Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:23:11 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 17 z 41 << < 14 15 16 17 18 19 20 > >>
Autor RE: TOP 5
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 00:36
rok 1984 nie jest juz w kanonie, ale tak, jest to książka którą przeczytać trzeba.
Moja lista praktycznie w opozycji do agi.
top 5 najlepszych
1. Tango
2. Ferdydurke
3. Kordian
4. Dżuma
5. Mistrz i Małgorzata
Wybierałam te, na których się uśmiałam w głos, i których omawianie z moją babeczką od polskiego to były lekcje na które grzech było nie przyjść. Lalka też była bardzo spoko
Kuls, nie lubisz Cudzoziemki bo nie jesteś muzykiem przede wszystkim smiley Dla mnie opis gry na skrzypcach to jest mistrzostwo, mimo tego że cała powieść to taka obyczajówka przeciętna

Top 5 najgorszych
1. Gloria victis
2. Nad niemnem
3. Ludzie bezdomni
4. Chłopi
5. Sonety Krymskie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 00:53
Tango? DAJCIE SPOKÓJ......
Top 5
1. Mitologia, moja ukochana!
2. Zbrodnia i kara
3. Dżuma
4. Jądro ciemności
5. Granica, bo w sumie lubię takie telenowele


all we really need to survive is one person who truly loves us
-Penelope Widmore


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 03:58
top 5 lektur ktore na pewno czytałem
1. chlopcy z placu broni
2. dzieci z bullerbyn
3. przygody tomka sawyera
4. romeo i julia
5. nie wiem co tu dac ale pies lampo tez był spokosmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Arctic
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 5455

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 10:31
To jak wszyscy to wszyscy smiley

TOP 5 LEKTUR:
1. Quo Vadis!!! smiley
2. Zbrodnia i Kara
3. Konrad Wallenrod
4. Mistrz i Małgorzata
5. Tango


Fear of a name increases fear of a thing itself.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 10:48
Arctic napisał/a:
To jak wszyscy to wszyscy smiley

TOP 5 LEKTUR:
1. Quo Vadis!!! smiley
2. Zbrodnia i Kara
3. Konrad Wallenrod
4. Mistrz i Małgorzata
5. Tango



Wallenrod też był fajny smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
April
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Christopher Jones

Postów: 6303

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 11:50
To ja też dodam... mowa tu tylko o lekturach

1. Zbrodnia i kara
2. Mistrz i Małgorzata
Pewnie nikogo nie dziwią te dwie pozycje na tych miejscach. smiley
3. Potop! Taaak, jestem z tych, których potop naprawdę się podobał i chłonęłam go bardzo szybko, potrafiłam czytać go po nocach chcąc dowiedzieć się, co będzie dalej z Kmicicem.
4. Wesele - to pozycja znalazła się tutaj dlatego, że tuż przed czytaniem Wesela byliśmy na wycieczce, gdzie owe Wesele się odbywało i rozmawialiśmy z taką staruchą, która była właścicielką tego domu, czyli automatycznie jakąś tam rodziną kogoś tam kto występował. Książka mi się podobała, bo po takiej wyciecze moja wyobraźnia była pobudzona.
5. Dżuma/Granica


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 17-04-2014 14:26
1. Mistrz i Małgorzata
2. Dżuma
3. Ferdydurke
4. Jądro Ciemności
5. Krzyżacy

Honorable mention, czyli moje ulubione książki, które wypadły z kanonu:
Folwark Zwierzęcy
Quo Vadis

Zbrodni i kary jakimś cudem nie przeczytałem. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 17-04-2014 14:36
O właśnie, u mnie Folwark na piątym miejscu może być smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-06-2014 01:35
TOP 5 MOICH ULUBIONYCH MOMENTÓW WSZYSTKICH MP

ranking robiony przed sekundą; pięć akcji, do których wracam najczęściej, najbardziej lubię je czytać i siedzą ciągle w pamięci jako szlagierowe we wszystkich edycjach. Brakuje wielu symbolicznych i takich, które pozostają ze mną mimo upływu lat: różowego nieba, bitwy na kokosy, rozmów z Lincolnem Maleckym i robienie jednocześnie dziur w jeansach, rodzeństwa Sloanów i zakładu Su na wyspie, wąglika w kopertach, akcji z Lucjuszem i "martwą" Gianną, kąpania się Gigi i Jeffreya pod prysznicem, dzieci w charakteryzatorni i złamanych żeber, narkotyzowania się Vallie, bitwy z Camillą, stacji z gołębiami, rysowania Oscara, milczącej Deanne, korzystania z mocy teleportacji, imprezy w bunkrze i gadających duchów, zawodów w mp userowym i finału w stopie, schizów w psychiatrycznym, Zespołu z ulicy Hutniczej (...). Spośród tych wszystkich akcji wybrałam ścisłe pięć. Pięć, które uwielbiam, wracam często, czytam ciągle. Pięć, które koniecznie muszę kiedyś przekopiować, bo nie wyobrażam sobie nie wrócić do nich za x lat. Najlepsze, najcieplejsze wspomnienia, kwintesencja słów MISTRZ PRZETRWANIA. No to go smiley



5. Stacja The Doors, MP13- absolutny majstersztyk fabularny. April miała genialny pomysł na ten motyw, równie genialnie został on zrealizowany przez uczestników. Przybliżę: w stacji był długi korytarz z dużą ilością drzwi. Po otwarciu jakichkolwiek drzwi okazywało się, że te prowadzą do korytarza z następną sporą ilością drzwi i tak w kółko. W całości tworzyło to ogromny labirynt, z którego nie sposób było się wydostać. Ponadto nad graczami ciążyła konieczność szybkiego opuszczenia stacji, gdyż w każdej chwili mogła wybuchnąć bomba. Za każdymi drzwiami mogliśmy odkrywać co tylko chcieliśmy i dawało nam to niesamowite pole do popisu.
Dlaczego ten moment trafia do mojego top5 i jest przeze mnie lepiej wspominany, niż któreś spośród wszystkich wcześniej wymienionych? To był moment wprowadzenia do gry Cormaca Jonkera, Dywana, który miał uwieść postać Shan. To były też pierwsze momenty, gdy moja Gigi, moja cudowna Gianna, której tak wielu nie lubiło, a ja wspominam ją z niesamowitym sentymentem, odzyskała wzrok i uczyła się życia na nowo. Jeden z pokoi w całości pokryty był lustrami, w których widziała się po raz pierwszy w życiu. Może dla każdego z Was jest to coś zwykłego i scena MP jak każda inna. Ja całość wspominam i wracam do niej do dziś.

4. Samobójstwo Valerie, MP15- emocje. Emocje. Płakałam, jak pisałam tego posta. Nie powiem, żeby mi się to w MP nie zdarzało, ale jest to bardzo rzadkie. Do dzisiaj mi broda drży, jak go czytam. Kochałam Vallie najbardziej ze wszystkich moich postaci. Drugiej tak dobrej już nigdy nie stworzę. Poświęciłam się jej w całości, wycisnęłam z niej w tej edycji wszystko, co się dało. Postać tragiczna, z tragiczną historią od początku do samego końca. Życie nie mogło skończyć się dla niej inaczej. Nie widziałabym innego rozwiązania, niż przećpanie się, trzymając w rękach jedyną rzecz, na jakiej kiedykolwiek jej zależało: Monę Lisę. Jeśli kiedykolwiek napiszę książkę i zdecyduję się ją wydać, Valerie będzie główną postacią. Bo jest moja, w całości moja, stworzona i wykreowana dokładnie tak, jak chciałam: szczerze, paskudnie, narkotycznie i samotnie.

3. Epilog MP:EU- wreszcie coś pozytywnego. I to jak pozytywnego! : ) Mimo tego, że w edycji brało udział mało ludzi, że, de facto, powstać powinna jakieś 2 lata wcześniej i ogólnie nie jest czymś, co dobrze się wspomina na forum i o czym się jeszcze mówi: sama końcówka jest cudowna, stworzona wspólnymi siłami przez Umbastycznego i mremkę. Początek, gdy wszyscy zasiadają w pokoju hotelowym, by obejrzeć film, też należy do jednej z tych rzeczy, która- o dziwo- wyszła mi naprawdę dobrze. Nie popisałam się kunsztem literackim; w tych zaledwie kilkunastu zdaniach podsumowałam całą naszą gromadkę, wszystkich ludzi, którzy tworzą Mistrza Przetrwania. I za każdym razem, gdy wyobrażam sobie taką scenę na żywo, uśmiecham się szeroko. Sam epilog zaś, "scenariusz" filmu smiley- kwintesencja Mistrzów, uwypuklenie tego, co w nas siedzi. Uwielbiam.


2. Stół pingpongowy, MP15- Dobra, minęło już tyle czasu, a za nami tyle edycji, że mogę to wreszcie napisać: na tej stronie nie ma i nigdy nie będzie drugiej osoby, z którą pisze mi się tak cudownie, jak z Lionem. Kiech nie pisze często, ale jak już sie zaangażuje, to wychodzą z tego właśnie takie perełki. I to jest kolejna rzecz, jaką uwielbiam w mp: śmiech do ekranu, przecieranie zmęczonych oczu, ale "nie pójdę przecież spać w środku TAKIEJ akcji" smiley Druga w nocy, trzecia w nocy, a agusia siedzi przed monitorem i pisze o tym, jak pod jej postacią łamie się stół ping-pongowy. Może zbyt erotyczna ta scena nie była, ale jak to napisał ostanio Lajoś: była to jedna ze szlagierowych scen "łóżkowych" we wszystkich edycjach. Dalej szczerzę się do monitora, jak ją czytam. Odsyłam także do rymowanki, która powstała na temat tej akcji w temacie "powrót do przeszłości". Ciągle wierzę, że gdy kiedyś spotkamy się z Kieszkiem, stworzymy wspólnie do tego melodię i będziemy śpiewać przy ognisku długimi nocami.




Dobra, czas na scenę, która wzrusza mnie tak samo, jak kilka lat temu.














Scenę, którą bez chwili wahania wskazałabym na scenę, która sprawiła, że zakochałam się w MP.












Być może gdyby nie te kilka napisanych słów, parę dźwięków w głośnikach, gęsia skórka na rękach: nigdy nie zostałabym na stronie dłużej, a przygodę z MP skończyła po edycji 10.
























<fanfary>

























<uffffff głęboki oddech>


































1. Klik

Zastanawiam się, czy napisać coś jeszcze, bo słowa tej piosenki oddają wszystko. Ten moment gry, ta piosenka, po raz kolejny: godzina dużo późniejsza, niż 1 w nocy; wszystko to sprawiło, że to był pierwszy raz, kiedy nie tylko grałam w MP, ale także stałam się jego częścią. Siedziałam wtedy przed monitorem i słuchałam tej piosenki do rana. I czytałam, pisałam, żyłam tym, co dzieje się w grze. Byłam o wiele młodsza i głupsza, niż jestem teraz, brakowało mi też wielu życiowych doświadczeń. Być może dlatego to, co działo się wtedy w grze: mimo że tak naprawdę nie stało się nic specjalnego; może dlatego tak mocno to przeżywałam. I przeżywam do dziś. Ta scena jest pewnie niezrozumiała dla nikogo, poza mną i Damianem. Dla mnie to czysta definicja prawdziwej przyjaźni, poświęcenia, wspólnego cierpienia i przeżywania razem tego, co dzieje się wokół. I być może posty nie są zbyt górnolotne, nie jest to szczyt naszych możliwości pisarskich i w zasadzie dla przeciętnego odbiorcy może to być scena jak każda inna. Ja wzruszam się dalej. I dalej mam ciary, jak ta piosenka włączy się w słuchawkach przy okazji losowego odtwarzania. Dla mnie zarówno ta piosenka, jak i ten moment gry, to najczystsza z definicji Mistrza Przetrwania. I dlatego jest moją ulubioną sceną. Tyle.








smiley




140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 08-06-2014 01:39
boże


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
agusia
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 8436

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-06-2014 01:44
twoja stara widzi i nie grzmi



140 osób ginie rocznie od uderzenia papajem.
zagubieni.org Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 08-06-2014 01:44
nie widzi


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 08-06-2014 12:30
Zmieniam posta bo wstyd mi za niegosmiley Wzruszyłaś mnie, dobra listasmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Lincoln
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 6254

Mistrz Gry

Dodane dnia 08-06-2014 14:06
Jeżeli miałbym zamiar stworzyć kiedyś TOP 5 postów na forum, to zapewne ten znalazłby się w tym zestawieniu. Świetne podsumowanie Aga. MP sprawiło, że już nigdy nie będziemy do końca normalni smiley


4 lata temu było spoko, nie znał mnie nikt, a i tak przez czasu brak chciałem by tydzień miał 8 dni.
Jako 15-latek nie złożyłem wyjaśnień, gdy wziąłem za majka to już miałem lat 16.
Miałem swój numer 23, jak Sparrow, ale Walter nie Jack, #Fingerling.
Stąd się wzięło moje zamiłowanie do treści brat. A umrę pewnie całkiem młodo, mając nie wiem 42?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-06-2014 00:14
No i tu widać jak niebotycznie się różnimy smiley Bo prawie wszystkie moje ulubione momenty były dewianckie! Ale co tam, czas wrzucić coś z przeciwległego bieguna. Zatem, moje TOP 5 ulubionych scen MP:




5. MP 13,5 Glizdogon na dworze Malfoyów

Jedyny moment, w którym to nie moja postać jest głównym bohaterem sceny i jedyna scena, w której nie wystąpiła przemoc smiley
Ale jak dotąd nic mnie tak nie rozśmieszyło w MP, jak tamte akcje na Dworze Malfoyów smiley

4. MP 13 gwałt Jeffreya i Teda na Dores

To było dziwne smiley Trochę śmieszne, trochę niesmaczne i jakby przesadzone, ale to był jeden z momentów, w których najlepiej się bawiłam smiley

3. MP 25 wyznanie miłości Peterowi

Jakoś mnie to wzruszyło. Chyba dlatego, że z Dores z tego MP utożsamiałam się najbardziej i dlatego, że relacja między Dores a Peterem była najmniej jednoznaczną relacją mojej postaci z innymi smiley

2. MP 12 What's a pitty

Nooooo klasyk! To była pierwsza Dores z jeszcze świeżutkim wizerunkiem. Obcięcie włosów Elenie obuchem od toporka było chyba moim debiutem w dziedzinie dewianctwa w MP i bardzo miło to wspominam smiley

1. MP 25 zabicie Petera

Z tych samych powodów, co w punkcie 3. Tylko tu było dramatyczniej, o wiele dramatyczniej... Jakoś tak przyszedł mi ten pomysł do głowy w środku nocy, bo zamiast spać, rozmyślałam o MP. A potem jeszcze Arctic dołożył swój pomysł z rodzeństwem. I wyszło tak, że naprawdę lubię tę akcję, choć nie jest ona ani miła, ani wesoła, ani specjalnie przyjemna. To było chyba moje pierwsze morderstwo na poważnie. Tak się jakoś wtedy wczułam w tę scenę, że póki co, ląduje na pierwszym miejscu.




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 09-06-2014 00:15
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Arctic
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 5455

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-06-2014 15:39
Dobre TOP Othi smiley smiley


Fear of a name increases fear of a thing itself.
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-07-2014 23:58
TOP 5 najbardziej dewianckich/obrzydliwych scen serialowych


1. Mason Verger karmiący psy swoją twarzą - HANNIBAL

2. Impreza na dworze Batiatusa, gdzie można sobie odcinać dowolne części ciała jednego z niewolników - SPARTACUS

3. zombiak ze studni - THE WALKING DEAD

4. dziecko Krugera - RIGET

5. Gideon zjadający obiad ze swoich własnych nóg - HANNIBAL


I dodatkowo TOP 5 najbardziej dewianckich seriali:

1. Spartacus

tam w sumie nie ma niedewianckich scen

2. Gra o Tron

wersja soft Spartacusa

3. Hannibal

tutaj nie ma aż tak dużo dewiankich scen, ale jak już są, to są bardzo wyrafinowe


4. The Walking Dead

zombie same ze swej natury są dewianckie

5. Riget (Królestwo)/American Horror Story


Wszystkie polecam smiley




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 09-07-2014 23:59
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-07-2014 19:28
Kurde, to co piszesz o Hannibalu brzmi naprawdę ostro smiley



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 10-07-2014 23:41
przy tej pierwszej scenie zrobiło mi się pierwszy raz w życiu na jakimkolwiek filmie niedobrze smiley smiley

ale polecam Hannibala - przoduje w pięknie opakowanym dewiantyzmie, dewiantyzm z wyższej półki smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: TOP 5
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 13-07-2014 01:08
ostatnio pedalskie topki chyba w modzie więc wrzucę se

TOP5 ulubionych albumów muzycznych wszechczasówsmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

1. OK Computer (Radiohead, 1997)

warto zwrócić uwagę na ambitny tytuł

2. The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars (David Bowie, 1972)

na zdjęciu niemiecki faszysta

3. In the Aeroplane Over the Sea (Neutral Milk Hotel, 1998)

tutaj nie trzeba komentować bo widać że arcydzieło

4. Marquee Moon (Television, 1977)

okładka zerżnięta z debiutu Lady Pank, ale po za tym ok

5. Nowhere (Ride, 1990)

nie wiem co napisać

/wzięte z RYM i robione ze 2 miesiące temu, czyli pewnie już nieaktualne, ale kogo to obchodzi


Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 17 z 41 << < 14 15 16 17 18 19 20 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum