Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 20:17:19 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 38 z 58 << < 35 36 37 38 39 40 41 > >>
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 20-02-2016 12:57
?



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-04-2016 22:16
Dla tych, którzy nie oglądali finału TWD -





SPOILER !!!!









Co sądzicie na temat cliffhangera?

Bo ja się jeszcze nie spotkałam takim cliffhangerem, gdzie nie wiadomo, kto z bohaterów ginie smiley Często były wątpliwości - przeżył, czy nie, ale tak, że nawet nie wiesz, kto to lol smiley


No i kogo obstawiacie?


SPOILER do SPOILERA


Teraz fani muszą poczekać do jesieni, żeby przekonać się, czy scenariusz z komiksów się powtórzył i żywot zakończył ten, który już raz umknął śmierci. Robert Kirkman w "The Talking Dead" potwierdził, że postać, która zginęła, byłą ulubieńcem fanów


Kto ginął w komiksie? Wie ktoś?

Ja obstawiam Glenna...




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 04-04-2016 22:19
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 22:43
W komiksie ginie Glenn.
Ale wątpię, by powtórzyli. Nie wiem, trudno mi powiedzieć kto mógł być ofiarą :/

Ale po końcówce mi ręce trzęsły się przez kwadrans smiley Chamstwo, takie niedomówienie zostawić!

I jeszcze ten cholerny Negan na widok którego japa mi się cieszyła, choć nie powinna!
W końcu przestała, przez wyliczankę...
Edytowane przez Amaranta dnia 04-04-2016 22:44
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 23:01
Negan ma coś z Kane'a z mp25, Amaranta, moze dlatego smiley

ja obstawiam Abrahama, chociaz szkoda ziomka
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 04-04-2016 23:24
ej, masz rację, panda smiley


oby nie Daryla smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Amaranta
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Ana Middleton

Postów: 2064

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 04-04-2016 23:41
Jak Daryla, to się tak nie bawię :/

Kane <33333333333333 smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 05-04-2016 18:45
A co to za cliffhanger?



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-04-2016 19:19
coś w stylu "kto jest w trumnie", tylko z większym rozmachem. Nie ma sensu go opisywać bez kontekstu raczej...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-04-2016 21:13
Opis dla mrOthera - SPOILER!

SPOILER!



Jest grupa złych "Zbawców", która wymusza od innych grup ocalałych z apokalipsy haracz w postaci przynajmniej połowy plonów. Jeżeli ktoś im się stawia, to dla przykładu wybierają sobie jednego członka niesubordynowanej grupy i go zabijają. Zwykle przywódca Zbawców nie miesza się do brudnej roboty (wymuszenia, zastraszanie, mordowanie), ale grupa Ricka bardzo im podpadła (wymordowała sporą część Złych). Dlatego też Źli zorganizowali zabawę w kotka i myszkę po lesie (to było straszniejsze niż 95% akcji z zombiakami w serialu), w wyniku której doprowadzili bandę Ricka do swojego lidera.

Przywódca po krótkiej przemowie postanawia osobiście wykonać wyrok na jednej osobie używając do tego pałki obwiązanej drutem kolczastym (trochę w stylu Niedźwiedzia z Bękartów Wojny). Długo się waha, zaczyna nawet wspomagać się dziecięcą wyliczanką... Wśród pojmanych są maks. 2 osoby, których śmierć nie poruszy przeciętnego fana TWD a jest kilka osób należących do zdecydowanych faworytów widzów...

W końcu przywódca wybiera. Padają kolejne ciosy, ofiara pada na ziemię. Tylko że... widzimy całą sytuację z oczu mordowanego, nie da się określić do kogo ostatecznie podszedł lider Zbawców... I w tym momence odcinek się kończy...
Edytowane przez Faraday dnia 05-04-2016 21:15
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-04-2016 21:25
Dlatego też Źli zorganizowali zabawę w kotka i myszkę po lesie (to było straszniejsze niż 95% akcji z zombiakami w serialu), w wyniku której doprowadzili bandę Ricka do swojego lidera.


No psychologicznie to było świetnie rozegrane... Klimat mega i to gwizdanie melodyjki a la Kosogłos smiley







We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-04-2016 07:42
NADAL SPOILERY!


Mniej romantyczna strona tego zakończenia jest taka, że twórcy pewnie nie wiedzą kto zginie i chcieli spokojnie do czasu realizacji 7. sezonu przeanalizować czyja śmierć będzie najlepsza dla serialu albo chcą mieć mocniejszą pozycję w negocjacjach kontraktów przed sezonem. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-04-2016 12:39
no fakt, OUaT się jeszcze nie skończyło, nie wiem, czemu tak napisałam smiley

Ale to bez znaczenia, bo ten serial i tak już do finału będzie na podobnym poziomie i na 99% niczym szczególnym nie zaskoczy.




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 07-04-2016 18:59
Otherw smileysmileysmiley

Po raz pierwszy widzę, żeby ktoś pomylił tematy smileysmiley



The maze isn't meant for you...
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-04-2016 20:26
olol.... wtf...


ja czasem sama nie ogarniam, co robię...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 22:16
do serialowców: kiedy sie zaczyna nastepny sezon GoT???????? w sensie kiedy bedzie mozna na HBO zobaczyc


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 07-04-2016 22:21
No chyba za trzy tygodnie jakoś smiley

25.04




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-04-2016 22:27
spoko, akurat sie zdazy nadrobic środkowe sezony smiley


zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 13-04-2016 12:17
Skończyłem właśnie oglądać 1. sezon Wikingów.

Ogólnie serial bardzo spoko. Podobne nieco do Gry o Tron albo innych polityczno-"średniowiecznych" seriali HBO. Świetna muzyka (Fever Ray - If I Had A Heart w czołówce jest niesamowite i nie potrafię sobie wyobrazić bardziej pasującej piosenki do mistycznego nordyckiego klimatu) , dobre zdjęcia, kostiumy, sceny walki, dużo przemocy i seksu (zupełnie jak w Grze o Tron postacie prowadzą czesto powazne rozmowy uprawiając seks smiley). W porównaniu z Grą o Tron główną różnicą jest śladowa ilość fantasy (jest sporo o bogach i religii, ale bardziej w kontekście wiary, niewiary, służy ona tutaj bardziej polityce). Fabuła jest dużo bardziej przystępna niż GoT, nie trzeba oglądać uważnie od pierwszej do ostatniej minuty i zapamiętywać dziesiątki dziwacznych imion, aby połapać się o co chodzi, jednak mimo to dalej jest wciągająca.

Podsumowując "Wikingowie" to bardzo dobrze zrealizowany serial w stylu HBO. 8/10 za pierwszy sezon, zobaczymy jak to się dalej rozwinie. smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 27-04-2016 13:51
Od śmierci Darltona czuję niezaspokojoną potrzebę dyskusji o serialach, więc napiszę tu coś o GOT, jak się włączycie to spoko, jak nie to pozostanie Shoutbox ;p

#Mianowicie, nie wiem, czy to kwestia długiego rozstania z tym uniwersum, ale premierowy odcinek bardzo, ale to bardzo mi się... nie podobał (a zazwyczaj długa przerwa i oglądanie czegoś "na świeżości" wpływa pozytywnie na odbiór). Miałem wrażenie, jakby epizod był wykonany nie przez HBO, lecz jakąś podrzędną stację o niskim budżecie i słabych scenarzystach. I mam nadzieję, że ułomność scenariusza nie jest efektem przeskoczenia książek i nie stanie się normalnością.

O czym konkretnie mówię? Najbardziej uderzył mnie wątek Daenerys. W finale 5 sezonu Khalasaar toczył wokół niej kręgi na polu tak, jakby wiedzieli, że mają do czynienia z kimś niezwykłym. Później okazało się, że uznali ją za zwykłą, ale nadzwyczaj urodziwą niewolnicę. Jednak to, co się stało w rozmowie z Khalem, już jest dla mnie nie do zaakceptowania. Ot tak powiedziała, że jest wdową po Khalu Drogo, a ten od razu jej uwierzył i zapewnił nietykalność. Bez żadnego dowodu? W jednej (z resztą: przeciętnie napisanej) rozmowie?

Druga kwestia to wydarzenia na północy. Wiedząc o zagrożeniu ze strony Innych, ser Davos zdecydował się doprowadzić do bitwy pomiędzy Dzikimi a Nocną Strażą. Abstrahując od bezpośredniego zagrożenia, jakie to tworzy, wydawało mi się, że jest poplecznikiem działań Jona Snowa - a to, co planuje, jest ich całkowitym zaprzeczeniem. Pytam się więc: w imię czego? Uratowania własnego życia? Ok, muszą się jakoś wydostać z zamku, ale dlaczego w takim razie, zamiast uciec, zabarykadowali się w wieży? Wiemy, że są pilnowani - ale przecież Cierpiętnikowi udało się jakoś z niej wymsknąć, żeby powiadomić Dzikich o planie Davosa. Nie mogli tego zrobić wszyscy? Jak dla mnie - luka fabularna.

Kolejna rzecz to czystka w Dorne. Wygląda na to, że twórcy postanowili dokonać fabularnego resetu, jako że ten wątek w 5 sezonie raczej nie wypadł najlepiej. Tylko że Żmijowe Bękarcice są w mojej opinii tak fatalnie zagrane, że klimat panujący w Dorne wprost przypomina mi brazylijską telenowelę. Mam nadzieję, że dzięki Lannisterom, uda się wprowadzić ten wątek na wysoki poziom.

Ostatnia rzecz to cliffhanger. Szeroko omawiany - ok, to rozumiem, w końcu mieliśmy w serialu/książkach zarówno przesłanki, jak i choćby scenę w wannie, która jest ewidentną luką fabularną, więc jest o czym rozmawiać. Ale jak widzę komentarze fanów: OMG, WTF, co za szoker, to się trochę z nich śmieję, bo przecież ta scena nic wielkiego do serialu nie wprowadza. Dla mnie to zwykła ciekawostka, która zupełnie nic nie zmienia. Co innego, gdyby na przykład wcześniej ktoś chciał zabrać Melisandre naszyjnik (np. jakiś Dzikus chcący ją zgwałcić), a ona by go zabiła... Wtedy ta scena - ukazująca moc naszyjnika - uzasadniłaby jej postępowanie. I kto wie, być może taka scena będzie w przyszłości, wręcz na pewno wrócimy do kwestii mocy naszyjnika. Ale to wszystko dopiero będzie. Na dzień dzisiejszy - scena jak każda inna, widząc budowane w scenie napięcie liczyłem na coś większego i srogo się zawiodłem.

W ten sposób, spojrzawszy na cały odcinek, nie znalazłem w nim nic wyróżniającego się ponad serialową przeciętność. Wątek Aryi - nuda, połączenie Sansy i Brienne - konieczność. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej, bo póki co na followmy.tv dałem 2/5. smiley



The maze isn't meant for you...

Edytowane przez mrOTHER dnia 27-04-2016 13:55
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Seriale
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 27-04-2016 21:23
Co do odcinka to był słaby. Nie podoba mi się kompletnie ucinanie rodów. Coś mi się wydaje, że po tym sezonie w grze zostaną tylko 3(Lannisterowie, Starkowie i Daenerys). Jeśli nam zaserwowali takie gówno jak Dorne to już w ogóle mogli zostawić ich w spokoju. Boję się, że to samo stanie się z Żelaznymi Wyspami bo tam będzie tylko jedna postać tak na prawdę i pewno zrobi tyle co Doran.

Dalej mamy mur. Przyznam, że oglądam tylko właściwie dla tego wątku. Trochę takie zamrożenie wątku i czekanie na to co się stanie dalej. Zobaczymy. Północ czyli Sansa i Boltonowie ni ziębią, ni to grzeją.

Fenomenu rozdziałów Aryi nigdy nie rozumiałem gdyż wielu się nimi zachwyca, a ja je uważam za jedne z gorszych. Do tego postać samej dziewczyny bardzo nierealistyczna(nawet w książce) i chętnie bym ją ujrzał martwą.

W Królewskiej Przystani nie podoba mi się to, że Jaimie dalej jest z Cersei a już dawno powinien ją olać. Wróbel ok, ale aktor jest dobry więc jakoś przymykam oko na to jak są pokazywane dane frakcje(od razu widać kogo scenarzyści lubią, a kogo nie, zresztą jak w każdym wątku). Głupoty na statku nie skomentuję nawet bo to było tak głupie, że szkoda o tym pisać nawet.

Dany zaś jak to Dany. Zawsze ma szczęście podczas gdy już dawno powinna być na logikę chociażby zgwałcona bacząc na środowisko w jakim się poruszała. W Meeren odgrzewanie starego kotleta w postaci mądrych rozmów Tyrion - Varys.

Podsumowując to mam wrażenie, że tylko świetny dobór aktorów do większości ról i ich dobry warsztat ratują ten serial bo scenariusz leży i kwiczy już od dłuższego czasu, a teraz nie będzie nawet tych podkładów z książek.

Quo vadis Gro o Tron?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 38 z 58 << < 35 36 37 38 39 40 41 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum