Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 23:24:35 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 79 z 161 << < 76 77 78 79 80 81 82 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 02-07-2016 01:22
Lion napisał/a:
Otherwoman to krokodyl smileysmiley chuj ci w dupesmiley

ban


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 02-07-2016 01:23




Edytowane przez Flaku dnia 02-07-2016 01:29
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-07-2016 02:04
Nie mniej


*Niemniej pajacusmiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 02-07-2016 11:24
Lion napisał/a:
Nie mniej


*Niemniej pajacusmiley




Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-07-2016 20:42
Chłopięcy Świat


Cóż... film w sumie niezły, ale właściwie jakbym miała wymienić jakąś szczególnie pozytywną cechę, czy coś, co zapadło mi w pamięć, to trudno byłoby coś takiego znaleźć. Ot taki typowy film na motywach autobiografii, z narracją w pierwszej osobie.

Historia nie była jakas za ciekawa, a sposób, w jaki została opowiedziana, był dośc zwyczajny.

Młody Leoś spoko, De Niro spoko, ale generalnie bez szału.

Nie wiem nawet zbyt, co bo o tym filmie pisać.

Tyle, ze fajny klimat lat 50 miał. smiley

6/10




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-07-2016 15:53
adi koczkodanie gdzie filmsmiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-07-2016 16:24
weźcie wy lepiej oglądajcie zaległe ;p

taki Flaku np jeszcze nie obejrzał Baraki smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 09-07-2016 16:24
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-07-2016 17:17
macie, coś co pewno tylko mi się spodoba ale ja zazwyczaj jest odwrotnie więc dajęsmiley

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

http://www.filmweb.pl/film/Za+jakie+grzechy%2C+dobry+Bo%C5%BCe-2014-714022
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-07-2016 17:31
mremka dała 8, więc może nie ma tragedii ;p

do tego komedia jest francuska, a chyba te są najlepsze smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 09-07-2016 17:32
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-07-2016 17:44
o kurdesmiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 09-07-2016 17:51
lol zwykła komedia?


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-07-2016 17:57
i dobrze, bo w klubie i tak jest już za dużo ambitnych filmów pod rząd




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 09-07-2016 19:08
akurat jestem teraz na tzw. zwykłych komediach więc akurat się wstrzeli chociaż nie spodziewam się niczego smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 11-07-2016 15:24
Za jakie grzechy, dobry Boże?


To chyba będzie moja najkrótsza recenzja więc sorry, ale nie ma się o czym rozpisywać. Ot, typowa banalna komedia o zwalczaniu stereotypów i uprzedzeń. Ale nie jest źle, bo spodziewałem się czegoś gorszego, film ani mnie nie zachwycił, ale też nie żenował. Całkiem sympatyczny, chwilami nawet śmieszny, ale nic po za tym więc sumarycznie 5/10.



Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-07-2016 18:27
Dong 7.3/10

w ostatnich dniach upał rozpierdala mi mózg, więc nie będę pisał esejówsmiley Film na pewno dobry, ale po Ming-liang Tsaiu sie spodziewałem nawet więcej, jest to to przecież jeden z najlepszych hipsterów kina Azji, przypominającego najbardziej chyba Apichatponga Weerasethakula, czyli ekstremalnie wolne kino z bogatymi elementami symbolicznymi, nostalgicznymi i tzw. realizmem magicznymsmiley Kolejny jego film, w którym leje deszcz i nic się nie dziejesmiley Tym razem ową "fabułę" wykorzystuje aby opowiedzieć o problemach w relacjach międzyludzkich i niemożności porozumienia się/odkrycia przed drugą osobą/zrobienia pierwszego kroku, co też jest dość częste w kinie Azji, bo wiadomo na czym polega konfucjanizm i w jakich sferach krępuje ludzi (chyba znów przytoczę "Spragnionych miłości" Kar-Wai Wonga, który to najlepiej obrazował, swoją drogą podobieństwo z filmami Wonga to także latynoski soundtrack, u Wonga bardziej wpasowany, a tutaj bardziej groteskowy)smiley Generalnie film przyjemny, bardzo prosta historia, opowiedziana w smaczny hipsterski sposóbsmiley



Edytowane przez Lion dnia 12-07-2016 18:39
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-07-2016 03:13
http://www.filmweb.pl/film/Wideodrom-1983-11456




zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-07-2016 10:41
fajna tematyka smiley

ech, tyle trzeba nadrobić, a po Dziurze Flaka wymiękłam smiley

No ale zaczęłam Chungking Express i na razie jest spoko smiley


PS. a już myślałam, że ktoś jakiś film obejrzał smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 15-07-2016 10:41
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-07-2016 19:39
Chungking Express



od strony operatorskiej- gra kolorów, dziwne ujęcia, rozbicie obrazu, zmiany rytmu, zbliżenia, zabawy z ostrości


No fakt to było bardzo fajne. Zwykle podobają mi się tego typu zabiegi w filmach, chociaż najczęściej spotykałam się głównie z przekrzywioną kamerą, czy zatrzymaniem obrazu. Nowością natomiast było dla mnie wprowadzenie zmian ostrości, do tego stopnia, że na samym początku myślałam, że coś nie halo smiley Fajne, fajne ogólnie smiley

Mój ulubiony motyw filmu to życie w wielkim mieście i mimo tego bycie samotnym


Ja jakoś nie przepadam za tym motywem, ale w tym filmie nawet podobało mi się jego ukazanie (w przeciwieństwie do Dziury ;p).


a także "California" czyli eskapistyczny motyw marzeń, których nigdy nie można doścignąć (nawet jak się doścignęło jedno, to od razu wyrasta następna taka California), bo wiadomo, że tam gdzie są pragnienia, tam nie ma szczęścia



Nom, już dawno do tego doszłam....


Można zwrócić też uwagę, że pierwszy gościu szuka gorączkowo miłości i jej nie znajduje, a drugi jest pogodzony z rozstaniem i kolejna miłość wręcz się do niego dobija, co daje do myslenia


Z tym mi się kojarzy lostowy motyw "odpuszczania sobie" i gadka Locke'a z Sun w "... And found" o tym, jak znalazł to, czego szukał, gdy przestał szukać smiley

To też i mi się zawsze sprawdzało smiley

Najbardziej oczywiście fanka Mamas & Papas


No spoko była smiley

Na plus też dla mnie metafory kulinarne - ananasy i ich daty przydatności oraz wybór między sałatką i rybą smiley Takie lekkie zabawne, a jednak przesłanie jest smiley

Muzyka i humor też spoko smiley

Dodatkowo film miejscami kojarzył mi się z Lostem, choćby poprzez zabawkowe samoloty (ważny przedmiot w życiu Kate), ale także przez motyw przypadku jako czegoś co determinuje nasze losy (podkreślony w Chungking Express też silnym motywem podróżowania, co wzmocniło moje skojarzenia)smiley Nie wiem, po prostu mam wrażenie, że twórcy Losta ten film widzieli...


Haha faktycznie, no to jednak moje skojarzenie w wywodem Locke'a było słuszne smiley
No i jeszcze dosypywanie czegoś do butelki tez było lostowe, od razu mi sę z Sun i Jinem skojarzyło ;p

Najprawdopodobniej widzieli, chyba nawet w jakimś wywiadzie mówili, że trzeba dużo filmów oglądać, żeby takie Losta nakręcić smiley

Aaaa no i jeszcze mega skojarzenie z Fargo - czyli marzenie o Kaliforni, które przewija się przez cały 2 sezon i kończy się także w dość oryginalny sposób smiley

W ogóle film mi się podobał, jako osobie, która często chodzi z głowa w chmurach i żyje bardziej marzeniami niż rzeczywistością, heh smiley


7/10

Jednak 8 smiley


PS. O co chodziło z tymi złotymi rybkami? o.O Czemu ona je w kółko przynosiła w tej torebce?




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 16-07-2016 21:07
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-07-2016 23:22
Nadzy

Nie będę dużo pisał bo to trochę film z klubowego średniowiecza(choć taki Flaku nie obejrzał filmów sprzed roku). Cóż, zacznę może od oceny, która jak zwykle odbiega a jest nią piątka. Solidne 5 za film, który mnie wynudził. Nie przepadam za takimi filmami gdzie głównym motywem jest gadanie czy to o poważnych sprawach czy to o pierdołach. Nie można dać temu filmowi jednak jakieś trójki bo było kilka interesujących momentów. Mi chyba najbardziej podobała mi się rozmowa z tym dozorcom(czy kim on tam właściwie był). Taka życiowa była i nie wiało jakimś kiczem. Co do reszty scen to nawet ok wyszło spotkanie ze Szkotem i tą jego dziewczyną. Nie podobały mi się za to praktycznie wszystkie pozostałe kobiety gdyż były puste, głupie i do tego puszczalskie(wiem, wiem że tak miało być, ale mi się to nie podoba).

Podsumowując daję 5 bo film miał pojedyncze momenty dobre ale też kilka takich przez które spać mocniej mi się zachciało.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-07-2016 20:55
Przełamując fale


To kolejny genilany film von Triera smiley

a więc kolejny zajebisty film od von Triera


i od Otherwoman smiley


Przyznam, że z początku uważałem tego reżysera za średniego prowokatora (dwa jego pierwsze filmy które widziałem to Antychryst i Nimfomanka


heh no ja się zaczyna od takich filmów smiley

Moje pierwsze było Królestwo, a potem Dogville smiley


Pierwotnie to Helena Bonham Carter miała zagrać rolę Bess.


smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Wg mnie by pasowała

Watson była zajebista, wręcz stworzona do tej roli, moim zdaniem dobrze, że to ona zagrała zamiast Bonham Carter, bo Helenka mi się kojarzy raczej z rolami silnych kobiet, a Watson to taka idealna wiejska buzia, którą można pomiatać do woli


No właśnie niekoniecznie, bo Helena grała w baaardzo wielu romansidłach i często właśnie takie naiwne, niewinne, zakochane niewiasty. Nieraz nawet grała podobnie do Watson z tego filmu.

Skarsgård jest spoko jak zwykle



lol ja dopiero skapowałam, że on grał Billa Turnera w Piratach smiley
Ale podobny nawet do Depardieu, który chyba miał pierwotnie być obsadzony w tej roli ;p


Cartlidge też była fajna, taka rola poboczna siostry przyrodzonej, która stara się wlać trochę rozsądku do głowy Bess


Tu w sumie trochę podobna sytuacja jak w Melancholii.


Z grubsza rzecz ujmując film opowiada głównie o miłości: miło do Boga vs. miłości do człowieka. Choć prawdę mówiąc jest tutaj w obu przypadkach bardziej obsesja niż miłość, czy też jakaś jej chorobliwa wersja. Bess właściwie zatraca własną tożsamość na rzecz najpierw innych, potem męża i oczywiście swojej wiary.

Jeśli chodzi o styl, to jest on jednocześnie w stylu von Triera i zarazem nie jest...

Podobnie jak Lionowi, bardzo przypomina Dogville. Mamy hermetyczną społeczność, motywy religijne oraz główną bohaterkę, jak określiła jej bratowa, rozdałaby wszystkim wszystko. Faktycznie pod tym względem bardzo przypomina Grace. Historia jednak ma tym razem inną puentę (i dobrze). W obu przypadkach widać jednak pewien, wciąż ten sam światopogląd reżysera, czyli to, o czym wspomniał już Lion. Von Trier ciekawie to komentuje w Epilogu, gdzie bycie dobrym jest określone jako choroba, która prowadzi do śmierci.
Samo zakończenie wątku Bess jest w pewien sposób powiązanie z Dogville trochę na zasadzie przeciwieństwa. Podczas gdy Grace doprowadza do zagłady tych którzy ją gnębili, to Bess sama się poświęca i staje się ofiarą. Dwie różne drogi, obie powiązane z różnymi odmianami chrześcijaństwa - gniew Boży vs ofiara.


Co do formy, to podobnie jak w Dogville jest podział na rozdziały, ale tym razem w innym stylu. W Dogville muzyczne wstawki były klasyczne, tymczasem tutaj mamy bardziej rockowe kawałki (czy co to tam, Lion już sie zna lepiej ;p).


Najbardziej mi się podobały "dialogi" Bess z Bogiem. To było fenomenalnie zagrane, ale w ogóle świetnie ukazano tutaj stosunek do Boga w religii protestantckiej. Same sceny jako takie tez były w jakiś sposób niesamowite i niepokojące.

Tomasz Raczek

Rzeczywiście, osią filmu są prywatne rozmowy bohaterki (doskonale granej przez Emily Watson) z Bogiem. Przypomina mi się Tewie Mleczarz ze "Skrzypka na dachu" - on też rozmawiał z Bogiem, ale jednostronnie, tzn. Tewie mówił do Boga. Tymczasem Bess nie tylko mówi do Boga, ale jeszcze sama sobie w jego imieniu odpowiada, a więc rzeczywiście dialoguje z Bogiem.



W sumie to jest ciekawe. W obu religiach - judaizmie i protestantyzmie Bóg ukazywany jest jako ktoś bardzo surowy, co różni się od miłosiernego Boga katolickiego. Ale ja mimo to miałam jeszcze skojarzenie z Ai No mukidashi, gdzie także były rozmowy z Bogiem, tylko tam ta surową osobą był ojciec, no a potem jeszcze doszedł ten Kościół Zero. Podobieństwo polega tez na tym, że w obu filmach bohaterowie byli mocno uszkodzeni na psychice z powodu religii. no i w Ai no mukidashi też jest podobne połączenie wątków religijnych z erotycznymi.

Kolejnym podobieństwem ze Skrzypkiem jest też motyw poślubienia "obcego" spoza społeczności oraz wątek odtrącenia przez małą zamknięta społeczność.


Na koniec nasunęło mi się jeszcze jedno skojarzenie z filmem "Porozmawiaj z nią", bo tam tez mamy trochę podobny wątek miłosny smiley

Zakończenie jest dziwne, jakby trochę nie pasujące do dość realistycznej całości, ale jednak jakoś dobrze zamyka film. No i obnaża jednocześnie obłudę Kościoła, tym razem protestanckiego. W jakim wyznaniu w ogóle był wychowany von Trier?

Ocena to 9/10, bo film podobał mi się bardzo pod wieloma względami, a także mnie mocno poruszył, a ponieważ Dogville uważam za nieco lepsze, to zmieniam mu ocenę na 10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 17-07-2016 20:58
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 79 z 161 << < 76 77 78 79 80 81 82 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum