Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:11:49 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 63 z 92 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 13-09-2015 23:39
nie wiem, ale wszyscy lewicowcy, których znam by ci zlinczowali za określenie PO lewicą smiley
jak dla mnie to centrowa partia smiley







We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-09-2015 23:58
Lion co do twej wypowiedzi to pierwsza część pokazuje, że masz zadatki na dyktatora i to takiego w stylu bandy czworga czy nawet Pol Pota.

Co do drugiej części to nawet szkoda słów. Napiszę tylko, że to muzułmanie chcą nas zabić, a nie my ich. Wolę mieć łysych karków, którzy tak na prawdę są niczym w porównaniu z hołotą jaka płynie do Europy. Skoro nawet fanatyczne państwa takie jak Arabia Saudyjska ich nie chce to wiadomo, że 90% tych ludzi nie da Europie nic poza mordowaniem, gospodarczą zapaścią oraz prawdziwym państwem wyznaniowym(tutaj największy paradoks, a mianowicie lewacy chcą uchodźców, którzy właśnie lewaków jako pierwszych by się pozbyli i "złapali za mordy" ).
Edytowane przez adi1991 dnia 13-09-2015 23:59
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 00:03
Arabia Saudyjska oficjalnie zaprzeczyła nieprzyjmowaniu uchodźców. Twierdzi ona, że przyjęła już ich dość i dlatego zamknęła się przed aktualną falą emigracji. Dzieci Syryjczyków tysiącami chodzą do arabskich szkół a obozów dla uchodźców nie ma bo nie chcą traktować braci w wierze jak bydło itd. Nie wiem na ile to prawda, ale chyba dość łatwo zweryfikować fakty, więc nie ryzykowaliby ośmieszenia.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 00:11
Lion co do twej wypowiedzi to pierwsza część pokazuje, że masz zadatki na dyktatora i to takiego w stylu bandy czworga czy nawet Pol Pota.


Serio? Jestem niestety ostatnią osobą, która chciałaby komukolwiek coś dyktować smiley

Napiszę tylko, że to muzułmanie chcą nas zabić, a nie my ich.


I gratulacje za utożsamienie muzułmanów z ISIS xD

że 90% tych ludzi nie da Europie nic poza mordowaniem, gospodarczą zapaścią oraz prawdziwym państwem wyznaniowym(tutaj największy paradoks, a mianowicie lewacy chcą uchodźców, którzy właśnie lewaków jako pierwszych by się pozbyli i "złapali za mordy" ).


Na moim roku na studiach filmowych ma być ponoć Irańczyk (pewnie terrorysta) i Ukrainka (pewnie zawszona imigrantka). Myślę, że powinienem zmienić kierunek w obawie o swoje życie smiley
Edytowane przez Lion dnia 14-09-2015 00:16
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-09-2015 00:21
Co do drugiej części to nawet szkoda słów. Napiszę tylko, że to muzułmanie chcą nas zabić, a nie my ich. Wolę mieć łysych karków, którzy tak na prawdę są niczym w porównaniu z hołotą jaka płynie do Europy.


Ja generalnie nie zwracam uwagi na wszelką propagandę, ani tych "za" ani tych"przeciw", ale z moich całkowicie osobistych doświadczeń muszę się zgodzić. Nie Nie przepadam za tym całym dresiarstwem, to nawet mało powiedziane. Ale... dresiarstwo z grochowskiej było przynajmniej dla mnie miłe na miarę swoich możliwości i traktowali mnie z jako takim szacunkiem. Niestety nie mogę tego powiedzieć o np. Czeczenach, którzy po prostu zachowywali się... słowo "tragicznie" nie oddaje, tego co robili i mówili w mojej obecności i do mnie. Groźby, że mnie wsadzą do samochodu i wywiozą do lasu były na porządku dziennym, a to nie było najgorsze. Już o wywalaniu śmieci przez okna pociągów itp nie wspominajac. No cóż, pewnie nasza rodzima hołota jest podobna, dlatego jestem za eksterminacją jednych i drugich, ale jeśli chodzi o dresików, to zdarzało się, że byli wobec mnie w porządku. Nie widziałam natomiast ani jednego Czeczena, który byłby w porządku, choć może taki pech. No ale jednak kieruję się swoimi doświadczeniami...

Nie wiem, jacy są Syryjczycy, bo żadnego nie znam, ale domyślam się, że bliżej im do Czeczenów jednak. No i owszem, nie twierdzę, że wszyscy tacy są. Nie generalizujmy. Ale po co przyjmować grupę ludzi, gdzie porządnych osób będzie po jednej na pięćdziesiąt? Nie opłaca się. Już mówiąc o tym, że część z tych ludzi zwęszyła zwyczajnie okazję, by się dobrze ustawić w jakimś fajnym kraju na zachodzie, gdzie będą dostawać kaskę za free.

Niech sobie USA ich przyjmuje, skoro zrobiło burdel na Bliskim Wschodzie. Jakby nie mącili, to byłby porządek.


Na moim roku na studiach filmowych ma być ponoć Irańczyk (pewnie terrorysta) i Ukrainka (pewnie zawszona imigrantka). Myślę, że powinienem zmienić kierunek w obawie o swoje życie


U mnie na studiach jest dużo Arabów. Oni zresztą mieszkają w akademikach pod moim wydziałem. Ale to są ludzie z lepszych rodzin, którzy są tutaj na stypendium i z tego, co mi wiadomo, oni się zachowują w porządku. A przynajmniej w miarę ok.


No i żeby nie było. Nie mam nic do islamu, ich kultury itp W ogóle te zarzuty regilijne są debilne. Chodzi mi tylko o to, że nie życzę sobie tutaj chamstwa, braku szacunku wobec mnie (oni mają z reguły zerowy szacunek dla Europejczyków; znajomi, kórzy pracowali na platformach w krajach arabskich nie wytrzymywali psychicznie, bo traktowano ich gorzej niż zwierzęta) i zwiększonej liczby przestępstw, w tym gwałtów, co ma miejsce obecnie w Szwecji.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-09-2015 00:26
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 01:21
Twój post przynajmniej opiera się doświadczeniach (których ja nie mam), a nie na ksenofobii jak u adiego smiley

Nie wiem, jacy są Syryjczycy, bo żadnego nie znam, ale domyślam się, że bliżej im do Czeczenów jednak. No i owszem, nie twierdzę, że wszyscy tacy są. Nie generalizujmy. Ale po co przyjmować grupę ludzi, gdzie porządnych osób będzie po jednej na pięćdziesiąt? Nie opłaca się. Już mówiąc o tym, że część z tych ludzi zwęszyła zwyczajnie okazję, by się dobrze ustawić w jakimś fajnym kraju na zachodzie, gdzie będą dostawać kaskę za free.


Ale skoro nie generalizujmy to też nie prowadźmy takich statystyk, że z 50 uchodźców 49 to bydło smiley Nie znamy tych ludzi. Jak się przystosują to nic strasznego. A jak nie, no to powinni odpowiadać tak jak inni ludzie za swoje czyny i tyle albo zjeżdżać do bogatszej Europy (z resztą ci co wylądują w Polsce pewnie będą kręcić nosem, że nie trafiła im się Francja) smiley Poza tym ja się cieszę, że ktoś wyjedzie z rozjebanego kraju i dostanie trochę spokojnego życia za free, potem i tak przecież musi do roboty jak wszyscy inni. To pokazuje, że jesteśmy bardziej cywilizowani i dla tych uchodźców którzy chcą się do tego przystosować, jest otwarta furtka, a dla tych co nie będą chcieli to tak jak pisałem, do widzenia smiley

No i żeby nie było. Nie mam nic do islamu, ich kultury itp W ogóle te zarzuty regilijne są debilne. Chodzi mi tylko o to, że nie życzę sobie tutaj chamstwa, braku szacunku wobec mnie (oni mają z reguły zerowy szacunek dla Europejczyków; znajomi, kórzy pracowali na platformach w krajach arabskich nie wytrzymywali psychicznie, bo traktowano ich gorzej niż zwierzęta) i zwiększonej liczby przestępstw, w tym gwałtów, co ma miejsce obecnie w Szwecji.


Co do gwałtów to w tym i tak prowadzą Stany jeśli się nie mylę (a nie Indie czy Szwecja)... Oczywiście w Szwecji jest ich dużo i nie mogę zaprzeczyć, że spory wpływ mają na to kolorowi, ale mogę tylko wzruszyć ramionami. Przyczyną gwałtów nie jest imigracja, jeśli by zostali tam gdzie są, to by gwałcili tam i byłby tylko mniejszy rozgłos. Ja jestem dziwnym człowiekiem, który bardziej czuje globalnie niż narodowo, więc to jest dla mnie równie złe i trzeba szukać innych metod protekcyjnych jak kar co najmniej dożywocia/kastracji oraz tego, ze każda kobieta powinna mieć jakiś rodzaj skutecznej broni przy sobie, a z tym i z tym raczej jest problem smiley

Co do chamstwa to nie potrzeba imigrantów żeby ono było. Wszelkiego rodzaju chamstwo moim zdaniem bierze się głównie z tego, że ludzie nawet jeśli początkowo byli "dobrzy" to po doznaniu złych rzeczy stwierdzają, że skoro inni mogą, to oni też, w rezultacie czego stają się dokładnie tacy sami. To jest problem wszystkich kultur, obawiam się, że nie do wyplenienia ;p
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 08:43
Lion napisał/a:
Oczywiście w Szwecji jest ich dużo i nie mogę zaprzeczyć, że spory wpływ mają na to kolorowi, ale mogę tylko wzruszyć ramionami. Przyczyną gwałtów nie jest imigracja, jeśli by zostali tam gdzie są, to by gwałcili tam i byłby tylko mniejszy rozgłos.


Wolisz żeby zgwałcili nieznajomą kobietę w Syrii (której oczywiście szkoda) czy Twoją matkę czy siostrę? Jednak lokacja potencjalnych przestępców ma znaczenie.

A co do Szwecji to koleżanka mojej mamy, która tam mieszka zawsze nam opowiadała, że Arabowie to najgorszy pomiot itd. co było dość zaskakujące biorąc pod uwagę, że jest ona osobą bardzo otwartą o poglądach idealnie wpasowujących się w szwedzkie lewactwo. Tak btw to Syryjczycy wcale nie chcą w Szwecji zostawać. Źle im tam i wolą Norwegię. smiley A Szwedzi wcale im tak bardzo w ucieczce nie przeszkadzają.

W kontekście tego problemu śmieszy mnie nadużycie dwóch pojęć:
1. Zarzucanie osobom sprzeciwiającym się uchodźcom, że są rasistami i szowinistami. Ksenofobia już prędzej bo ludzie boją się, że wśród uchodźców będą terroryści i gwałciciele. Ale rasizm albo szowinizm? Naprawdę nienawidzę i przerażają mnie ludzie, którzy podrzucają świńskie łby w meczetach, życzą Arabom, żeby zdechli albo nazywają ich brudasami. Uważam, że to jacy są Arabowie albo czarnoskórzy to wynik zaszłości kulturowych, historycznych i geograficznych, nie wynik genów. Nie uważam, że Polacy są najlepszym narodem świata.
2. Oskarżanie Polaków, że tacy niedobrzy a mieli w przeszłości "Solidarność". Tylko że "Solidarność" była tylko nazwą na potrzebę chwili, na jednolity ruch robotniczy domagający się wolności dla związków zawodowych a potem politycznej wolności całego kraju. Jakby nazywał się jakkolwiek inaczej (tu chciałem dać jakiś śmieszny przykład, ale z szacunku dla pierwotnej organizacji nie dam) idea zostałaby równie piękna i podniosłą a nikt nie szafowałby tą nazwą, nie wymagałby od Polaków czegoś ponad.
Edytowane przez Faraday dnia 14-09-2015 09:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 09:19
Lion masz rację w jednym. Nie mam osobistych doświadczeń zbyt dużych z Arabami(zgeneralizujmy bo to nie tylko Syryjczycy, ale głównie Arabowie). Byłem jednak kilkanaście dni we Francji na wyprawie rowerowej i powiem ci co tam widziałem to mi wystarczy mimo, że byłem tam tylko przejazdem.
Znam co nieco francuski więc słyszałem co rodowici Francuzi w większości sądzą choć w telewizji tego się nie usłyszy. Mówi się tam o laickości państwa, ale jest to mit pierwszy. Dotyczy ona tylko chrześcijan, a muzułmanie dostają co rusz jakieś ustępstwa dzięki czemu mogą obnosić się ze swoją religię(choćby post w ramadamie gdzie nie można jeść od świtu do zmierzchu, ci którzy go obchodzą mogą z powodu religijnych odmówić określonych obowiązków - no laickość, że cholera, a to tylko wierzchołek góry lodowej). Dalej mamy tą według ciebie Lion tą mityczną przestępczość imigrantów. Nic w tym mitycznego. Muzułmanie popełniają najwięcej gwałtów na kobietach, a prowadzi w statystykach USA bo tam mieszka 300mln ludzi, a w Szwecji, Francji jest zbyt mało muzułmanów by zrobić tak dużą liczbę bezwzględną, a w krajach arabskich karze się KOBIETY za to, że prowokowały bydło zwane muzułmańskim gwałcicielem. Według ciebie takich ludzi należy do naszego kraju wpuszczać. Po trzecie w tej Francji widziałem też inne zjawisko. Poszedłem z koleżanką do galerii handlowej w Hawrze. Nie jest to w skali Francji ani miasto duże, ani małe, taki średniak po prostu. Muzułmanów mieszka tam kilka procent. Było przedpołudniem, a zgadnij kogo tam zastaliśmy. Całe tabuny Arabów i innych murzynów z Afryki, którzy nie dość, że siedzieli zapewne tylko na zasiłku to w pewnym momencie kilka zaczęło zaczepiać moją koleżankę i ją obrażać za to, że miała koszulkę bez rękawów. Gdyby nie jakaś policja co tam miała patrol i gdyby nie miejsce publiczne to pewno było by po nas bo ja w ich oczach i gestach widziałem jakiś amok, a nie miłe oczka jak dzieci w propagandzie telewizji.

Wróćmy jednak do Polski. Sama ma ona problem z emigracją i nie wmówi mi nikt, że jakiś Syryjczyk zasymiluje się lepiej niż ktoś mający polskie korzenie, którego gdzieś tam wywieźli w jakiejś wojnie(choćby Polacy z Kazachstanu czy Dombasu- których to jest około 100-200 a nie mogą się doprosić ewakuacji ze strefy wojny bo "polski" rząd mówi, że tam wojny nie ma). Do tego oni nie myślą tak jak ty Lion. Powiesz ty, jak i pewno wielu na tym forum, że ja w kwestiach politycznych/społecznych narzucam swoje zdanie, ale to nic z Arabami, którzy to są w większości młodymi, silnymi mężczyznami wychowanymi w kulturze gdzie dominują nad kobietą, a niewiernych uważają za podludzi. Ja nie pójdę na ulicę jak mam inne zdanie i nie zabiję nikogo bo jest niewierny lub z powodu jakieś innej wymówki. Wiadomo, u nas też się znajdą świry, ale to są pojedyncze przypadki, a u muzułmanów świrów religijnych jest mnóstwo.

Wiadomo też, że wśród imigrantów są ludzie wartościowi i chcący żyć w spokoju, ale do cholery. Skoro tacy są to po co niszczą swoje dokumenty na granicy? Po co udają biednych w ręce mają telefon za kilkaset dolarów i najlepsze słuchawki na uszach, a na nogach markowe buty? Po co też udają niewiniątka skoro wiadomo jacy są u siebie? Zdecydowane nie dal tych ludzi, a ci lepsi mają pecha po prostu. Ja wolę jednak nie ryzykować i wpuszczać 90% hołoty by 10% normalnych miało dobrze.

Co do zaś mojego rasizmu, który jest mitem według mnie gdyż ja mam gdzieś czy człowiek jest czarny, żółty, biały czy jest chrześcijaninem, ateistą czy muzułmaninem jeśli zachowuje się normalnie. Ja nie oceniam ludzi po tym kim są z pochodzenia tylko po tym co czynią, a widzę co czynią ci "uchodźcy" (wystarczy poczytać, pooglądać relacje z Węgier).

Podsumowując nie dla nich i ten kto chce przyjmować ich hurtowe, albo jest zaślepiony propagandą, która bombarduje nas z każdej strony, albo co gorsza zwyczajnie głupi bo oni nie myślą tak jak my, którzy rozważamy po europejsku. Oni chcą na nas żerować, a duża część z nich chce naszej śmierci. Ci co chcą przyjmować "uchodźców" bez żadnych limitów są albo zaślepieni bombardującą nas propagandą, albo są co gorsza głupi zdając sobie sprawę kogo wpuszczają.

ps. co tam Ukraińców bo widzę, że Lion coś tam napomknął to akurat do nich jako tako nic nie mam z tych co przyjeżdżają bo oni pracują uczciwie, nie narzucają nam swojej kultury na siłę, a tzw. banderowcy to coś w stylu naszych organizacji zbyt mocno nacjonalistycznych czyli dużo gadania, ale raczej nic wielkiego z tego nie wynika
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-09-2015 13:06
Ale skoro nie generalizujmy to też nie prowadźmy takich statystyk, że z 50 uchodźców 49 to bydło


To tylko taki przykład, równie dobrze 100 może być bydłem ;p

A jak nie, no to powinni odpowiadać tak jak inni ludzie za swoje czyny i tyle albo zjeżdżać do bogatszej Europy (z resztą ci co wylądują w Polsce pewnie będą kręcić nosem, że nie trafiła im się Francja)


Ci Czeczeni, o których pisałam cały czas o tym mówią (O ile akurat kogoś nie obrażają smiley). Oni non stop kombinują, jakby tu wyjechać do Austrii, czy Holandii.

Czy się przystosują... Niektórzy być może tak, problem w tym, że oni wymagają od nas tolerancji wobec swoich zachowań, ale spróbuj się zachować po europejsku w kraju arabskim.... Może to jednak powinno działaś w obie strony? Póki co, przykłady pokazują, że nie bardzo chcą się przystosowywać. Oczywiście nie mówię o wszystkich. Mieliśmy np. z Iwem takiego znajomego Araba, do którego chodziliśmy na kebab (smiley) i on był bardzo uprzejmy, zarówno do niego, jak i do mnie. Może dlatego, że byliśmy klientami, no ale odbiór był bardzo pozytywny. To samo ze studentami z biologii, tam to chyba 1/3 Arabów... Generalnie oni są spoko.

Poza tym ja się cieszę, że ktoś wyjedzie z rozjebanego kraju i dostanie trochę spokojnego życia za free, potem i tak przecież musi do roboty jak wszyscy inni.



Tylko, że właśnie oni nie chcą iść do roboty, w tym jest problem. Tu przykład Szwajcarii, która teraz nie wie, co z nimi zrobić. Poza tym wczoraj iwo mi właśnie opowiadał, ze zatrudnił u siebie jakiegoś Araba się dziwił, czemu on nie przyszedł do pracy smiley


Co do gwałtów to w tym i tak prowadzą Stany jeśli się nie mylę


Stany to jest odrębna kategoria. Tam jest chaos, który trudno opanować wynikający z różnych czynników, w tym także właśnie dużego napływu imigrantów z różnych krajów, rozwarstwienia społecznego itp.


więc to jest dla mnie równie złe i trzeba szukać innych metod protekcyjnych jak kar co najmniej dożywocia/kastracji oraz tego, ze każda kobieta powinna mieć jakiś rodzaj skutecznej broni przy sobie, a z tym i z tym raczej jest problem


No wiadomo, ze to jest równie złe. Ja to pisałam ze swojej perspektywy, jako że nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji. A jako, że tymczasowo mieszkam tutaj, to chcę móc spokojnie wyjść z domu i nie martwić się o takie rzeczy. Co do broni, to ja zawsze coś ze sobą noszę, bo nie ma tygodnia, żeby kogoś nie napadli w wawie czy okolicach, a ja dużo chodzę sama i często po odludnych miejscach, więc...

Wolisz żeby zgwałcili nieznajomą kobietę w Syrii (której oczywiście szkoda) czy Twoją matkę czy siostrę? Jednak lokacja potencjalnych przestępców ma znaczenie.


Właśnie o to chodzi. W pierwszej kolejności myślisz o sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach.

Co do chamstwa to nie potrzeba imigrantów żeby ono było. Wszelkiego rodzaju chamstwo moim zdaniem bierze się głównie z tego, że ludzie nawet jeśli początkowo byli "dobrzy" to po doznaniu złych rzeczy stwierdzają, że skoro inni mogą, to oni też, w rezultacie czego stają się dokładnie tacy sami. To jest problem wszystkich kultur, obawiam się, że nie do wyplenienia ;p


Cóż, ja uważam, że to problem właśnie kultury i środowiska, w którym się dorasta. To prawda, że takie coś często rodzi się z biedy i złych warunków socjalnych. Ale kiedy nie zostanie zduszone na samym początku, to potem nie da się już nic z tym zrobić. Ludzie ci często żyją w przekonaniu, że takie zachowanie jest całkiem normalne i ok. No i oczywiście Polska to nie przoduje w kulturze, ale i tak jest nieco lepiej niż w przypadku np Czeczenów.

1. Zarzucanie osobom sprzeciwiającym się uchodźcom, że są rasistami i szowinistami. Ksenofobia już prędzej bo ludzie boją się, że wśród uchodźców będą terroryści i gwałciciele. Ale rasizm albo szowinizm? Naprawdę nienawidzę i przerażają mnie ludzie, którzy podrzucają świńskie łby w meczetach, życzą Arabom, żeby zdechli albo nazywają ich brudasami. Uważam, że to jacy są Arabowie albo czarnoskórzy to wynik zaszłości kulturowych, historycznych i geograficznych, nie wynik genów. Nie uważam, że Polacy są najlepszym narodem świata
.

Tu się zgadzam w 100%

Nic w tym mitycznego. Muzułmanie popełniają najwięcej gwałtów na kobietach, a prowadzi w statystykach USA bo tam mieszka 300mln ludzi, a w Szwecji, Francji jest zbyt mało muzułmanów by zrobić tak dużą liczbę bezwzględną, a w krajach arabskich karze się KOBIETY za to, że prowokowały bydło zwane muzułmańskim gwałcicielem.


To niestety fakt. Mówię to z przykrością, bo jak pewnie niektórzy wiedzą, miałam w swoim życiu okres fascynacji ta kulturą.

w pewnym momencie kilka zaczęło zaczepiać moją koleżankę i ją obrażać za to, że miała koszulkę bez rękawów. Gdyby nie jakaś policja co tam miała patrol i gdyby nie miejsce publiczne to pewno było by po nas bo ja w ich oczach i gestach widziałem jakiś amok


No tu mam podobne doświadczenia z Czeczenami i też jestem pewna, że gdyby nie miejsce publiczne i Iwo, który jakoś ich ogarniał, to byłoby kiepsko.

A we Francji (Paryżu) też mnie Arabowie zaczepiali, ale akurat nie byli jacyś chamscy czy nachalnie, więc luz.

Do tego oni nie myślą tak jak ty Lion. Powiesz ty, jak i pewno wielu na tym forum, że ja w kwestiach politycznych/społecznych narzucam swoje zdanie, ale to nic z Arabami, którzy to są w większości młodymi, silnymi mężczyznami wychowanymi w kulturze gdzie dominują nad kobietą, a niewiernych uważają za podludzi.


To tez fakt. Generalnie większość Europejczyków jest dość tolerancyjnych. Zarówno w stosunku do innych, ras, kultur, czy nawet preferencji seksualnych. Pomijam oszołomów z Młodzieży Wszechpolskiej itp (wybacz adi;p) Przez to nam się wydaje, że ludzie żyjący na innych kontynentach też tacy są, a tu niespodzianka. Tam nie ma żadnej tolerancji, a już nie daj Boże ktoś okaże się gejem. U nas najwyżej jeden czy dwóch faszystów krzyknie parę niemiłych słów, od czasu do czasu dojdzie do rękoczynów, tam całe społeczeństwo jest przeciw i mówiąc krótko "ma się przejebane". No i nie chodzi o to, że ludzie dobrzy i źli są w każdym kraju i czy społeczeństwie. Bo prawda jest taka, że bardzo wiele zależy od warunków, w których człowiek się wychowuje, od środowiska, od którego nabiera wartości. Możemy sobie psioczyć na Europę, ale bądźmy realistami, to najlepsze miejsce, jeśli chodzi o warunki życiowe. Wkurza mnie trochę, że cały wschód się tam pcha, zamiast zapracować na poprawę warunków u siebie. No bo kurde, wojna wojną, (fakt, USA zrobiło rozpiździel, Husajn chodzić trzymał wszystko w miarę w porządku), ale przecież w Europie też była wojna, kraje były wyniszczone, a mimo wszystko jakoś doprowadzono do jako tako godnych warunków życia.

Zdecydowane nie dal tych ludzi, a ci lepsi mają pecha po prostu. Ja wolę jednak nie ryzykować i wpuszczać 90% hołoty by 10% normalnych miało dobrze.


No niestety.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-09-2015 13:09
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-09-2015 13:17
Jednak jesteście psycholami smiley Mogłem to zacząć chociaż za 2 tygodnie...

Jeśli zaś chodzi o Arabów to od razu mówię, że nie mam praktycznie żadnych osobistych doświadczeń z nimi, ale wierzę Otherw/adiemu/Faradayowi bo te historie nie biorą się znikąd. To co się mówi na świecie o nich też nie bierze się znikąd. Najbezpieczniej byłoby przyjmować same kobiety i dzieci bo one po pierwsze: nie stanowią żadnego potencjalnego zagrożenia i na pewno się przystosują, a po drugie: zwyczajnie mi ich szkoda. Ale z tego co słyszałem - większość imigrantów to dorośli mężczyźni (ciekawe dlaczego hmm). Reasumując, to jaki procent uchodźców warto przyjąć, a jaki nie to się nigdy nie dowiemy i możemy tylko gdybać. Mnie bardziej niż to martwi chora polityka w tych sprawach jaka jest obecnie prowadzona. Przykład z żydami i USA średnio trafiony, bo nasi drodzy Arabowie nie przylatują do Polski samolotami prosto z Syrii tylko wędrują sobie przez Grecję, Węgry itd. a Polska wcale nie jest ich punktem docelowym tylko bardziej ultra-lewackie Niemcy czy Austria, w dodatku dużo bogatsze państwa gdzie dostaną zasiłki, będą mogli się osiedlić i żyć kosztem innych. Nie chce generalizować, ale wydaje mi się, że większość z tych ludzi to uchodźcy socjalni, a nie wojenni, bo przecież mogliby zostać na Węgrzech czy w Turcji. Co ciekawe, Zachód dobrze o tym wie i się tego boi dlatego Unia już grozi nam wysokimi karami finansowymi za nieprzyjmowanie uchodźców, a jeśli przyjmiemy to zamiast kar będą nagrody, więc co wybierze polski rząd to chyba oczywiste. A to co mają począć przeciętni mieszkańcy, to już elity nie obchodzi odkąd spór toczy się o wielką kasę, bo przecież nie o chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Oczywiście są i tacy, którzy chcą im autentycznie pomóc, ale nie oszukujmy się - zdecydowana większość ma to w dupie. To po prostu niewygodny problem, który trzeba jakoś humanitarnie rozwiązać.

Uważam, że to jacy są Arabowie albo czarnoskórzy to wynik zaszłości kulturowych, historycznych i geograficznych, nie wynik genów. Nie uważam, że Polacy są najlepszym narodem świata.

Oczywiście, że nie wina genów. Nikt nie rodzi się zły, a wszystko co tam się dzieje to wynik propagandy. Fanatyzm to najgorsze co może być, i ten narodowy, a szczególnie religijny. O wiele lepiej byłoby gdyby ludzie ufali sobie i swoim przekonaniom niż jakiemuś bóstwu, które wydaje im polecenia. Dlatego co raz bardziej wierzę w to, że religia dzieli ludzi zamiast ich łączyć. Można to zauważyć choćby na przykładzie chrześcijan jak potrafią się żreć między sobą tylko dlatego, że jedni mają taki krzyż a inni trochę inny, zapominając o tym że Biblia jest taka sama. Akurat jestem prawosławny i wiem jak kiedyś katolicy traktowali mniejszości. Oczywiście dziś już jest normalniej, ale jeszcze 20-30 lat temu różnie bywało. Wiadomo, że ciężko porównywać to do muzułmanów, ale zmierzam do tego, że o wiele lepiej byłoby na świecie bez żadnych religii niż tak jak teraz.



Edytowane przez Flaku dnia 14-09-2015 13:32
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-09-2015 13:32
Nie chce generalizować, ale wydaje mi się, że większość z tych ludzi to uchodźcy socjalni, a nie wojenni, bo przecież mogliby zostać na Węgrzech czy w Turcji. Co ciekawe, Zachód dobrze o tym wie i się tego boi dlatego Unia już grozi nam wysokimi karami finansowymi za nieprzyjmowanie uchodźców,


Tak jest, w sumie też miałam o tym napisać smiley


Oczywiście, że nie wina genów. Nikt nie rodzi się zły, a wszystko co tam się dzieje to wynik propagandy. Fanatyzm to najgorsze co może być, i ten narodowy, a szczególnie religijny. O wiele lepiej byłoby gdyby ludzie ufali sobie i swoim przekonaniom niż jakiemuś bóstwu, które wydaje im polecenia. Dlatego co raz bardziej wierzę w to, że religia dzieli ludzi zamiast ich łączyć.


No to najprawdziwsza prawda. Wystarczy tez sobie przypomnieć czasy inkwizycji i tym podobnych aktów w imię wiary. Kiedyś mój historyk powiedział, że islam jest mniej więcej teraz na tym etapie, co chrześcijaństwo w dobie średniowiecza. Czasowo to by się zgadzało. Cóż, istnieje szansa, że kiedyś się to wypali, jak to było i u nas.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 13:44
Otherwoman napisał/a:
Oczywiście, że nie wina genów. Nikt nie rodzi się zły, a wszystko co tam się dzieje to wynik propagandy. Fanatyzm to najgorsze co może być, i ten narodowy, a szczególnie religijny. O wiele lepiej byłoby gdyby ludzie ufali sobie i swoim przekonaniom niż jakiemuś bóstwu, które wydaje im polecenia. Dlatego co raz bardziej wierzę w to, że religia dzieli ludzi zamiast ich łączyć.


No to najprawdziwsza prawda. Wystarczy tez sobie przypomnieć czasy inkwizycji i tym podobnych aktów w imię wiary. Kiedyś mój historyk powiedział, że islam jest mniej więcej teraz na tym etapie, co chrześcijaństwo w dobie średniowiecza. Czasowo to by się zgadzało. Cóż, istnieje szansa, że kiedyś się to wypali, jak to było i u nas.


Nie twierdzę, że kiedyś tak nie było. Dla mnie głupotą jest dzielić się skoro tak na prawdę wszyscy wierzą w tego samego Boga. Tylko jedno ale do wypowiedzi Otherwoman. Fakt chrześcijanie zabijali, gwałcili, wyrzynali nawet całe miasta w imię wiary, ale po pierwsze wtedy taki był świat i każdy lód tak postępował, a po drugie taki krzyżowiec to miał w ręku miecz, włócznię czy ewentualnie łuk i jak już z kimś walczył to głównie z innymi wojownikami. A dziś? Te świry w imię religii mają do dyspozycji broń mogącą zabić tysiące i tchórze jej używają zasłaniając swoje chore żądze religią.

Podsumowując nie zgadzam się z Flakiem, że religia prowadzi do wojen czy dzieli. To ludzka żądza władzy nad innymi do tego prowadzi, a religia to tylko pretekst tchórzy.
Edytowane przez adi1991 dnia 14-09-2015 13:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 14-09-2015 13:53
adi1991 napisał/a:
Podsumowując nie zgadzam się z Flakiem, że religia prowadzi do wojen czy dzieli. To ludzka żądza władzy nad innymi do tego prowadzi, a religia to tylko pretekst tchórzy.

Niektórzy naprawdę wierzą, że robią to w imię czegoś więcej niż tylko żądzy władzy smiley


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 14:28
adi1991 napisał/a:
Tylko jedno ale do wypowiedzi Otherwoman. Fakt chrześcijanie zabijali, gwałcili, wyrzynali nawet całe miasta w imię wiary, ale po pierwsze wtedy taki był świat i każdy lód tak postępował, a po drugie taki krzyżowiec to miał w ręku miecz, włócznię czy ewentualnie łuk i jak już z kimś walczył to głównie z innymi wojownikami.


Taki świat był wtedy? Taki jest od zawsze i taki jest teraz. Europa nauczona szokującym doświadczeniem wojny stworzyła sobie swój pax romana (znowu odnoszę się do Rzymu smiley), ale przejawów okrucieństwa w XX wieku można doszukiwać się na całym świecie we wszystkich kulturach. Pomijając oczywistości typu ZSRR i III Rzesza. Popatrz chociażby jak pięknie wyżynają się w Meksyku, jak wyżynali się ledwie 20 lat temu na Bałkanach, co działo się w Kambodży Pol Pota, w Chinach Mao, nie wspominając o wariatach w USA, o reżimie w Korei Północnej, o ciągnących się latami wojnach domowych w Afryce (tam Muzułmanie jako ważny gracz pojawili się dopiero niedawno, wcześniej to były niezwiązane z religią walki między plemionami wciśniętymi w te same granice przez byłych kolonizatorów). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że przemoc jest dopuszczalnym sposobem załatwiania spraw w naprawdę sporej części świata i nie można stwierdzić, że dzisiaj świat jest jej pozbawiony. Europejczykom mogło się tak wydawać z ich perspektywy a teraz problem urealnił się w postaci setek tysięcy imigrantów.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 14:46
Wolisz żeby zgwałcili nieznajomą kobietę w Syrii (której oczywiście szkoda) czy Twoją matkę czy siostrę? Jednak lokacja potencjalnych przestępców ma znaczenie.


Dla mnie gwałt to gwałt, ale ja mam 20 lat i nie wiem za wiele o życiu. Pewnie jak będę miał żonę i córkę to będę bardziej subiektywnie na to patrzył smiley Jeśli chodzi o moje jedyne doświadczenie z gwałtami to moja bliska koleżanka z liceum została zgwałcona przez jakiegoś kolesia 2 razy (o czym się dowiedziałem chyba jako jedyny rok później bo oczywiście nikomu nie mówiła), z tego względu ciężko mi uznać Europę za miejsce bez gwałtów, a resztę świata za dzicz. Dla mnie zbrodnia to zbrodnia i dotyczy wszystkich, a zawyżone statystyki u kolorowych pochodzą z odmiennych obyczajów, na które oni nie mają wpływu, bo się dostosowują do swoich kultur tak jak i my do swojej, tyle że akurat Europa przoduje w rozwoju. Ja po prostu wolałbym do każdego podchodzić zupełnie indywidualnie, bo mogą być zjebani biali i mogą być świetni kolorowi no i na odwrót. To, że mamy mniej gwałtów nie ukazuje nas wg mnie jako lepszych, bo mnie brzydzi, że w ogóle jakieś są. Pragnę tylko zwrócić uwagę, że gwałt tak jak wszystkie zbrodnie świata biorą się z przekonania, że my jesteśmy lepsi, a oni gorsi, czyli krótko mówiąc z ideologii prawicowych tak intensywnych na środkowym wschodzie (ale już nie drążmy).

Mówi się tam o laickości państwa, ale jest to mit pierwszy. Dotyczy ona tylko chrześcijan, a muzułmanie dostają co rusz jakieś ustępstwa dzięki czemu mogą obnosić się ze swoją religię(choćby post w ramadamie gdzie nie można jeść od świtu do zmierzchu, ci którzy go obchodzą mogą z powodu religijnych odmówić określonych obowiązków - no laickość, że cholera, a to tylko wierzchołek góry lodowej).


No ja nie twierdzę, że to jest dobre. Wszyscy mają odpowiadać identycznie względem prawa, a jeśli tak się nie dzieje, to już nie jest tolerancja tylko przejęcie wpływu na kraj przez jakąś grupę. Tzn. dla mnie religia ogólnie powinna być osobistą sprawą każdego i być zdecydowanie bardziej "ukryta" i kompletnie nie powinna zahaczać o prawo. No a w Polsce na święta wszyscy mają wolne, co nie?

Dalej mamy tą według ciebie Lion tą mityczną przestępczość imigrantów. Nic w tym mitycznego. Muzułmanie popełniają najwięcej gwałtów na kobietach, a prowadzi w statystykach USA bo tam mieszka 300mln ludzi, a w Szwecji, Francji jest zbyt mało muzułmanów by zrobić tak dużą liczbę bezwzględną, a w krajach arabskich karze się KOBIETY za to, że prowokowały bydło zwane muzułmańskim gwałcicielem. Według ciebie takich ludzi należy do naszego kraju wpuszczać.


Ok, to teraz napiszę z jeszcze innej strony. Utrzymując segregację i podział na świat A i B przez kolejne lata, ten problem nie zniknie i o tym dobrze wiesz. Zapyziały Islam pozostanie taki jaki jest (wgl dla nich jest XIV wiek około, co ciekawie podkreśla pewne sprawy), Europejczycy jeszcze bardziej wyprzedzą świat, no i do czego to twoim zdaniem doprowadzi? Jeśli spojrzeć na to z szerokiej, abstrakcyjnej perspektywy, to nie może się skończyć dobrze. Na przykład kiedyś cała Europa otoczy się murem jak Chińczycy przed Mongołami... Tyle że w Arabii w ruch pójdą np. atomówki, które sobie od niechcenia porozrzucają po stolicach Europy. Wojnę byśmy wygrali, ale koszt byłby tak opłakany, że szkoda gadać (wystarczy to co ISISowcy robią z różnymi bezcennymi obiektami historycznymi i kulturowymi na zajmowanych terytoriach). Dla mnie zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest trzymanie ich na dystans aniżeli próbowanie poznawania ich kultury i nawiązywania dialogu. Moim zdaniem to nasz obowiązek być dla nich bardziej miłymi i otwartymi niż oni są dla nas. Natomiast gdy w jakikolwiek sposób będą to wykorzystywać, należy to (indywidualnie i natychmiast) ukrócać (z czym raczej jest problem w ramach "tolerancji" której nie popieram).

Po trzecie w tej Francji widziałem też inne zjawisko. Poszedłem z koleżanką do galerii handlowej w Hawrze. Nie jest to w skali Francji ani miasto duże, ani małe, taki średniak po prostu. Muzułmanów mieszka tam kilka procent. Było przedpołudniem, a zgadnij kogo tam zastaliśmy. Całe tabuny Arabów i innych murzynów z Afryki, którzy nie dość, że siedzieli zapewne tylko na zasiłku to w pewnym momencie kilka zaczęło zaczepiać moją koleżankę i ją obrażać za to, że miała koszulkę bez rękawów. Gdyby nie jakaś policja co tam miała patrol i gdyby nie miejsce publiczne to pewno było by po nas bo ja w ich oczach i gestach widziałem jakiś amok, a nie miłe oczka jak dzieci w propagandzie telewizji.


Naprawdę, dla mnie takie zjawiska wydają się być powszechne i uniwersalne, więc szkoda, że tak się stało, ale nie świadczy to dla mnie o niczym.

Tak w ogóle wyszło na to, że ja bronię muzułmanów, uchodźców czy coś. Powinienem umyć od tego ręce, bo nie znam ani jednego, więc mam obojętne zdanie na ich temat. Może gdy poznam tego Irańczyka (bo zapewne tak będzie jako że na roku będzie mniej niż 10 osósmiley, to go wypytam o różne tematy, co on sądzi o swojej własnej kulturze itp. (mając w pamięci, że jest to Pers a nie Arab, no ale prawdopodobnie muzułmanin). Po prostu zło to dla mnie zło i nie przybiera żadnych konkretnych kształtów typu murzyn, żółty, imigrant, tubylec itd. Każdego należy sądzić osobno, a statystyki oczywiście świadczą o kulturze, a nie o ludziach samych w sobie.

Co do zaś mojego rasizmu, który jest mitem według mnie gdyż ja mam gdzieś czy człowiek jest czarny, żółty, biały czy jest chrześcijaninem, ateistą czy muzułmaninem jeśli zachowuje się normalnie. Ja nie oceniam ludzi po tym kim są z pochodzenia tylko po tym co czynią, a widzę co czynią ci "uchodźcy" (wystarczy poczytać, pooglądać relacje z Węgier).


Napisałeś niby to samo co ja, tyle że wychodzi z tego inna puenta. Mi się obiło o uszy, że jakaś reporterka która robiła relacje kopała sobie tych uchodźców czy coś, więc mogę łatwo wysnuć podobną, ale przeciwną puentę.

Zdecydowane nie dal tych ludzi, a ci lepsi mają pecha po prostu. Ja wolę jednak nie ryzykować i wpuszczać 90% hołoty by 10% normalnych miało dobrze.


Ja bym chciał żeby wszyscy mieli dobrze i to jest mój problem ;p
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-09-2015 15:11
z tego względu ciężko mi uznać Europę za miejsce bez gwałtów, a resztę świata za dzicz


Nikt nie twierdzi, że Europa to miejsce bez gwałtów, ale jednak procentowo dochodzi do mniejszej ilości gwałtów ze strony Europejczyków, niż imigrantów, o czym pisał Fred. Zagrożenie jest zawsze, ale lepiej, gdy jest ono mniejsze.

Tzn. dla mnie religia ogólnie powinna być osobistą sprawą każdego i być zdecydowanie bardziej "ukryta" i kompletnie nie powinna zahaczać o prawo. No a w Polsce na święta wszyscy mają wolne, co nie?


No to zdecydowanie. A co do świąt, to akurat nie narzekam, że jest wolne smiley Gorzej jednak byłoby gdyby w imię religii istniały jakieś zakazy/nakazy, np. obowiązek uczestnictwa w Bożym Narodzeniu, niż że po prostu mamy wolny dzień od pracy, bo to nikomu krzywdy nie przynosi.


Ja bym chciał żeby wszyscy mieli dobrze i to jest mój problem ;p


A ja nie, np nie chciałabym, żeby pedofile mieli dobrze smiley

Nie no, tak serio, to wszystkim nie dogodzisz i zawsze będzie jakieś "ale", zwłaszcza, jesli część osób za dobrze uważa np narzucanie swojej woli innym i naruszanie ich prywatnej przestrzeni.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 15:12
Lion,ja się z tobą zgadzam w wielu kwestiach. Tak pięknie piszesz ale jest jedno wielkie ale. Większość ludzi ma gdzieś co sądzą inni. Fakt nie można odgrodzić się ale nie można też wpuszczać tej dziczy do siebie. Zło to zło i nie ma co do tego wątpliwości, ale złem jest też dopuszczanie go bliżej siebie. Uważam, że tych przestępców co są u nas teraz też trzeba ciężko karać, ale oni nie czynią zła bo takie mają życiowe przekonania tylko czynią je bo albo są chorzy, albo taką mają sytuację życiową. Muzułmanie zaś w większości od małego uczeni są, że kobieta, a co dopiero niewierny to największe zło bo tak i trzeba ich albo zabić albo zniewolić. Myślisz, że ja bym nie chciał tego o czym piszesz? By każdy szanował każdego? Chciałbym, ale tak nie będzie bo tylko Europa, Australia i część Ameryki Północnej dorosły do tego by żyć w demokracji gdzie każdy choć trochę decyduje o sobie. Na resztę trzeba bata w postaci kogoś lub czegoś - coś w stylu dyktatora gdzie będzie wiadomo, że kara za złe czyny nikogo nie ominie.

Co do wpuszczania ich to Polska nie jest winna tym ludom nic, a reszta Europy co decyduje powinna zrobić porządek na Bliskim Wschodzie bo jak by się wzięli na poważnie razem z USA to w rok nie byłoby ani ISIS ani wszechobecnego burdelu i nawet taniej by to wyszło.

Co do odpowiedzi Faraday to oczywiście masz rację. Pisałem oczywiście ze swojej perspektywy, ale miałem tam głównie na myśli to, że kiedyś ktoś ogarnięty jakimś fanatyzmem mógł zabić maks 2-3 innych ludzi. A dziś byle głupiec może zabić setki czy nawet tysiące.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 15:18
Ok, to teraz napiszę z jeszcze innej strony. Utrzymując segregację i podział na świat A i B przez kolejne lata, ten problem nie zniknie i o tym dobrze wiesz. Zapyziały Islam pozostanie taki jaki jest (wgl dla nich jest XIV wiek około, co ciekawie podkreśla pewne sprawy), Europejczycy jeszcze bardziej wyprzedzą świat, no i do czego to twoim zdaniem doprowadzi? Jeśli spojrzeć na to z szerokiej, abstrakcyjnej perspektywy, to nie może się skończyć dobrze. Na przykład kiedyś cała Europa otoczy się murem jak Chińczycy przed Mongołami... Tyle że w Arabii w ruch pójdą np. atomówki, które sobie od niechcenia porozrzucają po stolicach Europy. Wojnę byśmy wygrali, ale koszt byłby tak opłakany, że szkoda gadać (wystarczy to co ISISowcy robią z różnymi bezcennymi obiektami historycznymi i kulturowymi na zajmowanych terytoriach). Dla mnie zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest trzymanie ich na dystans aniżeli próbowanie poznawania ich kultury i nawiązywania dialogu. Moim zdaniem to nasz obowiązek być dla nich bardziej miłymi i otwartymi niż oni są dla nas. Natomiast gdy w jakikolwiek sposób będą to wykorzystywać, należy to (indywidualnie i natychmiast) ukrócać (z czym raczej jest problem w ramach "tolerancji" której nie popieram).


Mój pierwszy post w tej kwestii. Rzymianie wpuścili barbarzyńców w swoje granice bo byli częściowo zbyt osłabieni aby się bronić a z drugiej strony potrzebowali ich żeby wyrównać lukę demograficzną i móc odbudować armię. Też liczyli, że jakoś się zintegrują. Rzeczywiście barbarzyńcy przyjęli przynajmniej częściowo kulturę rzymską ale... Skończyło się dobrze wiemy jak.
Edytowane przez Faraday dnia 14-09-2015 15:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-09-2015 15:19
a reszta Europy co decyduje powinna zrobić porządek na Bliskim Wschodzie bo jak by się wzięli na poważnie razem z USA to w rok nie byłoby ani ISIS ani wszechobecnego burdelu i nawet taniej by to wyszło.


A ja uważam, że po pierwsze nie powinni byli robić tego burdelu. Jak na razie wtrącanie się przyniosło więcej szkody niż pożytku. Co zaś do USA to ja jestem przekonana, że ten burdel jest im na rękę i na pewno zamierzają na nim odnieść własne korzyści. Już teraz chaos, który się narodził w Europie Ameryce zapewne bardzo odpowiada.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-09-2015 15:19
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-09-2015 15:55
No nawet 9/11 było ponoć "samojebką" USA, więc to, że taki kraj jest supermocarstwem na naszej planecie też wiele wyjaśnia ;p To co mnie cieszy, że sami Amerykanie sobie zdają z tego sprawę, bo czasem sobie z nimi popisuję (a przynajmniej INFP ze Stanów, z których większość jest lewakami, a większość z tej większości anarchistami co dowodzi oczywistej zależności psychologii i polityki) xD Bernie Sanders > Donald Trump

P.S. wrzucałem to 3 strony temu, ale teraz będzie bardziej adekwatne smiley

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 63 z 92 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum