Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:15:24 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 12 z 92 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Muminka
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Unnur Þorbjörg Gunnarsdóttir

Postów: 2001

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-03-2011 21:18
Podobieństwo jest takie Umba, że go w ogóle nie ma smiley

Odnośnie śniegu itp. Śnieg i mróz jest nawet fajny ale tylko w dni wolne od szkoły kiedy nie muszę drałować na przystanek i na nim marznąć bo przez to najzwyczajniej w świecie człowiek czuje się niekomfortowo przez co jest zirytowany i wkurzony. W weekend jak najbardziej. Lubię wyjść z psem i przejść się po mojej zacnej, bujnej okolicy. Zamknąć oczy, popatrzeć w niebo, czuć jak płatki śniegu topią się na policzkach, zaczerpnąć rześkiego powietrza- mega sprawa z tym wszystkim... ale mówię w dni oficjalnie wolne smiley


' target='_blank'>
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 09:23
lo, gdzie Wy macie oczy? smiley jak sobie chcecie, ja podobieństwo widzę smiley



Jeszcze co do tego dziecinnego zachowania, to mam jeszcze takie przemyślenia.

Ogólnie ludzie na ulicach, w sklepach, tramwajach (wszędzie) są raczej smutni, przygnębieni i poważni (Ci samotni, bo w parach czy jakimś większym gronie są już weseli). Osobiście gdy jestem sam to albo czytam sobie książkę w autobusie czy tramwaju, słucham muzyki czy rozmyślam sobie o różnych rzeczach i na mojej twarzy jej zazwyczaj uśmiech. smiley Ludzie patrzą jednak na mnie jak na skończonego debila i tylko nieliczni nie zwracają uwagi, a już totalny ewenement to odwzajemnienie uśmiechu. Czy na prawdę wszyscy muszą być tacy ponurzy na co dzień? Czy naprawdę jestem idiotą, bo się uśmiecham? smiley




A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 09:54
Ostatnio oglądałam na jutubie filmiki o tym, jak widzą Polaków. W zdumiewającej większości mówili właśnie, że nie zwracamy prawie na nic uwagi i się nie uśmiechamy. Myślę że to kwestia mentalności danego kraju, Polacy tak po prostu mają.
Ja niestety należę do tej większej części społeczeństwa. Jak idę ulicą to raczej nigdy się nie uśmiecham (w ogóle uśmiecham się rzadko), ale jeśli ktoś się do mnie uśmiechnie, czy chociaż spojrzy, to nie traktuje tego człowieka jak skończonego idiotę, wręcz przeciwnie - zyskuje u mnie w ocenie. Uśmiechu jednak nie odwzajemnię, bo jeszcze się ktoś przestraszy jak zobaczy moją twarz albo coś smiley



Edytowane przez panda dnia 11-03-2011 09:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 16:29
O, ciekawy tematsmiley
Ja... ja jestem raczej smutnym człowiekiem. Gdy idę ulicą na ogół też zachowuję się jak przeciętny, "poważny" (smiley) obywatel, ale... i właśnie tu pojawia się masa wyjątków. Kiedy spaceruję sobie spokojnie, jak to zwykle bywa, w moim rasta berecie i po drugiej stronie jezdni widzę gościa... w podobnej czapeczce, to aż mam ochotę mu zamachać. Zwykle poprzestaję na uśmiechu. Ogólnie kiedy spotykam ludzi hmm... w jakichś sposób miłych, obcych, ale miłych (trudno to wytłumaczyć), traktuję ich trochę jak znajomych i często się uśmiecham.
Ostatnio na przykład przechadzałam się z przyjaciółką po jej rodzinnym mieście. Stałyśmy przed przejściem dla pieszych. Ona długowłosa, w glanach, a ja właśnie w trójkolorowym berecie z czerwono- żółto- zielonymi koralikami we włosach. Przed równoległym przejściem stali dwaj mężczyźni, na oko dwudziestoletni, z wojskowymi torbami, plecakami, w khaki płaszczach, obaj długowłosi... Biło od nich rock n' rollem i taką niewyobrażalną życzliwością. Spojrzeli na nas, my na nich i choć nie pamiętam czy uśmiechnęliśmy się do siebie, odwróciliśmy głowy z miłym poczuciem "tam stoi ktoś fajny". Aż człowiekowi się chce żyć od takich spotkań, bo w gruncie rzeczy więcej jest gburów i ponuraków niż ludzi gotowych do wymiany uśmiechów.
Czasami też zdarza się w moim życiu coś miłego i wtedy prawie się śmieję. Tak to już bywa. Dlatego w oczach przyjaciół jestem człowiekiem raczej radosnym i roześmianym- w końcu przebywanie z nimi jest czymś wspaniałym. Potem, kiedy się z nimi rozstaję i wracam do smutnej codzienności, znów przeobrażam się w cichą, zdołowaną vV... więc jeśli chodzi o mnie, wszystko zależy od pogody ducha, a ludzi, którzy się uśmiechają do innych lub siebie na ulicy traktuję jako tą lepszą stronę świata.

Co do "sobowtóra"- podobnie jak Lincoln zauważam tylko jakieś tam małe podobieństwo na pierwszym zdjęciusmiley


smiley
Edytowane przez von Veron dnia 11-03-2011 16:34
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-03-2011 16:39
A ja tam się do nikogo nie uśmiecham, bo mnie wszyscy denerwują smiley

Może to wygląda, że ktoś jest ponury. Po prostu myśli sobie, co tam zje dzisiaj na obiad, albo o czymś tam innym. Zazwyczaj wtedy łapie się jakąś zawiechę i patrzy w przestrzeń. Mnie np. niezmiernie denerwują pytania, czemu jestem taka smutna. A ja wcale nie jestem, tylko np. o czymś właśnie rozmyślam sobie.

Chociaż wiadomo, często uśmiecham się do siebie, jak mi się przypomni coś śmiesznego, np. z forum smiley Wtedy rzeczywiście ludzie się nieraz patrzą smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 11-03-2011 16:51
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 16:44
Właśnie, zgodzę się z Otherw, że pytania czemu ktoś jest smutny, są totalnie denerwujące smiley Mnie na przykład pyta o to pewien nauczyciel bardzo często, dodając z wujkowatym uśmiechem "jakie ty możesz mieć problemy". A jakie on może mieć problemy? Każdy jakieś ma, więc jest to dodatkowo irytujące smiley


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
April
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Christopher Jones

Postów: 6303

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 17:39
To jest właśnie mentalność naszego narodu- chociaż nie wszystkich. Jesteśmy smutni, przygnębieni, nie uśmiechamy się do nikogo tylko traktujemy ludzi, którzy kroczą z uśmiechem na ustach jak idiotów. Tak mówi o nas wiele osób, jak byłam we Włoszech to nieznajomi ludzie do mnie podchodzili, uśmiechali się, machali do mnie i krzyczeli ''ciao bella''. W takich sytuacji patrzyłam na nich właśnie jak na debili, ale powiem szczerze, że mi się to spodobało. smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-03-2011 22:48
A ja się lubię uśmiechać do nieznajomych, mimo że biorą mnie za psychiczną po takim występku. smiley Dzisiaj na przykład, humor do końca dnia poprawił mi pewien czarnoskóry chłopak, który widząc jak macham gimbusowi*, uśmiechnął się do mnie tak szeroko, że nie sposób było nie odwzajemnić! A on, widząc, jak uśmiech odwzajemniał- odwrócił się i uśmiechnął raz jeszcze... Naprawdę, szłam na nogach jeszcze jakieś 40 minut, a uśmiech nie chciał mi zejść z twarzy! Zresztą, niejednokrotnie już zdażyła mi się sytuacja, gdy przez taki zwykły uśmiech mam dobry humor smiley


*autobus szkolny gimnazjalny smiley

Naskakuje mi nowy temat. Veronku, chwalisz nam się tutaj swoją rasta-czapką, a w innym temacie piszesz o sobie jako katoliczce. Jak to z Tobą jest? smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 12:06
agusia napisał/a:
Naskakuje mi nowy temat. Veronku, chwalisz nam się tutaj swoją rasta-czapką, a w innym temacie piszesz o sobie jako katoliczce. Jak to z Tobą jest? smiley


A katolik ma zakaz noszenia rasta-czapki? smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 13:52
Rasta to religia? smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:16
Umbastyczny napisał/a:
agusia napisał/a:
Naskakuje mi nowy temat. Veronku, chwalisz nam się tutaj swoją rasta-czapką, a w innym temacie piszesz o sobie jako katoliczce. Jak to z Tobą jest? smiley


A katolik ma zakaz noszenia rasta-czapki? smiley

No to trochę sprzeczne, ale...

Czym jest rasta beret? Zwykłą przykrywką na głowę w kolorach czerwonym, żółtym i zielonym. Tylko? Nie. To wyraz pewnej ideologii. Mówimy "rasta", ale czy o to chodzi? Ruch rastafariański powstał dopiero w drugiej połowie dwudziestego wieku (edit: właściwie ukształtował się, bo o powstaniu można mówić wcześniej, ale też w dwudziestym wieku), a te kolory widniały znacznie wcześniej na flagach afrykańskich państw, które wyznawały tysiące różnych rzeczy. Zresztą nieważnesmiley Ważne jest znaczenie tych kolorów w tym konkretnym układzie.
Kolory panafrykańskie oznaczają (są różne koncepcje, ale ja podam tą najpewniejszą, czyli ze sprawdzonych źródeł):
zielony- Ziemię, naturę
żółty- Boga
czerowny- ludzi.
Więc takie coś w dowolnej konfiguracji oznacza zawsze to samo: łączność ludzi, chodzących po Ziemi z Jedynym Bogiem.
Ja uważam, że tym Bogiem jest Jezus. W kolorze żółtym nie zawierają się żadne dopiski. Bóg to Bóg dla każdego inny... ale Bógsmiley
Dalej... niektórzy znajomi mówią o mnie "rasta" i ja czasami tez tak o sobie mówię, przyznaję. Więc kłamię? Dla mnie są różne (jakby to ująć?) odcienie rastafarianizmu. Rastafarianin jako wyznawca Hajle Sellasje, rastaman jako członek subkultury młodzieżowej rasta. Może rastaman to za dużo powiedziane... rastafan- tak to niektórzy określają.

Ja jestem takim rastafanem. Słucham reggae, hołduję ideologii rastafarianizmu, zwalczam Babilon, a przynajmniej się staram... a Jego Wysokość uważam za mądrego człowieka. Bardzo mądrego. Jednego z mądrzejszych... i dlatego wyznaję tą samą religię co on, czyli chrześcijanizm. I za nic pojąć nie mogę tych, którzy wierzą w boskość Hajlego i muszą mówić: Bogiem mojego boga jest Jezus, ale... Bóg mojego boga nie jest moim Bogiem niczym wasal mego wasala.
Hmm... więc w skrócie tak by to wszystko można było ująćsmiley


smiley
Edytowane przez von Veron dnia 12-03-2011 14:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:22
Troszkę sobie zaprzeczasz- podobnie jak miliony innych młodych ludzi, którzy do kościoła katolickiego wchodzą w rasta czapce. Osobiście uważam, że nie ma czegoś takiego, jak podział na rasta kulturowe, duchowne czy jeszcze inne- rasta to tylko religia i zawsze tak było. smiley Sęk w tym, że to w tej religii mieszczą się podane przez Ciebie pojęcia: wyznawanie, członek subkultury. Znam osobiście kilku ludzi w moim wieku, którzy chodzą po mieście w tych kolorach, ale większość z nich to ludzie, którzy autentycznie są jednymi z członków Ruchu Rastafarii.
Mniejsza. Wszystkiego dobrego Ci życzę, Veronku, bo w Chrzanowie by Cię za coś takiego pobili. smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:31
Hm, to nieco nietolerancyjni są rasta w Twym mieście, nie sądzisz?
Nie przeczę sobie. W czapeczce takiej mogę wchodzić gdzie mi się podoba, bo to kolory Afryki zaadaptowane tylko przez ruch rastafari. I ja nie muszę się nazywać rastafarianinem i nikogo od tego nie wymagam. Jestem tego "fanką" i tyle.

A tak z ciekawości: do jakiego Kościoła uczęszczają ci Twoi znajomi?

(Aha, a księcia Rastafari to by chyba w Chrzanowie rozszarpali na strzępy za bycie chrześcijaniem...)


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:40
Nie powiedziałam wcale, że to inni rasta byliby odpowiedzialni za to pobicie smiley A do jakiego kościoła uczęszczają moi znajomi to mnie nie pytaj, nie rozmawiam z ludźmi na tematy religii. smiley
Generalnie, jakbym miała podsumować swoje stanowisko, to z całym moim szacunkiem i ogromną sympatią do Twej osóbki, zupełnie nie rozumiem tej mody na noszenie trójkolorowych czapeczek/bandamek/koszulek/kolczyków/bransoletek... Wszędzie się to teraz widzi, a to dość przykre, bo większość ludzi, którzy w tych kolorach się obnoszą, pojęcia nie mają, o co właściwie chodzi. Podobnie zresztą jest z araftkami, które noszą wszyscy, a może 5% społeczeństwa wie, czego to symbol. Niemniej, jeśli Ty czujesz się dobrze w takiej czapeczce, podobnie jak ja czuję się dobrze w moich kraciakach, to noś na zdrowie smiley



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:47
To skąd wiesz, że są członkami Ruchu Rastafari skoro z nimi na ten temat nie rozmawiasz?smiley Chodziło mi oczywiście o tych rasta znajomych, nie wszystkichsmiley

Ale ja wiem, "o co właściwie" chodzi i to mi wystarcza. Myślę, że mam sporą wiedzę na temat rasta. Teraz tylko czekam na wydanie w Polsce jakiejś porządnej biografii Jego Wysokości.
Bardziej mnie smuci gdy na przykład jakiś ateista chodzi w tych kolorach, bo to już jest dziwne co najmniej.

A czego symbolem jest arafatka?smiley (Ja na szczęście nie noszę. Zawsze mnie arafatki denerwowały.)


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:50
von Veron napisał/a:
Bardziej mnie smuci gdy na przykład jakiś ateista chodzi w tych kolorach, bo to już jest dziwne co najmniej.


To znaczy, że nierasta ludziom nie wolno nosić tych kolorów?smiley smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:52
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
Bardziej mnie smuci gdy na przykład jakiś ateista chodzi w tych kolorach, bo to już jest dziwne co najmniej.


To znaczy, że nierasta ludziom nie wolno nosić tych kolorów?smiley smiley

Nie, skąd, wolno. Tylko, jak już wspomniałam, żółty oznacza Bogasmiley Ale w sumie taki ateista może czuć związek z Afryką i w taki sposób to demonstrować. Różnie bywa.


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:56
von Veron napisał/a:
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
Bardziej mnie smuci gdy na przykład jakiś ateista chodzi w tych kolorach, bo to już jest dziwne co najmniej.


To znaczy, że nierasta ludziom nie wolno nosić tych kolorów?smiley smiley

Nie, skąd, wolno. Tylko, jak już wspomniałam, żółty oznacza Bogasmiley Ale w sumie taki ateista może czuć związek z Afryką i w taki sposób to demonstrować. Różnie bywa.


Albo po prostu lubi żółty smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:57
Umbastyczny napisał/a:
von Veron napisał/a:
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
Bardziej mnie smuci gdy na przykład jakiś ateista chodzi w tych kolorach, bo to już jest dziwne co najmniej.


To znaczy, że nierasta ludziom nie wolno nosić tych kolorów?smiley smiley

Nie, skąd, wolno. Tylko, jak już wspomniałam, żółty oznacza Bogasmiley Ale w sumie taki ateista może czuć związek z Afryką i w taki sposób to demonstrować. Różnie bywa.


Albo po prostu lubi żółty smiley


Albo żeby było ciekawiej wierzy opisowi rasta barw z wikipedii i myśli, że chodzi o złoto. Być może o nie tez chodzi. Symbolika jest rozległa i szeroka smiley


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-03-2011 14:59
Żółty, piękny, słoneczny kolor smiley

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kefija



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 12 z 92 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum