Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 23:18:07 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 69 z 161 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 10:40
Flaku napisał/a:
adi tym opisem to tylko mnie zachęciłeś do obejrzenia smiley


zawsze do usługsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 04-04-2016 14:10
Hana-bi


Podszedłem do tego filmu trochę z ciekawością wynikającą z rozbieżnych opinii jakie się tu już zdążyły pojawić. Z początku myślałem, że to takie typowe niedocenianie dobrych filmów, ale coś w tym jednak jest. Ja się ustawiam raczej gdzieś po środku, bo film na pewno nie jest słaby, ale też mnie jakoś nie zafascynował i nie widzę w nim nic nadzwyczajnego, szczególnego i ogólnie czegoś co pozwoliłoby mi go wysoko ocenić. Stylistka jest specyficzna, ale skoro nawet Lion musiał się do niej przyzwyczajać, no to ja się nie dziwię, że jej ostatecznie nie kupiłem, przez co film mnie ciut zmęczył. Jest tu ten fajny rodzaj humoru i absurdu (napad na bank to też moja ulubiona scena xd), który jakoś łagodzi ogólną ponurość i brutalność filmu, przedstawienie relacji małżeństwa, wątek samotności bohaterów, ale to trochę za mało. Film jest na pewno o poświęceniu, więc powinien mnie chociaż jakoś wzruszyć, dotknąć itp ale zbytnio tego nie zrobił. Ogólnie obejrzałem go na takiej dosyć dużej dozie obojętności. Niech będzie 6/10.




Edytowane przez Flaku dnia 04-04-2016 14:11
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 16:30
Zombiebobry

W tym poście minutą ciszy uczcijmy pamięć o czasie jaki zmarnowałem oglądając ten film.

2/10
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 19:26
eh Flaku myślałem, ze chociaż ty się poznasz na tym filmie smiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 20:07
adi1991 napisał/a:
Zombiebobry

W tym poście minutą ciszy uczcijmy pamięć o czasie jaki zmarnowałem oglądając ten film.

2/10


czytam ten temat tylko dla postów adiego smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 04-04-2016 20:09
pandam dołącz do klubu smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-04-2016 20:10
Stand by me



Film bardzo mi sie podobał. Nie czytałam książki i być może dlatego. A może dlatego, że był dobry.

Podobnie jak Flaku, zauważyłam podobieństwo z Dużą Rybą, choć jednak film Burtona wypadł lepiej, choćby dzięki ciekawszej formie.

Film jest bardzo w typie czasów mojego dzieciństwa i jako dziecko na pewno byłabym nim zachwycona. Marzenia, przygoda, podróż i jeszcze to szukanie trupa to całkiem moje dziecięce klimaty.

Podobnie jak Flaku, lubię takie kino drogi, gdzie bohaterowie mają czas na swoje rozkminy, które rozwijają się wraz z pokonywaniem kilometrów. A te dziecięce pogawędki były naprawdę fajne, bo z jednej strony zabawne, a z drugiej też poważne, bo w końcu poruszały m.in. kwestie rodziny, pochodzenia itp. Z tych zabawnych rozbawiła mnie dyskusja na temat Goofy'ego, bo od jakichś 20 lat zadaję sobie to samo pytanie: 'Czym jest Goofy?" smiley Ze śmiesznych scen rozwaliła mnie też ta, gdzie grubasek stał na czatach smiley

Sama podróż potraktowana została też jako pewnego rodzaju nauka, zdobywanie doświadczenia etc. A więc ci, którzy z niej wracają są już inni, niż wtedy, gdy wyruszali. Też częsty motyw, ale fajny i dobrze się ogląda. W sumie tu też jest podobieństwo do Dużej Ryby. Z innych filmów to kojarzy mi się np. "The Young and Prodigious T.S. Spivet"


8/10




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 04-04-2016 20:15
Pogawędki były spoko, ale w sumie to oni mieli po 12 lat, a czasem gadali niemal jak dorośli smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 20:33
Goofy jest ludzko-psią hybrydą stworzoną przez kosmitów. smiley



Co do Stand By Me to w filmie zmieniono niewiele, złagodzono jedynie scenę natknięcia się na trupa (w Family Guyu w specialu Halloweenowym "zekranizowano" trzy dzieła Kinga i nawet tam trup wyglądał straszniej niż w filmie smiley) i nieco inaczej wyglądała rywalizacja z tymi starszymi chłopakami. Ale szczegółów nie pamiętam bo zarówno film jaki i opowiadanie czytałem dawno...
Edytowane przez Faraday dnia 04-04-2016 20:38
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-04-2016 20:41
złagodzono jedynie scenę natknięcia się na trupa


A co tam było łagodzić? Trup jak trup. Wyglądał normalnie smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 20:45
Otherwoman napisał/a:
złagodzono jedynie scenę natknięcia się na trupa


A co tam było łagodzić? Trup jak trup. Wyglądał normalnie smiley


W opowiadaniu opis był bardziej naturalistyczny. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 23:48
Underground

Film ten był niczym światełko w tym ponurym tunelu filmów jakie dane mi było obejrzeć ostatnimi czasy w ramach klubu. Na szczęście światełko to nie zgasło i okazało się bardzo przyzwoitym filmem. Waham się między 7, a 8 ale dam 7 bo to takie 7,5 a nie będę na siłę wywyższał swych ocen.

Do rzeczy jednak przechodząc to całość filmu wypadła całkiem fajnie. Wydawało mi się momentami, że film jest nieco pourywany i chyba się nie myliłem gdyż ponoć jest znacznie dłuższy a ja oglądałem wersję co ma ponad 160 minut. Wracając jednak do meritum to co mi się podobało w tym obrazie:
- ciekawe wstawki historyczne typu powitanie Niemców gdy zajmują Jugosławię i porównanie tego do pogrzebu Tito, inne wstawki również fajnie się komponowały z resztą akcji
- historia z bunkrem gdzie siedzieli wszyscy i sposób w jaki ich Marko wyrolował, tu tak mi się nawiązało do filmu Good bye Lenin gdzie również była ściema, że NRD trwa, a tutaj za to, że II wojna ciągnie się w nieskończoność
- główne postacie były bardzo dobrze zagrane, zarówno Marko jak i Czarny
- spoko muzyka towarzysząca filmowi
- moment gdy wychodzą z bunkra i gdy wszystko co mówił Marko wydaje się prawdą bo akurat film kręcą
- bardzo dobra końcówka gdzie trwa kolejna wojna i los niejako kpi z Marko, który zostaje zabity na rozkaz Czarnego

Nie wiem jedynie jak to jest z mentalnością bałkańską choć wydaje się tutaj dobrze przedstawiona. Trudno się w nią wczuć i dlatego może tylko takie mocne 7,5.

Dobry wybór Liona, który jak nie daje czegoś z Japonii czy dokumentu to okazuje się to dobrym filmemsmiley

edit: Zmieniam na 8 bo jednak chyba film zasłużyłsmiley
Edytowane przez adi1991 dnia 05-04-2016 10:46
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 05-04-2016 00:38
Underground


Aj myślałem że będę pierwszy, a się okazało, że chyba obejrzeliśmy ten film w tym samym czasie xd Przed seansem nie wiedziałem czego się właściwie spodziewać, po za tym, że prawdopodobnie będzie to bardzo dobry film, bo to w sumie trochę klasyk i reżyser dość znany, aczkolwiek nic wcześniej z niego nie widziałem. "Underground" tymczasem okazał się dość lekkim i przystępnym filmem, trochę dziwnym, mocno absurdalnym: wycieranie butów kotem, walenie konia w trakcie bombardowania itp czyli generalnie poczucie humoru, które preferuję smiley Dużo czarnego humoru, sceny absurdalne przeplatają się z krwawymi mordami. Ogólnie całość jest zrobiona w konwencji groteskowej, oprócz fragmentu w końcówce kiedy niespodziewanie na chwilę robi się bardzo poważnie, ale potem znowu na koniec jest jakaś surrealistyczna biesiada. Niemniej jednak nie odbiera to powagi filmowi, co jest spoko. Jakbym miał szukać jakichś podobieństw do innych filmów w tym klubie to chyba najbardziej "Miasto Boga" gdzie też był kontrast między zachowaniami bohaterów i ich nazwijmy to perypetiami, a wydarzeniami z tła (swoją droga chyba nie doceniłem tamtego filmu, dziś po rewatchu pewnie dałbym 8, ale mniejsza z tym xd). Film jest wprawdzie mocno groteskowy, ale nie na tyle dziwny, żeby mógł odpychać nawet jakichś konserwatystów. No i pomimo, że jest dość długi (pierwotna wersja to ponoć było ponad 5h) to sporo się tu dzieję i raczej nie nuży. Także ogólnie myślę, że jest to jeden z tych uznanych filmów, które podobają się większości i spodziewam się tu raczej wysokich ocen (obstawiałem, że adi da nawet 8, czyli prawie się udało). Ode mnie 8/10.




Edytowane przez Flaku dnia 05-04-2016 00:53
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-04-2016 00:42
Flaku napisał/a:

ja oglądałem wersję co ma ponad 160 minut

hmm możesz powiedzieć ile dokładnie trwała twoja wersja? bo ja miałem 2h 50min smiley


chyba 167 minut, to daje 2h 47minsmiley tej długiej nie chciało by mi się oglądać chyba mimo iż film dobry
Edytowane przez adi1991 dnia 05-04-2016 00:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 05-04-2016 00:43
adi1991 napisał/a:
Flaku napisał/a:

ja oglądałem wersję co ma ponad 160 minut

hmm możesz powiedzieć ile dokładnie trwała twoja wersja? bo ja miałem 2h 50min smiley


chyba 167 minut, to daje 2h 47minsmiley tej długiej nie chciało by mi się oglądać chyba mimo iż film dobry

sry jak zwykle coś mi się pojebało i myślałem, że 160 min to są 3h, ale jednak nie smiley Także mieliśmy te same wersje, innych chyba nie ma, oprócz tej 5-godzinnej oczywiście


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-04-2016 01:09
adi1991 napisał/a:
Dobry wybór Liona, który jak nie daje czegoś z Japonii czy dokumentu to okazuje się to dobrym filmemsmiley


Faktycznie dziwnie to wychodzi, bo te filmy które daje gdzie jest dużo Azji (Ai no mukidashi, Baraka, Wiosna lato jesien zima wiosna i Hana-bi) są hejtowane i lecą czwórki, a wszystkie pozostałe są dobrze odbierane i nie ma ocen słabszych niż siedem. Zastanawia mnie skąd u was taki rozrzut, bo ja je odbieram podobnie (ale nie tylko ja, bo to nie są jakieś filmy z rynsztoku tylko raczej też lubiane na świecie) smiley

W sumie jak spojrzeć na ten wykres z ocenami to 8 czołowych pozycji zajmują filmy anglojęzyczne, co trochę kłuje w oczy, ale być może tylko mnie smiley



Edytowane przez Lion dnia 05-04-2016 01:16
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-04-2016 12:05
(Ai no mukidashi, Baraka, Wiosna lato jesien zima wiosna i Hana-bi)


Mi tam się podobało Ai No mukidashi i Wiosna...

Natomiast Hana bi po prostu nie był dobrym filmem, w dodatku nie był on chyba znowu aż taki bardzo japoński w stylu...


Ale nawet jeśli reszcie tak wychodzi to nie jest wcale dziwne. Jeśli ktoś od urodzenia jest przyzwyczajony do pewnej stylistyki, to zwykle coś zupełnie innego mu się nie podoba. Ja na przykład oglądałam kilka filmów irańskich, czy jakich tam i masakra. Po prostu tego się nie da oglądać.

Dodam też, że np Dogville z wysoką oceną jest filmem anglozjęzycznym, ale produkcji jest w przewadze skandynawskiej. No ale to film europejski, więc wiadomo, że nam jednak bliższy niż np. Japonia.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 05-04-2016 12:09
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-04-2016 16:18
Natomiast Hana bi po prostu nie był dobrym filmem, w dodatku nie był on chyba znowu aż taki bardzo japoński w stylu...


a może wydał się być słabym filmem przez pryzmat zachodni, podczas gdy jego piękno tkwiło właśnie w ulotnej azjatyckiej wrażliwości, którą tak jak sama wspominałaś na przykładzie Iranu nie każdy czuje? smiley w sumie z tym"japońskim stylem" to też można mieć różne rzeczy na myśli, więc mniejsza z tym ;p

Jeśli ktoś od urodzenia jest przyzwyczajony do pewnej stylistyki, to zwykle coś zupełnie innego mu się nie podoba. Ja na przykład oglądałam kilka filmów irańskich, czy jakich tam i masakra. Po prostu tego się nie da oglądać.


No i tak i nie, bo wiadomo że każdy czuje inne klimaty i każdy ma zupełnie indywidualną percepcję świata, z drugiej strony gust też się modeluje z upływem czasu i moim zdaniem im więcej się ogląda/poznaje rzeczy w danej stylistyce tym większe jest przyzwyczajenie i zrozumienie (nawet wbrew woli lub podświadomie), co może prowadzić do polubienia, nawet wbrew początkowej niechęci (akurat ja "siedzę" trochę w Japonii, więc mam już inny punkt odniesienia i te same filmy odbieram w innym kontekście i ciężko mi się już spojrzeć z perspektywy kogoś kto ma mniejszą styczność z akurat takimi rzeczami).

Innym zagadnieniem jest subiektywizm i obiektywizm sztuki, bo niby jak obiektywnie zmierzyć i ocenić coś co wychodzi z ludzkiej wrażliwości, jak postawić jedną wrażliwość nad drugą, ale też można powiedzieć, że pewna jakość filmowa wykracza poza subiektywizm i pewne filmy można uznać za bezdyskusyjne lepsze od innych bez względu na osobiste gusta, o ile tylko traktuje się sztukę jako coś więcej niż rozrywkę, a osąd jest bardziej analityczny smiley Ja oceniam filmy trochę tak, trochę tak, ale jednak z przewagą mojego widzimisię, nie wiem jak wy.



Edytowane przez Lion dnia 05-04-2016 16:36
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-04-2016 18:01
Jeśli chodzi o irańskie filmy to akurat Rozstanie było świetne dzięki temu że przedstawiało inną kulturę przy okaźni objasniajac panujące w niej zasady w nienachalny sposób. Pomijając wątki tradycyjnego Islamu to nawet relacje w dość postępowej rodzinie głównych bohaterów były egzotycznie odmienne. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-04-2016 19:38
w Hana bi nie było nic z wrażliwości ;p

Zdecydowanie tę ulotną wrażliwość lepiej było widać w Wiosna, lato...


gust też się modeluje z upływem czasu i moim zdaniem im więcej się ogląda/poznaje rzeczy w danej stylistyce tym większe jest przyzwyczajenie i zrozumienie (nawet wbrew woli lub podświadomie)



No tak i większość Polaków nie ogląda w dzieciństwie filmów japońskich. Oczywiście za wyjątkiem kreskówek, które, jak pamiętam, uwielbiałam smiley


ale jednak z przewagą mojego widzimisię, nie wiem jak wy.



Raczej subiektywnie




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 69 z 161 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum