Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:47:20 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 70 z 92 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-11-2015 20:21
z resztą nie jestem pewny dlaczego ktokolwiek chce o tym ze mną dyskutować - ja sobie po prostu wymyślam to w trakcie pisania xD


Może właśnie po to, by poznać Twoje zdanie smiley

A czym jest równość? Równość wobec prawa (które z resztą powinno być wtedy okrojone do minimum, do prawa naturalnego no i potrzebnych do funkcjonowania społeczeństwa regulacji).


Myślę, że tak rozumiana równość jest również obecna w myśli prawicowej, może nawet bardziej (przynajmniej w dzisiejszej prawicy i lewicy). No chyba że uznajemy, że prawicowcy chcą wrócić do feudalizmu, ale... na szczęście nie. Czytając Twoje wypowiedzi, można by odnieść wrażenie, że lewicowość polega na dobroduszności, a prawicowość na egoizmie. Cóż, mam nadzieję, że według tego podziału jestem na lewo smiley


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-11-2015 20:32
równość nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie, starając się dążyć do równości tylko powoduje się większe nierówności

poza tym dla mnie by było głupotą gdyby panowała równość bo każdy jest inny i ma inne zdolności i idiotyzmem było to wszystko traktować po równo
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-11-2015 20:48
Czytając Twoje wypowiedzi, można by odnieść wrażenie, że lewicowość polega na dobroduszności, a prawicowość na egoizmie. Cóż, mam nadzieję, że według tego podziału jestem na lewo


No pan Janusz Korwin Mikke czyli ostoja prawicowości naszego kraju stwierdził, że polityk nie może kierować się sercem i uczuciami (tudzież dobrodusznością), bo polityka nie na tym polega (zatem polega na egoizmie).

ja nie wiem gdzie jesteś smiley Może chcesz na test na poglądy polityczne? Wszyscy tu z forum robili smiley

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 25-11-2015 20:54
Lion napisał/a:
z resztą nie jestem pewny dlaczego ktokolwiek chce o tym ze mną dyskutować - ja sobie po prostu wymyślam to w trakcie pisania xD


Tak mi się wydawało zawsze. smiley Rzuć reżyserię i idź na filozofię, zostaniesz nowym Marksem. smiley
Edytowane przez Faraday dnia 25-11-2015 20:55
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 26-11-2015 00:18
Lion, odnosząc się ogólnie do Twoich wywodów: piszesz o pewnych rzeczach, jak o pewnikach, a przecież w zdecydowanej większości te ustroje (w radykalnej, "czystej" formie, w której je przedstawiasz) nigdy nie miały realnego zastosowania. Polityka to nie matematyka/fizyka, w której możesz udowodnić, w jaki sposób coś będzie działać, nawet jeśli tego nigdy nie zbudujesz, bo się nie da (np. perpetuum mobile).



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
von Veron
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 2227

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 26-11-2015 21:07
Lion
ja nie wiem gdzie jesteś smiley Może chcesz na test na poglądy polityczne? Wszyscy tu z forum robili smiley


Nie, dziękuję. Kiedyś robiłam różne. Ale ja sama wiem, gdzie jestem, więc nawet nie potrzebuję. Widziałam zresztą ten test i Wasze wyniki kiedyś i wiem, co by mi wyszło bez robienia.

Lion
No pan Janusz Korwin Mikke czyli ostoja prawicowości naszego kraju stwierdził, że polityk nie może kierować się sercem i uczuciami (tudzież dobrodusznością), bo polityka nie na tym polega (zatem polega na egoizmie).


Jednak wciąż jest to tylko osobiste zdanie pana Janusza, a nie dogmat polityczny prawicy. Ale te rzeczy w nawiasach to już Twoja interpretacja. Egoizm też jest uczuciem. A uczuciami mamy się nie kierować. Podejrzewam, że chodziło raczej o to, by kierować się rozsądkiem.

mrOther
Lion, odnosząc się ogólnie do Twoich wywodów: piszesz o pewnych rzeczach, jak o pewnikach, a przecież w zdecydowanej większości te ustroje (w radykalnej, "czystej" formie, w której je przedstawiasz) nigdy nie miały realnego zastosowania.


Właśnie dlatego ja o anarchii śnię po nocach, a za dnia ją krytykuję... (Ale czy to dobrze?).

adi
równość nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie, starając się dążyć do równości tylko powoduje się większe nierówności

poza tym dla mnie by było głupotą gdyby panowała równość bo każdy jest inny i ma inne zdolności i idiotyzmem było to wszystko traktować po równo


Tak, jeśli mówimy o równości w dość specyficznym rozumieniu niektórych środowisk politycznych. Ale równość wobec prawa, czyli brak uprzywilejowanych klas jest już czymś pożądanym.


smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-12-2015 20:26
Miejsca, które trzeba odwiedzić smiley

http://www.buzzfeed.com/alejandroalba/places-horror-story-lovers-need-to-visit?sub=3374583_3254842#.grl5k9Y2G

Na pierwszy miejscu ta Rumunia mnie kusi ;p







We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 31-12-2015 20:18
Podsumowanie Roku 2015:




Edycje MP:


Nie da się ukryć, że ten rok jednym z najsłabszych (u boku 2013) pod względem edycji MP.... Za najlepszą edycję, nieskromnie mówiąc, uważam MP 30, choć i tak nie było ono takie, jakie być miało. Poza MP 30, tylko MP 32 się zakończyło, a i to z wielkim trudem. Rok 2015 to rok edycji niedokończonych: MP29, MP31 i wreszcie nieszczęsne MP33. Jak będzie z MP34? Ja chęć do pisania mam, pomimo nielubianego przeze mnie tematu, ale ogólnie wygląda to średnio pod względem zapału graczy...


Forum:

Na forum powstała natomiast jedna ciekawa inicjatywa, a mianowicie klub filmowy. Bardzo dobry pomysł, który trochę wspomaga nasze forum przy tych miernych edycjach. Prócz tego zaczął się rewatch Lost ( nie skończył tradycyjnie) oraz Twin Peaks, który miejmy nadzieję się zakończy.


Zloty:


Choć na forum działo się niewiele, poza nim odbyło się kilka bardzo udanych zlotów. Za jedno z donioślejszych wydarzeń zostało uznane m.in. pojawienie się wreszcie na zlocie Liona smiley a także adiego smiley a także w końcu mremki smiley Cieszę się, że udało mi się w ten sposób poznać trzy nowe osoby smiley

Miło wspominam zimowy zlot z Lionem i adim, spotkania z panda, zosią i fredem wspominam... fajnie było smiley

Co więcej na ostatnim zlocie tego roku pojawiła się natomiast stara ekipa, czyli agusia, której nie widziałam od dawna, a także von veron, której nie widziałam jeszcze dłużej. Także ten, fajnie, że wpadłyście, dziewczyny.

Dodam też tutaj, bo nie ma co tworzyć osobnej kategorii, że w tym roku byłam na pierwszym (i pewnie ostatnim Potterconie), gdzie spotkałam się z mremką, pograłam w RPG i popatrzyłam na gostków latających z kijami między nogami. To było ciekawe doświadczenie.


Filmy/seriale:


Choć ten rok nie był udany pod względem edycji, to był udany pod względem serialowo-filmowym.

Filmy:

Po pierwsze chyba obejrzałam w nim najwięcej filmów w swojej karierze, a to wszystko dzięki klubowi filmowemu. Ponadto obejrzałam w kinie: "co robimy w ukryciu", "Jurassic World" oraz "Sufrażystkę". Zmusiłam się także do obejrzenia w końcu słynnych Gwiezdnych Wojen smiley

Z filmów klubowych najbardziej podobał mi sie oczywiście mój Kruk i moja Duża Ryba smiley Ale także inne filmy były bardzo spoko, choć nie wszystkie. Z filmów podanych przez innych, godne zapamiętani apozycje to: Ai no mukidashi oraz Poza prawem (z czym pewnie nie zgodzą się co niektórzy) oraz Zapach kobiety i Inside Out (z czym się zgodzą).


Seriale:

Jeśli chodzi o seriale, to trzeba przyznać, że ten rok podniósł poprzeczkę.

Świetne:

- 2 sezon Fargo to najlepszy serial tego roku oraz jeden z najlepszych seriali ever; (no i Hanzee jako moja nowa ulubiona postać przed Bellą ;p)

Dobre:

- 5 sezon American Horror Story - dobry początek, zapowiadał się naprawdę mocny sezon, może najlepszy, ale ostatecznie okazał się być w miare porównywalny do poprzednich
- 6 sezon The Walking Dead - póki co jeden z lepszych sezonów, trzy pierwsze odcinki dowaliły z grubej rury i choć dalej było spokojniej, to sezon trzyma porządny poziom
- 5 sezon Homeland - serial jak zawsze trzymał poziom
- 6 sezon Gry o Tron - chyba był niezły, ale o czym to w ogóle było?
- 4 sezon Person of Interest - ten serial, tak niepozorny z początku, naprawdę wyewoluował na coś porządnego

Średnie
- 5 sezon One upon a Time - wg mnie najsłabszy sezon, a przynajmniej obecna połowa, ale nadal lubię, chociaż ten czarny Merlin i cała reszta jakoś średnio mi do gustu przypadli
- 3 sezon House of Cards - jakoś niespecjalnie mi się podobał: irytowała mnie postać Douga oraz Claire i tego, jak potoczyły się jej relacje z Frankiem
- 4 sezon Revenge i ostateczne zakończenie serialu - serial niby dobry, ale powiedziałoby się "nareszcie"
- sezon 3 Bates Motel - cóż, było średnio i tyle, ale w sumie cały czas jest trochę średnio...
- 3 sezon Hannibala - uch... nie... co za dużo to niezdrowo... Jak dla mnie przekombinowany ze zbyt mocym przerostem formy nad treścią, a i treść taka sobie


Słabo:

- 2 sezon True Detective - ech...
- 7 sezon Pamiętników Wampirów - Pamiętniki z Eleną są trochę żalowe, ale bez Eleny są jeszcze bardziej żalowe a mimo to i tak twardo oglądam...
- 3 sezon The Following - generalnie cały serial nie jest jakimś arcydziełem, ale 3 sezon był zdecydowanie najsłabszy


Żenada:

- 2 sezon The Strain - serial uznany za najgorszy serial roku i nie bez powodu. Jeśli ktoś myślał, czy by się za niego nie zabrać, od razu powiem, że szkoda zachodu
- 3 sezon Pod kopułą - WTF is this shit


Książki:

Podsumowanie książek jest temacie "Ksiązki". Polecę więc tylko "Mroczny zakątek" Gillian Flynn oraz "Przeminęło z Wiatrem" Margaret Mitchell smiley



Nauka:


To zabawne, że znalazło się to gdzieś na końcu, ale co zrobić ;p

- udział z międzynarodowej konferencji
- obrona magisterki
- dostanie się na doktorat


Praca:

z ciekawszych to praca dla Państwowego Instytutu Naukowego i wolontariat w Kampinoskim Parku Narodowym, o reszcie nie warto pisać, choć Ukryta Prawda też była całkiem interesująca ;p

Podróże:

O ile rok poprzedni obfitował w wyjazdy, o tyle w tym roku byłam tylko w Bydgoszczy na konwencie Potterowym oraz na Pogórzu Przemyskim i pamiętam, że było w chuj gorąco.


Polityka

Ok then...



Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym roku i takie tam smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 31-12-2015 20:46
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 31-12-2015 20:58
Otherwoman napisał/a:
chuj


przestańcie kurwa przeklinać smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 01-01-2016 13:15
Świetne podsumowanie smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 01-01-2016 13:50
Lion napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
chuj


przestańcie kurwa przeklinać smiley

Jeszcze 2-3 lata temu przeklinająca Arleta to było coś nie do pomyślenia, a dziś kurwy i chuje widzę że na porządku dziennym


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 01-01-2016 15:55
Flaku napisał/a:
Lion napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
chuj


przestańcie kurwa przeklinać smiley

Jeszcze 2-3 lata temu przeklinająca Arleta to było coś nie do pomyślenia, a dziś kurwy i chuje widzę że na porządku dziennym



wszystko przez to pedalskie forum smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-01-2016 22:11
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/12540655_1679967222241365_6452432509458673173_n.jpg?oh=247905795596b7622240731c61ead6b4&oe=570708A6&__gda__=1459812556_6357156161959dfdc2d0123d5f70f8bb




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-01-2016 22:53
Od tego obrazka dużo śmieszniejsza jest dzisiaj opublikowana przez Ziobrę lista czasopism jakie mogą nabywać sądy za publiczne pieniądze. Z jakichś tajemniczych powodów nie ma tam Wyborczej, Newsweeka i Polityki a jest W Sieci i Nasz Dziennik. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 11-01-2016 23:05





Edytowane przez Lion dnia 11-01-2016 23:06
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 11-01-2016 23:21
ok nie wiem jak to skomentować o.O




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-01-2016 00:03


na prawdę robi wam różnicę czy PiS ma TVP czy PO? jedno gówno i drugie gówno

Faraday napisał/a:
Od tego obrazka dużo śmieszniejsza jest dzisiaj opublikowana przez Ziobrę lista czasopism jakie mogą nabywać sądy za publiczne pieniądze. Z jakichś tajemniczych powodów nie ma tam Wyborczej, Newsweeka i Polityki a jest W Sieci i Nasz Dziennik. smiley


nie żebym popierał PiS, ale czy te czasopisma są od PiSu lepsze? Według mnie nie bo PiS jest jaki jest, ale chociaż nie udaje, a te gazety powinny choć udawać obiektywizm, a jak jest wszyscy sensownie myślący widzą. Poza tym politycy poniekąd powinni być stronniczy w pewnych sprawach bo przecież z jakiegoś powodu ludzie na nich głosują(czy ta stronniczość jest dobra czy zła w danej sytuacji nie piszę, chodzi o zasadę) zaś dziennikarze powinni relacjonować i przedstawiać różne opinie, a ostatnio to większości dziennikarzom w Polsce(z tych znanych) wydaje się, że są nie wiadomo kim i ich opinia jest najważniejsza.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-01-2016 18:39
smiley

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-01-2016 21:35
adi1991 napisał/a:
Faraday napisał/a:
Od tego obrazka dużo śmieszniejsza jest dzisiaj opublikowana przez Ziobrę lista czasopism jakie mogą nabywać sądy za publiczne pieniądze. Z jakichś tajemniczych powodów nie ma tam Wyborczej, Newsweeka i Polityki a jest W Sieci i Nasz Dziennik. smiley


nie żebym popierał PiS, ale czy te czasopisma są od PiSu lepsze? Według mnie nie bo PiS jest jaki jest, ale chociaż nie udaje, a te gazety powinny choć udawać obiektywizm, a jak jest wszyscy sensownie myślący widzą.


No właśnie. Generalnie media w Polsce nie są obiektywne, więc dla pełnego oglądu trzeba czytać/oglądać albo chociaż śledzić co mówią media z lewa i prawa. A minister ograniczył tę listę do pism z jednej strony barykady...

O. Tu mi się przypomniała jedna fajna rzecz... Trafiłem przypadkiem na TVN24 na materiał o imigrantach molestujących kobiety w Niemczech. Wypowiadała się jakaś Niemka...
- Gdy moja partnerka próbowała się wyrwać, próbowali ją okraść.
Przełączyłem po chwili na TV Republika, tam leciał dokładnie ten sam materiał. Tłumaczenie:
- Gdy moja KOLEŻANKA próbowała się wyrwać, próbowali ją okraść.


Z PiSem główny problem jest taki - rzeczy które w naszym państwie dobrze wyglądały na papierze a w praktyce funkcjonowały źle PiS "naprawił" ustawami tak, że teraz źle wyglądają także oficjalnie, w teorii.

Na przykład:
-media był niby "publiczne" a teraz są praktycznie jawnie kontrolowane przez partię rządzącą;
- obsadzanie stanowisk w administracji niby w drodze konkursów a w rzeczywistości często po znajomości albo z klucza politycznego, teraz już nie ma konkursów i jest obsadzanie jawnie po znajomości lub z klucza politycznego smiley )

O poprawie funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego tak żeby maksymalnie utrudnić mu orzekanie i uprzykrzyć życie sędziom już nie wspomnę...
Edytowane przez Faraday dnia 17-01-2016 21:42
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-01-2016 22:28
ok then







We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 70 z 92 << < 67 68 69 70 71 72 73 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum