądowaniem człowieka na księżycu mogło grozić rozjebaniem mózgu (dla porównania w Polsce oglądało się wtedy 4 Pancernych i psa). A jak ktoś nie lubi patrzeć z perspektywy czasu, to film się broni do dziś i opiera się upływowi czasu bardziej niż nawet kosmiczne filmy z lat 80. i 90., nie mówiąc o tych z lat 50., które dziś wyglądają strasznie staro xd Niech nikt nie mówi, że ta kolorowa podróż w końcówce wygląda staro, bo to już stawianie efektów ponad wszystkim innym i oczekiwanie, że film będzie wyglądał nowocześnie po 50 latach błyskawicznego postępu technicznego smiley Nie jest idealny pod tym względem, ale.. względnie i tak jest w tym najlepszy. Ten film otwiera furtkę, dzięki której późniejsze filmy mogą wyglądać nowocześnie.



Chociaż jest tam nawet rozmowa na Skypie przez tableta, więc Kubrick miał pewien wgląd w przyszłość xD Wyobraź sobie, że w 2011 roku Samsung wytoczył proces przeciw Apple, który posiada patent na iPada, ale wg Samsunga zrzynał z modelów widzianych w tym filmie.

Pomijając to, że akcja się ponoć dzieje w 2001 roku, serio nie wiem czemu te filmy są zawsze tak optymistyczne, nie wiadomo czy do 3001 roku zdążymy by tak fruwać xd

A mi się subiektywnie film podobał bo skłaniał do myślenia nonstop i do tego zadawał kluczowe pytania ludzkości. Kosmos+Antropogeneza+Komputery+Bóg+Życie+Śmierć+Czas. Po prostu najważniejsze. Żadne inne sci-fi nawet nie wytrzymuje porównania pod tym względem. Być może nawet żadny inny film w ogóle smiley No i ogólnie był odjechany, nieliniowy, nieprzewidywalny, dziwny, trochę surrealistyczny, a takie lubię.

Film oczywiście nie jest nudny jak ktoś intensywnie rozmyśla podczas oglądania. Dopiero wtedy to co pokazuje Odyseja i myśli które ma się w głowie tworzą pakiet na 10/10. W sumie się nie dziwie, że jak nie dochodzi to drugie, to ktoś skupiony tylko na tym co widzi może być znużony. Dla mnie nudniejsze filmy są, w których więcej się dzieje, bo tam nie ma czasu na myślenie. Zrobił to, zrobił tamto, no i co z tego?

tak więc forma wybitna, treść wybitna, wybitna technika, wybitny przełom, wybitny wpływ, wybitne uznanie, wybitne uczucia u fanów filmu. pozdrawiam. smiley
Edytowane przez Lion dnia 01-05-2015 16:29
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 16:59
kurde, aż obejrzę, żeby się wtrącić do dyskusji smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-05-2015 17:34
Zgadzam się z tym, co Lion napisał. Właściwie Lion, twoje słowa, to dokładne słowa Iwa, który puszczał mi 3 razy odyseję, gdyż był jej wielkim fanem. (Ciekawe jeszcze co sądzisz o Pancerniku Potiomkinie ;p)
Jednak jeśli chodzi o mnie, to kompletnie nie moje klimaty.
Osobiście nie lubię, naprawdę nie lubię filmów poruszających tematykę kosmosu. Nie wiem czemu tak jest, ale nie lubię ich od dziecka i chociaż starałam się mimo to obejrzeć kilka z nich, takie jak Odyseja czy Kontakt (swoją drogą to chyba mój ulubiony film o tej tematyce), czy nawet te GW. Podobnie było z książkami. Mimo niechęci wzięłam się za Grę Endera.

Z tego powodu, mimo obiektywnych zaletach wybitnej realizacji, dla mnie jest to trochę męka oglądanie tego wszystkiego.

Druga sprawa, to to rozmyślania o ogólnie pojętej ludzkości, życiu i śmierci to także totalnie nie moja bajka. Ogarniam ideę, ale nie zamierzam poświęcać tym tematom zbyt wiele swojej uwagi, gdyż takie to troszkę bujanie w obłokach i rozmyślanie o niczym (jak dla mnie)

Co innego dylematy moralne jednostki w obliczu różnych sytuacji, niejednoznaczność dobra i zła, nierozumienie się wzajemne ludzi, konflikty światopoglądowe, kwestie społeczno-psychologiczne. To uwielbiam i nad tym lubię rozmyślać podczas oglądania filmu/czytania książki. I dlatego mogę zrobić mały wyjątek dla tematyki kosmicznej: seria o Enderze (Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd, Dzieci Umysłu). Pomimo niestrawnej dla mnie tematyki książki bardzo mi się podobały (szczególnie Mówca Umarłych przypadł mi do gustu). Wiem, że pewnie to wstyd, gdyż nie czytałam opowiadań Lema, ale z relacji innych osób wiem, że tam pojawiają się podobne tematy. Dlatego pewnie za to też się zabiorę w swoim czasie.

Natomiast gdybanie o Bogu i śmierci mnie ani ziębi ani grzeje. Niech sobie robią to inni. smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 18:04
Osobiście nie lubię, naprawdę nie lubię filmów poruszających tematykę kosmosu.


Druga sprawa, to to rozmyślania o ogólnie pojętej ludzkości, życiu i śmierci to także totalnie nie moja bajka. Ogarniam ideę, ale nie zamierzam poświęcać tym tematom zbyt wiele swojej uwagi, gdyż takie to troszkę bujanie w obłokach i rozmyślanie o niczym (jak dla mnie)


Natomiast gdybanie o Bogu i śmierci mnie ani ziębi ani grzeje. Niech sobie robią to inni.


No to tutaj chyba bardzo sie roznimy, bo mnie do tego naturalnie ciągnie smiley no ale każdy odbiera świat trochę inaczej i nie mamy na to większego wpływu smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-05-2015 18:19
No ja myślę, że gdyby wszyscy odbierali świat tak samo, to nie byłoby o czym dyskutować i byłoby śmiertelnie nudno smiley






We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 21:00
Obejrzałem. W starciu Flaku&Lion vs. adi1991 popieram Otherwoman xD.

Ogólnie film ma swoje plusy i minusy, więc nie mogę się zachwycać nim jak ŻydoLwy, ale i nie mogę go tak hejtować jak adi.

Ja tam lubię tematykę kosmosu. W sumie sama astronomia jest bardzo spoko. Nie jestem jakimś znawcą, ale czasami nawet mnie natchnie i poczytam jakieś artykuły naukowe na fajny temat.

Za co podobnie jak Arleta, nie przepadam za rozmyślaniem o życiu, śmierci itd.

Film jest przede wszystkim za długi i przede wszystkim nużący. Przecież te około 150 minut można spokojnie streścić do jakichś 40 (?) i to bez ucinania jakiejkolwiek sceny smiley. Tak sobie myślę, że może wynika to z tego, że film z 1968, który wygląda tak dobrze, niejako chwali się swoim wyglądem i przez to mamy ciągle te widoczki księżyca, planet, statku kosmicznego itd.

No właśnie, film ewidentnie nie wygląda na 1968 rok smiley trololololo, w życiu nie obstawiałbym tak zamierzchłych czasów xD Film wygląda nieźle nawet jak na dzisiejsze realia. Nawet ma w sobie coś przykuwającego uwagę, bo dzisiejsze efekty specjalne są takie sztuczne, mocno nachalne, przesadzone, a Odyseja pod tym względem jest po prostu ładna.

Co do muzyki. Ten główny (?) motyw w sumie znałem wcześniej i nie wiedziałem, że to z tego filmu smiley, ale podoba mi się. Podobał mi się też taki jakby chór, gdy monolit znaleziono na księżycu, albo gdy monolit sobie fruwał po kosmosie pod sam koniec. Za to na minus muzyka klasyczna, która na początku może była spoko, ale potem mi jakoś kompletni nie pasowała i była irytująca.

Film jest głęboki, ale dla mnie chyba zbyt głęboki smiley Jak pisałem nie przepadam nad rozmyślaniem o życiu, śmierci itd itp, więc jakoś mnie nie porwało to wszystko. No i jak Other uważam, że oprócz skłaniania do przemyśleń i "głębokości" ważne, żeby to nie było nużące. A było smiley W sumie początek z małpami był nawet ok, ale potem było raczej nijako. Wątek HALa na plus, ale trochę i tak zmarnowany, ale to taka jedyna "wartka" akcja i doceniam ją. Końcówka mi się już kompletnie nie podobała z tym domem.

Całość miało się ochotę przewijać, ale byłem twardy i tego nie robiłem. Mimo wielu wad jestem gotów docenić nawet ten film, i nie było to zmarnowane 2,5 godziny. Jakoś pobudził mnie do myślenia, momentami oglądało się przyjemnie. Na pewno nie trafi do mojej topki i nie będę się nim zachwycał, ale zły nie jest i raz można było obejrzeć bez ataków irytacji i chęci wyłączenia tego w cholerę.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 21:15
Fajnie, ze obejrzeliscie xD

Mechaniczna Pomarańcza czyli kolejne arcydzieło Kubricka pewnie bardziej by wam się spodobało, tam więcej sie dzieje smiley Jak wam się nudzi to obejrzyjcie bo jestem zawsze ciekaw opinii o tym filmie smiley I ogólnie piszcie o filmach które oglądacie, bo zawsze fajnie pogadać jak ostatnio tutaj smiley Ja bym pisał, ale to by wyszło za często xD
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-05-2015 21:40
Ja oglądałam Mechaniczną Pomarańczę 2 razy i - pewnie niektórych to zdziwi - nie podobała mi się smiley
Niestety trudno mi się jakoś obszernie wypowiedziec, bo widziałam ją jakieś 10 lat temu i wielu rzeczy już nie pamiętam dobrze. Wiem jedno, nie obejrze tego na pewno 3 raz smiley

Jeśli chodzi o filmy Kubricka to podobał mi się chyba tylko Full Metal Jacket. smiley

Wciąż jednak planuję obejrzec Oczy szeroko zamknięte smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 21:54
Otherwoman napisał/a:

Jeśli chodzi o filmy Kubricka to podobał mi się chyba tylko Full Metal Jacket. smiley

Wciąż jednak planuję obejrzec Oczy szeroko zamknięte smiley


no ja Kubricka przed Odyseją to właściwie tylko te dwa wspomniane przez ciebie filmy widziałem. Full Metal Jacket już dość dawno oglądałem i średnio pamiętam, a moja ocena 7 sugeruje, że był ok, ale raczej nic więcej.

Z kolei Oczy szeroko zamknięte mi się podobał choć słyszałem, że część scen nigdy nie ujrzała światła dziennego co może być ciekawe zważywszy na tematykę tego filmu.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 01-05-2015 22:27
Jak zżynaliśmy filmy w MP19 to chyba najwięcej motywów poszło z Mechanicznej właśnie smiley Ale kompletnie nie pamiętam tego filmu, więc muszę sobie odświeżyć. Z kolei Full Metal Jacket bardzo mi się podobał do połowy, czyli cała ta akcja podczas ćwiczeń, a potem jak wyszli na front to już mniej. Dałem 8/10 czyli za pierwszą część 9, a za drugą 7 czy jakoś tak xD Kubrick jeszcze zrobił Lśnienie czyli arcydzieło nominowane do Złotej Maliny (lol). Zdaje się, że nie doceniłem, więc czas na rewatch.

PS. W tym temacie się coś dzieje smileysmileysmiley



Edytowane przez Flaku dnia 01-05-2015 22:28
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-05-2015 22:39
Ja Lśnienia nie oglądalam, ale czytałam ksiązkę. Z tego co wiem, Kubrick zrobił po postu sobie film niewiele mający wspólnego z ksiązką i nawet doszło między nim a Kingiem do jakichś spięć. Nie wiem, czy je obejrzę. Książka jest bardzo dobra, to w sumie jedna z najlepszych książek Kinga, a filmowe Lśnienie pomija kilka istotnych dla ogólnej idei motywów z książki (jak np motyw pieca parowego). Serio, polecam przeczytać, kto nie czytał smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 23:08
Lśnienie akurat i czytałem i oglądałem, w koncu to była trzecia pozycja na mojej prezentacji maturalnej xd Obie wersje mi się bardzo podobały. Film to legenda a książka podobała mi się najbardziej z zaledwie trzech które miałem okazje przeczytac Kinga (Joyland i Bezsenność). Z Kubricka fajny jest jeszcze czarna komedia Dr. Strangelove o zimnej wojnie, kostiumowy Barry Lyndon który zrobił zamiast Napoleona (przeczytał 1000 książek o Napoleonie ale studio nie dało kasy bo chwilę wczesniej jakis inny film z Napoleonem poniósł klęskę) i antywojenne Ścieżki chwały smiley No i adaptacja Lolity też mi się podobała.

Fajne video prezentujące całą niezbyt obszerną filmografię smiley

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 23:53
Wymyśliłem coś smiley

Co byście powiedzieli na "wspólne oglądanie"? smiley

To znaczy powiedzmy w niedzielę jedna osoba podaje tytuł filmu, który wszyscy* oglądają. Mamy na to czas powiedzmy od podania tytułu do np. piątku wieczór, a przez weekend dyskusja. Oczywiście dni i długości terminów są przykładowe.

Jak widać po Odysei Kosmicznej rozmowa może być ciekawa i zdania mogą być podzielone. A takie oglądanie może być dobrą okazją, żeby obejrzeć jakieś filmy, o których istnieniu się nie miało pojęcia smiley. No i fajnie jakby to było bez żadnej presji, poganiania czy coś w tym stylu, więc tak 1 film na tydzień jest ok.

* wszyscy, czyli pewnie Other, Flaku, adi, Lion i ja xD ale oczywiśćie wszyscy inni mile widziani smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-05-2015 23:58
No ja moge ogladac, i tak tylko tym sie teraz zajmuje xD Ale zaklepuje sobie ostatnie miejsce w kolejce bo chce ogladac to co wy zapodaciesmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-05-2015 14:12
ja się piszę smiley
zdecydowanie wolę oglądać coś, o czym mogę potem podyskutować smiley
Domyślalm się jednak że wiele z filmów, które podamy, taki Lion czy Flaku juz dawno widzieli, więc w takim przypadku oni będą mieli mniej do oglądania smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 02-05-2015 14:35
Spoko pomysł. A co do oglądania filmów, które już ktoś widział to nie widzę problemu, zawsze to okazja do rewatchu czegoś co się widziało np. 5-6 lat temu i słabo się pamięta smiley



Edytowane przez Flaku dnia 02-05-2015 14:36
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-05-2015 14:42
Może byćsmiley I tak coś zazwyczaj w tygodniu oglądam, a teraz będzie można obejrzeć jeszcze jakiś inny film od Other, Umby, Flaka czy Liona to czemu niesmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-05-2015 14:59
ok, to kiedy zaczynamy?

bo mam juz film smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 02-05-2015 15:18
Otherwoman napisał/a:
ok, to kiedy zaczynamy?

Już smiley

Dawaj tytuł smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-05-2015 15:22
Kiedyś na innym forum chętnie brałam udział w takiej akcji. I teraz też wezmę smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 10 z 161 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum