Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:46:25 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 61 z 161 << < 58 59 60 61 62 63 64 > >>
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-01-2016 00:57
lol, tak może oglądać po kolei to nie będzie problemu(te dziury co normalnie oglądała reszta pewno gdzie w sierpniu czy wrześniu), zresztą z tych co masz Flaku to część jest na prawdę dobra
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-01-2016 01:02
adi1991 napisał/a:
na prawdę


*naprawdę

przepraszam, że się czepiam, ale piszesz w ten sposób trzeci raz w ostatnim czasie, więc może będzie z tej uwagi pożytek ;p
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 25-01-2016 19:13
Drabina Jakubowa



Dobry film, jak wiele innych z lat 90. Podobny do Fight Club, czy też raczej Fight Club podobny do Drabiny Jakubowej. Nie wiem, czemu na filmwebie jest to nazwane horrorem, skoro to jest po prostu thriller psychologiczny. No chyba, że chodzi o tematykę tych wizji. W sumie są one bardzo fajne, bo nie tandetne, co nieczęsto się zdarza. No i dość klimatyczne.


Nie wiem w sumie co sensownego napisać... podobały mi się te wszystkie wizje i przeplatające się trzy "rzeczywistości". Zwłaszcza szpital mi się podobał z tymi psycholami i częściami ciała walającymi się po korytarzach ;p W sumie nawet film mnie zaskoczył, bo nie sądziłam, że to właśnie ta, która była ukazana jako wspomnienie okaże się prawdziwa. Ciekawi mnie też, czy faktycznie żołnierzom podawano ten dziwny środek. Niby podobno robiono takie eksperymenty, tylko pytanie, czy naprawdę, czy też powstały jakieś teorie spiskowe...

Jest też nieźle utrzymany klimat, choć jednak ten z Fight Club podobał mi się bardziej. Do tego pojawiają się jakieś próby filozofowania. Fajnie, bo z umiarem i bez zbędnego patosu. Szczególnie podobało mi się poruszenie kwestii mrocznej strony ludzkiego umysłu. To tak mi się skojarzyło z naszym rewatchem Twin Peaks, finałem i "złym bliźniakiem". Zaciekawiło mnie, czy absolutnie na wszystkich taki narkotyk zadziałałby jednakowo i wywołał bezwarunkową agresję. No i czy w związku z tym na dnie podświadomości leży sama agresja? Szczerze w to wątpię, bo z tego by wynikało, że jasna strona to jest tylko i wyłącznie kontrola umysłu. A w końcu czy nie zdarza się, że ludzie mają bezwarunkowe, podświadome odruchy pozytywne...?

Ach i jeszcze miałam takie skojarzenie z tym ostatnim przekazem odnośnie pogodzenia się ze śmiercią: przypomniała mi sie "Opowieść o trzech braciach" z HP smiley


8/10


PS. Gońcie mnie, leszcze smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 25-01-2016 19:17
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-01-2016 16:03
http://www.filmweb.pl/film/21-2008-253995

Mój film smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-01-2016 17:06
a więc matematyka
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-01-2016 18:45
matematyczny kryminał, lol




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 30-01-2016 18:59
Wyczuwam jakiś typowy, ultra-naciągany, efekciarski film, no ale może się zaskoczę pozytywnie jak w przypadku "X+Y" smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 30-01-2016 19:32
oglądałem ale nie pamiętam zbytnio więc pewno maks 7 będzie bo wyżej raczej bym pamiętałsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 30-01-2016 20:04
Flaku napisał/a:
Wyczuwam jakiś typowy, ultra-naciągany, efekciarski film, no ale może się zaskoczę pozytywnie jak w przypadku "X+Y" smiley



Pod warunkiem, że kiedykolwiek zdołasz go obejrzeć
Pamiętaj, że masz przed nim jakieś 11 filmów do obejrzenia smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 31-01-2016 23:45
Dogville




Najlepszy, wydaje mi się, film von Triera obejrzany. smiley (oczywiście pomijając genialne Królestwo, które w sumie jest serialem) Wg mnei był to w ogóle najlepszy dramat, jaki zdarzyło mi się oglądać.

Może zacznę od tego, że podtrzymuję swoją ocenę 9/10 smiley

Kiedy pierwszy raz go oglądałam w kinie, czyli w 2003 roku, film bardzo mi sie podobał. Teraz wydawała mi się jeszcze lepszy, wręcz rewelacyjny. Dostrzegłam w nim więcej zalet, niż wtedy, gdy miałam 18 lat, ponadto znałam już fabułę i mogłam skupić się na innych aspektach.

Nie wiem nawet od czego zacząć, bo podobało mi się wszystko... Może od spraw najprostszych...

Aktorstwo

Na poziomie, szczególnie Kidman, ale wszyscy dobrze sobie poradzili. Chciałam tylko powiedzieć, że kiedy oglądałam film za pierwszym razem, kojarzyłam tylko Nicole Kidman. Teraz zaś zobaczyłam tyle znajomych twarzy smiley
Jeremy Davies (Lost)
Chloë Sevigny (AHS)
Željko Ivanek (The Event)
Blair Brown (Fringe)
Nawet nie wiedziałam, że tyle ludu z filmu von Triera grało w serialach ;p
Ach, no i oczywiście narrator - czyli Olivander z Harrego Pottera smiley lol


Forma

Cóż, nie da się ukryć, że sprowadzona do minimum, czyli stanowi absolutne przeciwieństwo jednego z poprzednich filmów, mianowicie Sky Kapitan. Na szczęście pod względem treści Dogville także jest jest jego przeciwieństwem... Można powiedzieć, że przypomina trochę to, co zastosowano w Circle. W dodatku Circle też podejmowało podobny temat, czyli motywy postępowania i odkrywanie natury ludzkiej. Z tym, że Dogville w tej kwestii jest jakieś milion lat świetlnych do przodu. Cała ta uboga scenografia teatralna pachnie trochę eksperymentowaniem, ale taka surowa forma jak najbardziej pasowała tutaj do podjętego tematu.

Montaż jest trochę... specyficzny, ale w sumie chyba we wszystkich filmach von Triera tak jakby chałupniczo to wygląda. Mi to jakoś bardzo nie przeszkadzało.

Podział na rozdziały jest fajny, bo z jednej strony nawiązuje trochę do podziału na akty w teatrze, a z drugiej bardzo dobrze dzieli rozwój sytuacji na części. Do tego nawiązuje do zawodu Toma, który jest pisarzem, a jego zamierzeniem jest napisanie książki. Co więcej inspiracją stają się właśnie zdarzenia w miasteczku, o którym to Tom zaczyna pisać. Można by zatem stwierdzić, że rozdziały filmu w powodzeniem mogłyby być jednocześnie rozdziałami owej książki. Oczywiście gdyby Tom miał szansę ją dokończyć... Świetnie też zaznaczają kolejne etapu "eksperymentu społecznego", który ma miejsce niejako z inicjatywy Toma.

Wielkim plusem jest dla mnie narrator. No i tu znowu mamy odwołanie do formy twórczości, jaką jest powieść, zatem ładnie to się komponuje z punktem powyżej. Uważam też, że komentarz narratora jest świetny. Uwielbiam jego opisy miasteczka i zmian w nim zachodzących, a szczególnie te komentarze dotyczące obecności bądź też braku wiązów ;p


Fabuła

Poza wymienionym wcześniej podziałem na rozdziały, zaznaczają się też wyraźnie inne podziały. Jeden z nich widzieliśmy już w filmie "Wiosna, lato...", czyli podział na pory roku, w zgodzie z którymi rodzą się zmiany odnośnie sytuacji Grace. Oprócz pór roku uwzględnione są też czynniki pogodowe, jak śnieg, czy kąty padania światła, a wszystko jest pięknie wpisane w fabułę. Do tego mamy czas odmierzany biciem w dzwon. Wszystko oczywiście znowu świetnie pasuje do miejsca, czyli małego miasteczka, w którym życie uzależnione jest od przyrody, czas odmierzany jest porami roku i dnia, a ludzie żyją w ustalonym od lat porządku. Mogłoby się wydawać, że to właśnie taki raj, jaki przyciąga ludzi z miasta. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Tu von Trier sięga po stary motyw małej zamkniętej społeczności, w której pojawia się osoba nie pasująca do niej. Motyw niby stary i przerabiany na setki sposobów, ale w Dogville wydaje się być przedstawiony całkiem na świeżo i potrafi zachwycić.
Kolejnym podziałem, który wspomniałam są przyjazdy kolejnych wizytantów. Najpierw jest to mafia, potem policja z plakatem zaginionej, aż wreszcie z listem gończym. Widać zatem, że z każda kolejną wizytą stawka podnosi się, a z ludzi stopniowo zaczynają wychodzić cechy, o które nikt normalnie prawdopodobnie by ich nie podejrzewał. Co więcej pokazane też jest to, jak wszystko funkcjonuje, gdy jest związane w małą społecznością, w której ludzie są bardzo zależni od siebie.

Podobał mi się na przykład tekst, gdy na początku jedna z kobiet mówi, że nie są gangsterami i wszyscy wydają się być zwykłymi prostymi ludźmi. Ale gdy sytuacja zaognia się, Grace stwierdza "jak gdybym słyszała gangsterów".

Oczywiście "eksperyment" społeczny, to nie jedyna kwestia, bo pod koniec pojawia się jeszcze ciekawa dyskusja pomiędzy ojcem Grace i Grace dotycząca moralności (na straży której tak bardzo chciał stać Tom!), wybaczania, oceniania i usprawiedliwiania ludzkiego postępowania, bądź "większego dobra" i wreszcie różnego typu arogancji. Tu znowu uwielbiam scenę, gdy Grace wychodzi, by jeszcze raz popatrzeć na miasteczko, które w pewnym momencie zostaje obnażone. No i ponownie fajna rola światła i związanego z nim dostrzegania pewnych spraw.
I wreszcie pozostaje kolejna uniwersalna kwestia, czyli co daje nam władza nad innymi i jak można ją wykorzystać. I nie chodzi tylko o Grace i wyrok, jaki wydaje na Dogville, ale właśnie o władzę mieszkańców Dogville, którą mieli nad Grace...

Mamy więc nie jedną, a wiele kwestii moralnych, o których naprawdę można wiele dyskutować i wiele filmów nakręcić. A ja takie filmy właśnie bardzo lubię. smiley

No i tak jeszcze nawiążę do poprzedniego filmu, czy "Drabiny Jakubowej". Widać, że oba filmy podejmują kwestię tego, czy ludzie z natury są źli, czy też nabywają tego na drodze doświadczeń. Z tym, że von Trier stawia to pytanie bez odpowiedzi, podczas, gdy w "Drabinie..." z góry założono, że zło leży w podłożu naszej psychiki.

Zakończenie

Na koniec filmu zaprezentowanych jest parę zdjęć z czasów Wielkiego Kryzysu (ogólnie fajnie, bo akurat czytam grona Gniewu, więc bardzo w temacie). Coś podobnego wiedzieliśmy, jeśli dobrze pamiętam, w Powrocie smiley

Ach i ta nazwa "Dogville", gdzie wszystko zaczyna się i kończy psem, a ludzi zostają porównaniu do psów, choć ostatecznie to te ostatnie zasługują na litość. Jak widać, w filmie wszystko ma znaczenie, nawet takie drobnostki ;p

Cóż... polecam bardzo Dogville i uważam, że to dobry film do klubu, bo każdy powinien go obejrzeć smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 01-02-2016 00:45
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 01-02-2016 00:28
lol ktoś dał Dogville do klubu? W końcu jakiś konkretny tytuł xD



Edytowane przez Flaku dnia 01-02-2016 00:28
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-02-2016 00:45
lol ja dałam, żydku, ale ty i tak dotrzesz do niego gdzieś za rok, jesli w ogóle ;p




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-02-2016 23:12
e

Film 0/10
Główna rola męska 10/10
Edytowane przez Lion dnia 01-05-2016 05:15
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-02-2016 23:18
Czegoś się uczycie na tej uczelni jednak. smiley Daj do klubu. smiley
Edytowane przez Faraday dnia 01-02-2016 23:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2016 00:28
jakoś dziwnie ogląda mi się zawsze takie odgrywane filmiki gdzie gra ktoś kogo znam osobiście, ale spoko byłosmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-02-2016 16:05
lol ale dziwnie faktycznie smiley

smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 02-02-2016 16:06
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2016 20:03
Amadeus Kosmateus i morele baks

Film częściowo spełnił dokładnie moje oczekiwania i był taki jak się spodziewałem, ale na szczęście częściowo mocno mnie zaskoczył.

Bo fajne dekoracje, kostiumy z epoki i świetna muzyka były do przewidzenia.

Ale nie spodziewałem się tak ciekawej historii, opowiedzianej w ten sposób i do tego takich postaci smiley Mozart mnie rozwalał momentami, w sumie spodziewałem się lekko nudnawej biografii wybitnego i jednocześnie nudnego muzyka. Mozart ewidentnie nudny nie był. A tak aktorsko to rozwalał mnie jego śmiech xD

W sumie na maturze ustnej z polskiego mówiłem o Mozarcie i Marszu Tureckim, więc jakiś tam sentyment do niego mam.

Film lepszy na pewno niż się spodziewałem, ale to nie moja bajka, więc solidne 7/10.

Moja wersja miała 3h. Mimo, że film nawet spoko, to jednak jak dla mnie to za długo...



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-02-2016 23:11
21



Cóż, jak było do przewidzenia, film typowo umbastyczny. Znowu matematyka, znowu grupka nerdów, znowu ciąg Fibonacciego... ;p Tym razem jednak postacie były nieco normalniejsze niż przy x+y, prawdę mówiąc nawet zbyt normalne jak na geniuszy matematycznych smiley

Ze spraw pozamatematycznych: przykre, że prawdziwi geniusze nie mają nieraz możliwości studiowania, bo studia w USA nie tylko są płatne ale i bardzo drogie. Do tego dlaczego nie ma stypendium dla wybitnie zdolnych? Bo tych pieniądze przeznaczone dla studenta w liczbie 1 nie biorę pod uwagę. Medycyna to kierunek przyszłościowy, to nie filozofia, czy inne pierdoły, dlaczego więc nie ma normalnych stypendiów/innego rodzaju dofinansowania dla najlepszych?

Sama konstrukcja fabuły dość prosta, schematyczna. Te jego "nie, przykro mi nie mogę", a potem zjawia się witany jak bohater, którym w końcu się staje itd. itp. jak w większości filmów. Postacie tak samo schematyczne.

No ale w miarę fajny klimat kasyn smiley

6/10




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 03-02-2016 11:57
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 02-02-2016 23:23
Otherwoman napisał/a:

Ze spraw pozamatematycznych: przykre, że prawdziwi geniusze nie mają nieraz możliwości studiowania, bo studia w USA nie tylko są płatne ale i bardzo drogie. Do tego dlaczego nie ma stypendium dla wybitnie zdolnych? Bo tych pieniądze przeznaczone dla studenta w liczbie 1 nie biorę pod uwagę. Medycyna to kierunek przyszłościowy, to nie filozofia, czy inne pierdoły, dlaczego więc nie ma normalnych stypendiów/innego rodzaju dofinansowania dla najlepszych?


tak trochę zboczę z tematu o filmach, ale co mi tamsmiley

Co do płatnych studiów w USA to szczerze powiem, że ja bym też wolał by w Polsce były one płatne. Po pierwsze poprawiło by to jakość studentów bo 90% obiboków nie byłoby stać na studia przez co w większości studiowali by ci co im zależy. Po drugie zwiększyła by się zdecydowanie jakość uczelni gdyż musiały by one konkurować i tym samym podnosić swoje kwalifikacje by przyciągnąć studentów. Co do zaś stypendiów to nie chce mi się wierzyć, że jest ich tak mało jak to napisałaś Arleto. Z własnej, skromnej wiedzy wiem, że duża część studentów na poważnych uczelniach studiuje częściowo dzięki stypendiom i częściowo z własnej kasy. Są też nisko oprocentowane kredyty studenckie czy też zwroty jak się ktoś dobrze uczy czy coś osiągnie(ale to chyba tylko na niektórych uczelniach). Podsumowując lepiej porządnie i z wyrzeczeniami niż byle jak ale "za darmo".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Filmy/Klub Filmowy ":o"
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 02-02-2016 23:51
Nie wiem, jak płatne studia miałyby poprawić jakość studentów i zmniejszyć ilość obiboków, skoro właśnie wtedy studiowaliby tylko ci, którym bogaci rodzice odłożyli pieniądze, niezależnie od zdolności i predyspozycji. W co drugim filmie jest mowa o tym, jak to rodzice odkładają swoim dzieciom na studia, kiedy te jeszcze się nawet nie urodziły, co świadczy o niesamowicie wysokich opłatach. To nie są kwoty rzędu jednej czy dwóch wypłat, skoro pieniądze odkładane są zwykle przez kilkanaście lat. Matka Bena też odkładała, ale nie udało jej się odłożyć nawet połowy. Większość zdolnych osób, których rodzice pieniędzy nie mają, jak np główny bohater filmu, po prostu musi się pożegnać z marzeniami o studiach i tyle.


Co do stypendiów, ja nie wiem, jak jest. Odnoszę się do sytuacji przedstawionej w filmie, gdzie jest mowa o jakimś specjalnym stypendium, które może otrzymać tylko jeden student i, jak twierdzi Ben, jest to jedyne wyjście. Drugim okazało się granie w kasynach, więc...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 02-02-2016 23:53
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 61 z 161 << < 58 59 60 61 62 63 64 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum