Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:48:15 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 75 z 161 << < 72 73 74 75 76 77 78 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-05-2016 13:01
to jeszcze dajcie jakiś link do ściągnięcia jak możecie bo po roku to chyba cięzko może być online znaleźćsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 06-05-2016 13:19
https://thepiratebay.se/torrent/5957521/The.Loves.Of.A.Blonde.1965.Criterion.DVDRip.XviD-FRAGMENT

https://thepiratebay.se/torrent/12139767/The_Loves_of_a_Blonde.1965.CriterionDVDRip.x264

nie wiem czemu w tym pierwszym jest napisane fragment smiley trzeba sprawdzić



Edytowane przez Flaku dnia 06-05-2016 13:19
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-05-2016 14:46
Goryle we mgle

Jest to jeden z tych filmów, które są dobre do obejrzenia w nudny, spokojny dzień typu niedzielne popołudnie gdzie nie ma zbyt wiele do roboty. Zaczynając od plusów to można dać tutaj miejsce akcji. Ja sam nigdy bym się raczej nie wybrał w takie miejsce, ale okolice fajne, goryle wyglądały autentycznie, a i główna postać zagrana dobrze. Również poboczne role wypadły ok. Tak jak napisał Lion podobało mi się to, że dobro, ani zło nie ma w tym filmie koloru skóry. Z minusów zaś dodam, że film toczył się trochę zbyt monotonnym tonem, ale to już taki typ filmu więc nie wiem czy by mu pasowało żywsze tempo więc się nie czepię, ale to trochę nie dla mnie. Daję więc 6/10 bo to dobry film, ale nic poza tym. Nie ujął mnie szczególnie, ale też nie sprawił bym poczuł, że zmarnowałem 2 godziny swojego życia.

Tak na marginesie to film porusza pewne zagadnienie, którego nigdy nie mogłem pojąć, a mianowicie zabijanie zwierząt dla trofeów. Ja rozumiem, że niektóre zwierzęta trzeba zabijać bo by ich było za dużo, szkodziły by człowiekowi itd. i takie działanie popieram. Nie skumam jednak nigdy takiego zabijania dla zabawy typu safari. Zresztą jakiś czas temu było głośno, że jakiś tam pajac z bronią zabił jakiegoś bardzo znanego lwa w Afryce. Zastanawiam się po co właściwie bo jak ktoś ma kompleks małego to według mnie są lepsze i mniej szkodliwe sposoby by go maskować. Cóż, obserwując świat dochodzę do wniosku, że jestem jakiś dziwny bo nie mogę zrozumieć wielu obecnych rzeczy, które czynią ludzie właściwie tylko dla własnej zabawy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-05-2016 17:28
adi1991 napisał/a:


Tak na marginesie to film porusza pewne zagadnienie, którego nigdy nie mogłem pojąć, a mianowicie zabijanie zwierząt dla trofeów. Ja rozumiem, że niektóre zwierzęta trzeba zabijać bo by ich było za dużo, szkodziły by człowiekowi itd. i takie działanie popieram. Nie skumam jednak nigdy takiego zabijania dla zabawy typu safari. Zresztą jakiś czas temu było głośno, że jakiś tam pajac z bronią zabił jakiegoś bardzo znanego lwa w Afryce. Zastanawiam się po co właściwie bo jak ktoś ma kompleks małego to według mnie są lepsze i mniej szkodliwe sposoby by go maskować. Cóż, obserwując świat dochodzę do wniosku, że jestem jakiś dziwny bo nie mogę zrozumieć wielu obecnych rzeczy, które czynią ludzie właściwie tylko dla własnej zabawy.



No ja rozumiem.

Rozsądne polowania, polowania z umiarem i przestrzeganiem okresów ochronnych, ok, zwłaszcza, że jeśli mięso i skóry można potem wykorzystać. Ale wybijanie zwierząt, które są na skraju wymarcia tylko po to, by sobie zrobić popielniczkę z łapy jest skrajnym nieporozumieniem. Pamiętam, że była jakaś akcja, gdzie w Afryce przez 24 na dobę stali żołnierze wokół ostatniego samca jakiegoś gatunku nosorożca, bo kłusownicy próbowali go ubić.

Ostatnio rozmawiałam z dziewczyną z Ukrainy. U nich w ogóle nie ma żadnych zwierząt, bo wszystkie są natychmiast wybijane, gdy tylko przekroczą granicę polsko-ukraińską. Ponieważ polują głównie politycy, nie ma zbyt wielkich szans na wprowadzenie jakiejkolwiek ochrony. To wygląda trochę tak, jak na tym filmie. Tymczasem w Polsce, mimo że polowania mają miejsce, zwierząt jest mnóstwo (w Warszawie nawet chodzą po ulicach dziki, łosie, lisy, sarny), więc jakoś można.

A co do tego, czy tak jest tylko obecnie, to bym się spierała, bo na przestrzeni wieków ludzie wybili już kilka gatunków zwierząt, lub prawie wybili, żubra np. uratowano w ostatniej chwili.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 07-05-2016 17:30
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 07-05-2016 17:29
że jestem jakiś dziwny bo nie mogę zrozumieć wielu obecnych rzeczy

Nie tylko ty smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 09-05-2016 19:25
Rodzina Addamsów


Ech znów mam problem z wystawieniem oceny, powinny być połówki jednak... Tak czy siak trochę się rozczarowałem tym filmem, bo spodziewałem się czegoś lepszego (pewnie dlatego że niezbyt pamiętałem Addamsów), a to jednak był typowy, infantylny, niezbyt śmieszny familijny film. No i też nie było tutaj jak dla mnie klimatu, jedynie taki ala lata 90 w stylu filmów pokroju "Kevin sam w domu", a to nie jest najlepsze skojarzenie. Generalnie to podobny poziom przy czym Kevin był nawet śmieszniejszy. Różnica polega tylko na tym, że w Addamsach mamy tą niby czarną komedię, ale to jest oszukaństwo, bo tak naprawdę to jest zwykły film familijny z dołożonymi wątkami grozy przez co ogólny efekt jest dosyć nijaki. Były oczywiście ciekawe momenty, ale większość była po prostu mdła. Z bohaterów to jedynie Christiny Ricci w roli Wednesday w miarę mi się podobała i paradoksalnie była to chyba najmniej dziecinna postać w tym filmie. Historia miałka jak cholera, humor tak ja wcześniej wspomniałem - średni i taki na siłę. jak tak pobieżnie przejrzałem filmy od Otherwoman to ten jest chyba najsłabszy (zweryfikuję potem oceny i zrobię taką listę z filmami poszczególnych osób jak robiliście smiley). Ten film ma coś ze stylu Burtona, ale to jest raczej bardziej małpowanie niż jakaś fajna, nowa koncepcja. Pewnie Addamsi ogólnie tacy mają być, a ja marudzę i przypieprzam się o bzdury ale co poradzić, nie przekonuje mnie to. Film tak na 4,5 ale daję 4 bo za dużo rzeczy mnie tu jednak wkurwiało.



Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-05-2016 21:02
Rodzina Addamsów

Daję 5. Nie będę się jakoś rozpisywał bardzo bo zgadzam się z tym co o samym filmie napisał Flaku. Na wyróżnienie zasługuje Christina Ricci i tyle. Jest to więc raczej słaba 5 bo patrząc na moje oceny były już lepsze filmy, którym dałem 5, ale jako, że film nie był jakiś tragiczny niżej nie dam bo od 4 w dół to są już oceny dla filmów słabych.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-05-2016 12:29
Ten film ma coś ze stylu Burtona, ale to jest raczej bardziej małpowanie niż jakaś fajna, nowa koncepcja.


No właśnie ten film miał robić Burton, ale nie robił. Pewnie byłby lepszy smiley Ale nic straconego, bo Burton robi remake, na który czekam z niecierpliwością smiley (na pewno będzie lepszy ;p)




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 10-05-2016 13:07
Miłość blondynki


Na filmie się nie zawiodłem, dostałem dokładnie to czego się spodziewałem. Film uroczy, śmieszny, a zarazem przejmujący i stylowy. Niby prosta historia o miłości, ale chciałoby się, żeby każde romansidło tak wyglądało. Forman stawiał w swoich wczesnych filmach na realizm i formę bliskiej czegoś w stylu paradokumentu. No i zatrudniał amatorów, co też trzeba mieć na uwadze i docenić, bo raczej większość fajnie tutaj zagrała to co miała do zagrania. Najbardziej podobała mi się końcowa sekwencja w domu Milandy i samo zakończenie, które było naprawdę fajnie pomyślane. No i fajnie jest też przedstawiony (trochę satyrycznie) obraz tamtej rzeczywistości i mentalności ludzi. Ogólnie ma swój klimat, jest to na pewno jeden z tych filmów gdzie prostota jest zaletą, a nie wadą. Ode mnie mocne 8 i liczę, że nie będzie ocen w stylu 3-4, bo film jest sympatyczny i po prostu przyjemny.




Edytowane przez Flaku dnia 10-05-2016 13:16
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2016 13:29
pewno będę żałował ale daję bo jestem ciekaw tego filmusmiley

http://www.filmweb.pl/film/Stalker-1979-30808
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-05-2016 13:38
O KURWA XDD


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-05-2016 16:43
no to adi dojebałeś do pieca... oczekiwania względem tego filmu mam na poziomie 100/100, więc jestem ciekaw co to będzie...


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2016 00:35
Stalker

Nie do końca wiem co o tym filmie sądzić bo mam takie dziwne uczucie po jego obejrzeniu, że jednocześnie mi się nie podobał i podobał. Jeśli ktoś nie chce spoilerów przed oglądaniem to niech dalej nie czyta bo gdzieś tam pojawi się coś co może zmienić optykę oglądania.

Zacznę może od tego, że film podzieliłem sobie na części.
Część I to etap przed dotarciem do strefy. Choć nie lubię zabaw z obrazem(to, że narzekałem na czarno-białe filmy nie jest żadną tajemnicą) to tu mi się ten manewr podobał. Panująca wszechobecna nijakość. Smutek. Pierwsze sceny pokazują jakie to życie Stalkera jest beznadziejne. Dalej poznajemy Profesora i Pisarza. Mimo iż z początku myślałem, że bardziej polubię tego pierwszego to jednak tak się nie stało, ale o tym dalej gdyż najpierw była podróż do strefy, która mi się podobała. Sceny kruczenia po tym mieście przed posterunkiem klimatyczne choć najlepsza jest scena na drezynie. Na twarzach Pisarza i Profesora widać zwątpienie, zaś na twarzy Stalkera spokój. Fajne zestawienie.

Część II można by podsumować zdaniem pt. "Kurwa, po jaką cholerę wybrałem ten film?". Przyznam, że jest to najnudniejsza część filmu gdzie bohaterowie idą rzucają przy okazji śrubkami, które są talizmanem przed pułapkami. W tej części podobał mi się tylko moment gdy zgubili Profesora i go odnaleźli w tym samym miejscu. Jakby strefa chciała by dotarli na miejsce wszyscy razem.

Część III to tunel i dotarcie na miejsce, a właściwie niedotarcie. Pierwsza część tej części czyli tunel mocno klimatyczna. Skojarzyła mi się z Metrem 2033 do którego się zamierzam już jakiś czas choć jeszcze nie przeczytałem więc tej książki mi nie spoilerujcie jeśli czasami komuś by się nudziło i odnosił by się do mej wypowiedzi. Rozumiem też złość Pisarza, który musiał iść za każdym razem pierwszy. Już wcześniej chciał iść na skróty, ale się wycofał, a tutaj znów został wystawiony na próbę i chyba ją zaliczył bo nie zginął w tym dziwnym miejscu pełnym piachu. Dalej dziwna scena z telefonem. Najpierw myślałem, że to jakiś dziwny żart jak zadzwonił ktoś do kliniki, ale tu wkroczył Profesor i wyjaśnił swoje prawdziwe motywy przybycia do strefy. Przyznam, że stracił w mych oczach totalnie gdyż jego motywem była zemsta podczas gdy taki Pisarz miał znacznie bardziej złożone przyczyny przybycia i szukał czegoś ważniejszego. Może tez temu Stalker posyłał go zawsze z przodu. W końcu jednak doszli i sobie posiedzieli. Przyznam, że cały film czekałem aż znajdą się w tej cholernej komnacie, a tu zonk. Z jednej strony mnie to zawiodło, z drugiej jednak zadowoliło. Wydaje mi się, że jest to film z gatunku: "my nie dajemy ci odpowiedzi, sam masz sobie je znaleźć, a jak nie to spieprzaj".

Część IV i ostatnia to opuszczenie strefy i powrót do szarego życia. Dupy te sceny nie urywają choć ciekawa scena z żoną na końcu. Czy mi się wydaje czy też się mylę że ona sama była w strefie i zapragnęła Stalkera właśnie? Może się mylę i znów czegoś nie ogarnąłem, ale wydaje mi się, że córka była w kolorze przez to, że podobnie jak strefa nadawała Stalkerowi sens.

Cóż, dziwny film, o którym nie wiem co sądzić. Może jak przeczytam wasze opnie to trochę się mi rozjaśni ale chciałem go obejrzeć pierwszy by się nie sugerować przeczytawszy wcześniej opinię kogoś. Na koniec tylko dodam, że podobały mi się nawiązania do postaci Jeżozwierza. Nadawał on swoją mitycznością klimatu tajemniczości strefy. Na osobne zdanie zasługuje też ścieżka dźwiękowa, która była nienachalnie dobra co było dobrym rozwiązaniem gdyż czasami mam wrażenie, że twórcy na siłę jakimś podkładem starają się na coś zwracać uwagę, tu tak nie było więc plus.

Podsumowując podobało mi się przesłanie jakie wyniosłem z tego filmu(choć pewno całkowicie źle interpretuję ten film i jacyś ludzie co ogarniają tego reżysera z innych filmów by mnie zjechali), że odpowiedzi są nie zawsze potrzebne i czasami lepsza jest wiara w coś nie musząc szukać jednocześnie czy jest ona uzasadniona.

Ocena - 8/10

ps. jak obejrzycie niech mi ktoś wyjaśni o co chodzi z psemsmiley
Edytowane przez adi1991 dnia 14-05-2016 00:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-05-2016 00:18
Miłość blondynki



Mam wrażenie, że obejrzałam film trochę o niczym. Mimo wszystko jednak był momentami zabawny, parę razy zdarzyło mi się nawet zaśmiać... Też najbardziej podobała mi się końcówka w domu Mildy. Było to nie tylko zabawne, ale także takie prawdziwe, że trudno się było nie uśmiechnąć. Sama historia o naiwnej miłości jakoś mnie nie poruszyła, nie zachwyciła. Ciekawe w sumie natomiast, że grali amatorzy, bo według mnie aktorstwo było całkiem porządne smiley

Ogólnie film zupełnie nie w moim klimacie i tematyce, ale całkiem niezły, więc 6/10 smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 20-05-2016 18:39
film?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 20-05-2016 20:13
Klub upada :/ weźcie się ogarnijcie i nie bierzcie przykładu ze mnie


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 20-05-2016 20:20
czekamy na propozycje Amaranty do jutra, jak się nie ogarnie, Lion daje smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 22-05-2016 15:53
http://www.filmweb.pl/Naked


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 22-05-2016 16:37
ciekawe


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 22-05-2016 17:01
ło matko, Remus Lupin




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 75 z 161 << < 72 73 74 75 76 77 78 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum