Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 21:22:00 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 55 z 92 << < 52 53 54 55 56 57 58 > >>
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 08:39
Też się nad tym zastanawiałem. Ciekawe na ile to wszystko to "hejt ludu", a na ile zabiegi ludzi z PiSu smiley W sumie to byłoby sprytne, żeby niszczyć Komora w necie, a ostatnio strasznie dużo jest filmików i memów z nim, w zasadzie wszędzie to jest.

Co nie zmienia faktu, że to nie są fejki tylko prawdziwe wpadki smiley. Niestety Pan Komorowski nie nadaje się do niczego. Ma wpadkę na wpadce i nie potrafi na żaden temat się dobrze wypowiedzieć. A to z filmiku powyżej to już żenada kompletna. Niepełnosprawna kobieta na wózku mu się żali, a ten próbuje to nieudolnie obrócić w żart i pyta czemu ta żałuje studentom, lol. Na pewno tej kobiecie było do śmiechu po takich heheszkach. A potem oczywiście zmycie się, gdy już zabrakło mądrości. I zaproszenie do Pałacu, jasne...

Ogólnie szanse Komora na wygraną widzę bardzo blado. Większość osób, która musi zmienić głos, bo głosowało w pierwszej turze na kogoś innego niż Komor-Duda, to jednak ludzie młodzi, elektorat Kukiza, Korwina itd. A teraz Ci młodzi ludzie widzą dzień w dzień w necie nadupcanie się z Komorowskiego, co na większość osób pewnie wpłynie i zagłosują na Dudę.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 08:54
cześć 2





A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 16:26
Co do Twojego pytania sprzed paru dni, Umba, obczaj sobie to smiley :






Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 16:28
Może ja źle zadałem pytanie wtedy. smiley

Bo to, że się pokrywają te mapki, było dla mnie oczywiste. Nie mogłem zrozumieć zasady DLACZEGO się pokrywają, ale mi już to łopatologicznie wyjaśniono smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-05-2015 17:26
A teraz Ci młodzi ludzie widzą dzień w dzień w necie nadupcanie się z Komorowskiego, co na większość osób pewnie wpłynie i zagłosują na Dudę.



Z moich obserwacji ci ludzie albo nie ida na II turę, albo głosują na Komora w myśl hasła, że skoro nie zmienialiśmy Polski na lepsze, nie zmieniajmy na gorsze. Jak dla mnie to typowy przykład wyboru tragicznego, każda opcja jest zła, więc osobiście nie wybieram się na głosowanie.
Swoją drogą jestem ciekawa, jaka będzie frekwencja...

---------------------------


https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11151065_1582979008646739_4708316315344344743_n.jpg?oh=6be11725ed28cf2c8c3b1cf33b1d3810&oe=55C56830


lol




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 14-05-2015 17:44
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 14-05-2015 19:06
Otherwoman, szczerze wątpię, w to co piszesz.

Za to bardzo ciekawa jest kwestia tej mapki smiley Polska A, Polska B - rozumiem. Ale to? Czy naprawdę te czasy mają aż tak realny wpływ na sytuację 100 lat później?

Co do niepełnosprawnej - to jakaś wariatka. W sumie nie pytała o nic konkretnego. I co ciekawe - podobno kiedyś robiła podobne wyrzuty Kaczyńskiemu smiley Z kolei był też jakiś facet, który podobnie jak ten 15-letni chłopak sprzed kilku dni skarżył się Prezydentowi, że musiał wyjechać do Norwegii. Okazało się, że kiedyś startował (chyba w wyborach samorządowych) z listy PiS smiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 20:03
mrOTHER napisał/a:
Za to bardzo ciekawa jest kwestia tej mapki smiley Polska A, Polska B - rozumiem. Ale to? Czy naprawdę te czasy mają aż tak realny wpływ na sytuację 100 lat później?


Oczywiście, że tak! Niby kiedy te wszystkie różnice między zaborami (tu odsyłam do wiedzy gimnazjalnej/licealnej którą chyba każdy ma jak to w danym zaborze było mniej więcej smiley) miały się wyrównać? Przez 20 lat międzywojnia, kiedy WSZYSTKO trzeba było budować od początku, a przepychanki polityczne były dużo gorsze, niż teraz, do tego przyszedł jeszcze kryzys? A może zaraz po wojnie? he he

Zupełnie szkolny przykład, w 1918 roku nawet szerokości torów kolejowych były inne. Btw kolei, polecam obejrzeć sobie mapę kolejową Polski, szczególnie taką sprzed mniej więcej 20 lat - jakoś na Zachodzie tych torów więcej... smiley

Tu odsyłam https://www.facebook.com/kartografiaekstremalna?fref=ts żeby sobie zobaczyć to na konkretnych przykładach, mapy dotyczące Polski pokazują, ile różnic jest w różnych częściach kraju i nikogo już nie dziwi sformułowanie 'widać zabory!'. Generalnie prócz tych polskich inne też bardzo ciekawe.



Edytowane przez panda dnia 14-05-2015 20:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 20:38
panda, owszem. Ale ja podobnie chyba jak mr, nie do końca rozumiem tego przełożenia, powiedzmy przykładowo całkiem, ilości torów na mentalność ludzi xD.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 21:14
Różnice po zaborach to fakt i nie ma co go podważać. Widzę to m.in. ja studiując w Toruniu gdzie jest sporo osób z dawnego zaboru niemieckiego jak i rosyjskiego. Poza tym pojedź sobie Umba na wschód(gdzieś na Podlasie), a na zachód(np. Wielkopolska). Zostań w dwóch miejscach na dwa tygodnie i od razu wyłapiesz różnicę. Ja myślę, że ludzie na zachodzie są bardziej porządni i lepiej wykonują swoją pracę podczas gdy na wschodzie częściej spotka się myślenie roszczeniowe typu: "należy mi się mi, że na to nie zapracowałem". Widać też taką różnicę że ludzie na wschodzie są bardziej religijni a ci na zachodzie mniej.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 14-05-2015 21:30
nom, moja babcia pochodzi z zachodu a dziadek ze wschodu i tez widac różnicę smiley

swoją droga ja jutro jadę na wschód do Łukowa, zobaczymy, jak się prezentuje wschodnia Polska smiley

a tak na powaznie, nie wiem, Umba co cię właściwie tak dziwi smiley Przecież to, że jest taki podział, wiadomo nie od dziś smiley

Umba z Galicji i nie ogarnia smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 21:42
Generalnie Galicja nie ogarnia, w końcu jak to mówią tamtejsi wykładowcy, 'Zabór u nas? Jaki zabór, to opieka!' XDDDDDDDD

Umba, po prostu zachód był nauczony ciężkiej harówy od Niemca. Wszystkie te XIX-wieczne procesy (śmiejesz się z torów, ale to jest tylko przykład) naprawdę mocno wpłynęły na myślenie ludzi na zachodzie kraju, bo musieli się dostosowywać. Kurde, poznaniakom nawet powstanie wyszło, nie to co u nas smiley Za to na Wschodzie dalej 100 lat za Murzynami, pierdolnik straszny, ale zachowane więcej typowo polskich tradycji, zwyczajów, więcej tego no, ducha narodowego.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 23:11
panda napisał/a:
Generalnie Galicja nie ogarnia, w końcu jak to mówią tamtejsi wykładowcy, 'Zabór u nas? Jaki zabór, to opieka!' XDDDDDDDD


Kraków chyba był tylko pod opieką. A wykładowcy UJ mieli tam fajnie bo byli z automatu we władzach miasta. smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 14-05-2015 23:20
Kto nie skacze, ten z UJotu - hop hop hop



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 14-05-2015 23:32
@panda, przekonałaś mnie, że nie było kiedy tego wyrównać smiley Natomiast w takim razie mam inne pytanie. Jeżeli PiS dojdzie do władzy, to za 5 lat wschodnia Polska będzie głosować za PO (za opozycją, bo im źle), a zachodnia za PiSem (bo jest im dobrze tak, jak jest)?

swoją droga ja jutro jadę na wschód do Łukowa, zobaczymy, jak się prezentuje wschodnia Polska

smiley serio? Łuków to jest "rdzenne" miasto mojej rodziny, tzn. stamtąd pochodzi mój dziadek i moje nazwisko. Także jeśli spotkasz jakiegoś Nurzyńskiego to się nie dziw smiley

Like dla strony o kartografii!



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-05-2015 00:21
mrOTHER napisał/a:
@panda, przekonałaś mnie, że nie było kiedy tego wyrównać smiley Natomiast w takim razie mam inne pytanie. Jeżeli PiS dojdzie do władzy, to za 5 lat wschodnia Polska będzie głosować za PO (za opozycją, bo im źle), a zachodnia za PiSem (bo jest im dobrze tak, jak jest)?


Nie!
Przede wszystkim do wyciągnięcia takich wniosków trzeba zignorować fakt, iż gimbaza za 5 lat będzie już miała prawo wyborcze, więc Korwinowi urośnie poparcie (zresztą sam to ostatnio fajnie powiedział - że jemu elektorat rośnie a wyborcy PO i PiSu "idą w stan spoczynku" smiley). smiley

PiS zbudował swój kapitał polityczny na czymś innym niż SLD, AWS czy PO. Tamci wybili się na tym że poprzednia władza się skompromitowała i potrzebny był ktoś nowy. Kapitał polityczny PiSu wynika z przywiązania do poglądów konserwatywnych, katolicyzmu i wrażliwości społecznej. A to są przymioty, które kocha ściana wschodnia i nienawidzi Zachód. (zaczynam gadać jak Staniszkis smiley). Dlatego za 5 lat (ignorując kuców) Zachód nadal zagłosuje na PO a Wschód za PiSem. Zdecydują głównie powiaty wzdłuż granicy zaborów i to jak bardzo źle będzie ludziom mieszkającym w zachodnich wsiach (bo tam czasami głosują jednak na PiS)

W ogóle jakbym był kandydatem PiS albo PO to kampanię robiłbym tylko wzdłuż granicy zaborów. smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 15-05-2015 02:12
Zgadzam sie z postami powyzej i na przykladzie mojego miasta dorzucilbym jeszcze kwestie kulturowo-etniczne
1. Taki Wroclaw przez znaczną wiekszosc czasu byl poza Polską- zalozony przez Czechów i czeski był ponad 350 lat, dodatkowo niemiecki ponad 200, austriacki ponad 100, trochę tez węgierski. A w ramach Czechów i Habsburgów był przecież w Świętym Cesarstwie Rzymskim, co dla wschodniej Polski musi brzmieć egzotycznie. Nie chce mowic ze to Dolny Śląsk to ziemie przejsciowo polskie, ale silnego ducha polskiego tu nie ma smiley nawet wrocławski uniwersytet kontynuuje tradycje tego ze Lwowa, wiec Wrocław moznaby bardziej nazwac miastem wybitnie środkowoeuropejskim, pomostem między kulturą wschodu i zachodu (mamy dosc znaną Dzielnicę Czterech Wyznań, na kwadracie 300x300m jest świątynia katolicka, zydowska, prawosławna i ewangelicka), bardziej niż typowo polskie miasto. Nazwijcie mnie zdrajcą narodu, ale sam czuje sie blizej laickiej, liberalnej i szalonej kultury/popkultury czeskiej niz niezrozumialej dla mnie narodowej martyrologii, religijności i ogolnej mentalności Polski. ;P Dla Czechów katolicyzm jest równoznaczny z przymusem i germańską niewolą przez wieki, a nie z tozsamością narodową jak u nas, no i tyle.
2. Kwestie powojenne i tu zgoda że Polacy zastali tu swietnie zagospodarowane ziemie i technologie o ktorych na kresach nawet nie slyszeli. To trzeba podkreslic ze wrocławianie to nie ludzie "z zachodu" tylko ze wschodu. W 1945 roku w miescie przebywało ponad milion osób- Niemców z czkawką po Hitlerze mieszkajacy tu od lat, zolnierzy polskich i radzieckich, przybyszow z najblizszych polskich ziem- Wielkopolski i Łodzi, no i przede wszystkim zaciągu ze Lwowa i Wilna. Sam mam pradziadków z każdego z wymienionych regionów. Taka mieszanka języka, kultur i tradycji doprowadziła do tego ze na calych ziemiach zachdonich jak wiadomo język polski jest najczystszy, zaściankowosc i ksenofobia najmniejsza i czucie się bardziej Europejczykiem aniżeli Polakiem, nawet dziś, w ramach generalnie otwartego młodego pokolenia pewnie zachód w tym przodujesmiley no izwyczaje polskiego dzikiego zachodu, ludzie zastali tu (pomijając zniszczenia) wielkie zadbane ziemie, opuszczone mieszkania, rozmaite pozostawione skarby, gdyby nie zduszenie wszystkiego PRL-em bylaby to Kraina Kwitnącego Kapitału ;p Po prostu różnica w mentalnosci- tutaj rozmaici wędrownicy z zaszczepionym poczuciem przestrzenności ziem i elastyczności (w tym rabusie), a na wschodzie miejscowi, bardziej przyrośnięci do tradycji kultywowanej od lat i losów narodu. Wypisz wymaluj PO/PiS.

Generalnie to pisali juz poprzednicy ale opisalem to ze swojej perspektywy ;P
Edytowane przez Lion dnia 15-05-2015 06:28
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 15-05-2015 19:00
serio? Łuków to jest "rdzenne" miasto mojej rodziny, tzn. stamtąd pochodzi mój dziadek i moje nazwisko. Także jeśli spotkasz jakiegoś Nurzyńskiego to się nie dziw


Okazało się, że Łuków był bardzo spoko. Samochody zatrzymywały się jeszcze zanim się zastanowiłam,czy chce na pewno przejść na druga stronę ulicy. A jestem przyzwyczajona do wymuszania tego u nas smiley

Prowadziłam tam lekcje w technikum i było bardzo spoko. Uczniowie spoko, nauczyciele spoko. Pan nauczyciel próbował zaprosić mnie na kawę i pocałował mnie w rękę na do widzenia.

Także Łuków ogólnie spoko smiley

PS. Nie spotkałam żadnego Nurzyńskiego smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 16-05-2015 13:27
Otherwoman napisał/a:
serio? Łuków to jest "rdzenne" miasto mojej rodziny, tzn. stamtąd pochodzi mój dziadek i moje nazwisko. Także jeśli spotkasz jakiegoś Nurzyńskiego to się nie dziw


Okazało się, że Łuków był bardzo spoko. Samochody zatrzymywały się jeszcze zanim się zastanowiłam,czy chce na pewno przejść na druga stronę ulicy. A jestem przyzwyczajona do wymuszania tego u nas smiley

Prowadziłam tam lekcje w technikum i było bardzo spoko. Uczniowie spoko, nauczyciele spoko. Pan nauczyciel próbował zaprosić mnie na kawę i pocałował mnie w rękę na do widzenia.

Także Łuków ogólnie spoko smiley

PS. Nie spotkałam żadnego Nurzyńskiego smiley


Właśnie się dowiedziałem, że pod koniec czerwca mogę jechać na weekend do Łukowa smiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 16-05-2015 19:42
widzę, że zadupiasty Łuków zaczyna wyprzedzać Kraków na liście popularności smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dyskusje na tematy różne
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 16-05-2015 20:49
Sama jesteś zadupiasta.



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 55 z 92 << < 52 53 54 55 56 57 58 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum