Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:26:47 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-01-2013 23:05
von Veron napisał/a:
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
Lion napisał/a:
von Veron napisał/a:
A ja lubię ping-pong. Cymbergaja również


też lubie te sporty, a szczególnie grać w nie nad morzem i wygrywaćsmiley

Dobra, dobra i tak wszyscy wiemy, że w ping ponga wygrywałeś tylko dlatego, bo umiesz podkręcaćsmiley


krążek cymbergaja też podkręcałem?smiley

W cymbergaja byłeś lepszysmiley Zresztą ja si ę zwijałam z bólu z p owodu obitego kolana, więc nie miałam szanssmiley


Rozumiemsmiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 07-10-2014 15:22
trenujecie cos obecnie?smiley

ja od miesiaca probuje sil w kendo czyli cos jak szermierka tylko ze japońska i można biegac po całym boisku a nie tylko chodzic w boksmiley trenuje to 500 ludzi w kraju wiec dosc łatwo sie dostac na jakies mistrzostwa czy cos (nas np. trenuje trener od kadry narodowej tylko że kobiet) xD jak łatwo sie domyslic na kazdych mistrzostwach świata wygrywa Japonia, druga jest Korea, a o 3 miejsce bije sie zwykle USA z Brazylią, w których to występują naturalizowani Azjacismiley

typowy trening mojej grupy (oczywiscie mnie tu nie ma bo filmik z wiosny)smiley:



i jakies best of (choc to wciaz tylko machanina kijem)

zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-12-2014 01:31
Ale fajnie, też masz takie wdzianko? Fotki! smiley


all we really need to survive is one person who truly loves us
-Penelope Widmore


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-12-2014 19:40
jazeera napisał/a:
Ale fajnie, też masz takie wdzianko? Fotki! smiley


Okej, twoja fotka spod prysznica w zamian za moją w tym kendockim szlafroku smiley
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
jazeera
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Uchechi Anonaba

Postów: 5281

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-12-2014 19:43
Ok.


all we really need to survive is one person who truly loves us
-Penelope Widmore


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 12-12-2014 19:48
Proponuję wymianę przy udziale publiczności, a nie na PW.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-03-2019 21:45
Co sądzicie o obecnym stylu i poziomie polskiej reprezentacji mężczyzn w piłkę nożną oraz o ich kołczu Brzęczku?


~~~

tak, wiem, że post pod postem, ale proszę o łagodny wymiar kary




A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 24-03-2019 22:42
kołcz wzięty z dupy i jest nim tylko dlatego by nie podskakiwał panu i władcy Bońkowi, który poza finansami i wizerunkiem jest fatalnym prezesem

styl zaś słaby ale mamy na tyle dobrych piłkarzy i tak słabą grupę, że jak nie będzie minimum 28 pkt. to będzie żalsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 24-03-2019 23:19
No ogólnie pedalstwo, nie oglądałem jesiennych meczy więc się nie wypowiadam, ale oba ostatnie widziałem i jest bardzo średnio jak dla mnie.
Co do dzisiejszego meczu to w pierwszej połowie mieliśmy to co zawsze, kwintesencje polskiej reprezentacji. Nie potrafią grać atakiem pozycyjnym nawet z takim zespołem jak Łotwa, ostatnie podanie w większości przypadków zjebane, dośrodkowania to samo. Brak ryzyka i podania do tyłu, bezsensowne klepanie w obronie, które zawsze mnie denerwowało w tym zespole. No i oczywiście obowiązkowe babole w obronie, albo złe ustawienie i brak spalonego, albo jakaś idiotyczna strata. Powolna i schematyczna gra, którą nawet San Marino by z łatwością rozczytało. Typowa Polska.
W drugiej połowie była duża poprawa, choć te typowe błędy dalej zostały, ale podnieśli tempo i akcji było więcej więc siłą rzeczy coś się udawało, a niektóre sytuacje były nawet superowe. Było też więcej gry środkiem, bo w pierwszej połowie to tam straszne dziury były. Ale co z tego, jak atakują to zapominają o obronie i potem taka Łotwa ma dwie sety w meczu, co jest żalowe i w ogóle nie powinno mieć miejsca. Z poważniejszym rywalem skończyłoby się dwoma golami i dobranoc.
Ogólnie przycisnęli w drugiej połowie, ale czy to powód do zachwytów? No dla mnie z taką Łotwą to powinien być pocisk przez cały mecz, może nie jakieś szybkie tempo, wiadomo że się nie da, ale kontrolowanie gry przez 90 min to obowiązek. A w pierwszej połowie to momentami wyglądało jakby to Łotwa była faworytem meczu.
Pozytyw to oczywiście fakt, że ostatecznie wygrali oba mecze, choć ja jestem daleki od jakichkolwiek zachwytów. Obie wygrane wymęczone i poniekąd szczęśliwe, co szczególnie razi w przypadku dzisiejszego meczu.
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 29-03-2019 13:05
Wszystko racja, więc ja chciałbym się wypowiedzieć szerzej.

Po pierwsze - mundial pokazał, jak bardzo w dzisiejszych czasach spadł poziom futbolu reprezentacyjnego. Główną siłą kadr narodowych są SFG. Więc nie ma co się dziwić, że Polacy strzelają bramki non stop po rożnych, wolnych i wrzutkach z bocznego sektora. W środku klepią sobie tylko najlepsi.


***

Po drugie - Brzęczek ogólnie jest przeciętnym trenerem, ale z pomysłem. Jego pierwszym poważnym wyzwaniem była Lechia, i mam wrażenie, że od tego czasu nic się nie zmieniło, tzn. Brzęczek:
- ma pomysł - chce, aby jego zespół cierpliwie rozgrywał od tyłu, od obrońców, dzięki czemu ma wysokie posiadanie piłki. Stąd klepanie stoperów między sobą i podania do tyłu,
- nie potrafi wcielić go w życie - ponieważ klepanie stoperów i podania do tyłu są jedynym elementem, który potrafi skutecznie wprowadzić, nie potrafi nauczyć graczy kreowania sytuacji podbramkowych (nic dziwnego, wszak jako piłkarz był rozgrywającym kadry... w jej najciemniejszym okresie smiley ),
- ALE o dziwo bywa skuteczny - za jego kadencji Lechia, z wyjątkiem krótkiego okresu świeżo po zatrudnieniu, grała nudno, ale wygrała kilka ważnych meczów, dlatego utrzymał się na stanowisku ponad rok (pamiętacie jak kiedyś na warszawskim zlocie oglądałem mecz? To był mecz z Legią, na 70-lecie istnienia klubu, wielka pompa, mega presja, pełny stadion, i właśnie Lechia Brzęczka wygrała 1:0. Od 40 minuty graliśmy w przewadze, bramka padła w 86 minucie, a jakże, z rożnego).

Z tego co pamiętam, byliśmy też nieźle wybiegani.

Niestety tak jak wspomniałem, im dalej w las, tym nudniej grała Lechia, widać było bezradność w rozgrywaniu piłki. Strzelaliśmy mało, zaczęliśmy tracić dużo (to był czas szalonych rewolucji kadrowych), więc Brzęczek został pogoniony.

W Katowicach przyjęli go z otwartymi rękami, pamiętam jakie mieli nadzieje na awans do Ekstraklasy. Prezesi dali czas Brzęczkowi na wprowadzanie swojej wizji, drużyna była w ścisłym gronie faworytów. Dwukrotnie się nie udało po kilku bolesnych porażkach w kluczowych meczach.

W Płocku miał jeden udany sezon. Jeden. Nie pamiętam, jak grała w nim Wisła, ale kadra Brzęczka gra jak Lechia Brzęczka.

Wcześniej prowadził Raków.

Za Brzęczka:
10/11 - II liga, 14 miejsce
11/12 - II liga, 11 miejsce
12/13 - II liga, 12 miejsce
13/14 - II liga, 10 miejsce (to był sezon reformy, spadliby z ligi, gdyby nie to, że Warta Poznań i Polonia Bytom nie dostały licencji)

Wydawało się, że drużyna gra nieźle, po prostu w Częstochowie nie ma możliwości na lepsze wyniki przez problemy finansowe i kadrowe. Nawet kibice go bronili.

Po zwolnieniu Brzęczka:
14/15 - II liga, 4 miejsce, baraże nieudane (Brzęczka zwolnili w listopadzie, klub był na 10 miejscu, Mroczkowski awansował na 4)
15/16 - II liga, 5 miejsce
16/17 - II liga, 1 miejsce, awans
17/18 - I liga, 7 miejsce,
18/19 - I liga, zdecydowany faworyt do I miejsca, półfinał PP

***

Wnioski?

Brzęczek jest przeciętnym trenerem, ale paradoksalnie w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Futbol narodowy jest słaby i co raz prostszy, a akurat drużyny Brzęczka potrafią strzelać bramki z SFG. Więc ze słabiakami będziemy się męczyć, ale będziemy też wygrywać. Awans na Euro to pewniaczek, myślę, że nawet w trudniejszych eliminacjach do MŚ byśmy spokojnie odnieśli sukces.

Jeśli jednak pojedziemy na duży turniej i trafimy na rywala mocniejszego niż Austria z napastnikami, którzy mają łącznie 9 bramek w sezonie, to dostaniemy bencki. Będziemy próbować rozgrywać, a się okaże, że jednak nie umiemy.

Czy można było wybrać lepiej? Tak, można było. Gdyby Stokowiec nie był zafiksowany na punkcie Mistrzostwa Polski z Lechią, to być może zostałby selekcjonerem i Polska grałaby równie brzydko, ale skuteczniej w defensywie. Co ważne, również na dłuższą metę. Oczywiście praca selekcjonera i trenera klubowego to dwie różne bajki, ale dzięki Lidze Narodów było sporo czasu na przygotowanie. Probierz? Jeszcze nie teraz. Może za kilka lat, jak spokornieje.

A że Polska reprezentacja ma potencjał, jakiego od wielu, wielu lat nie miała, nikogo nie trzeba przekonywać. Do słynnego meczu z Danią (0:4) prezentowaliśmy się świetnie. Potem Nawałka z dobrego trenera stał się trenerem fatalnym (patrz Lech Poznań 2019), a mimo to nasi piłkarze wyciągnęli go za uszy na Mundial.

Ze Stokowcem bylibyśmy równie nudni, ale z lepszymi rywalami nie bylibyśmy skazani na porażkę.

Z jakimś naprawdę dobrym trenerem (niestety, zagranicznym) - moglibyśmy zrobić niespodziankę i zasłużenie wejść do strefy medalowej, tak jak byliśmy tego blisko w 2016.

***

władcy Bońkowi, który poza finansami i wizerunkiem jest fatalnym prezesem


Fatalnym? Bez przesady. Fakt, ja też liczyłem na więcej z jego strony, ale uważam, że wprowadził do polskiej piłki sporo dobrego. Oczywiście można mu też sporo zarzucić, ale w porównaniu z Grześkiem Lato... no, nie ma porównania.
Edytowane przez mrOTHER dnia 29-03-2019 13:29
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Umbastyczny
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cynthia Hickey

Postów: 11699

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 29-03-2019 15:19
Bardzo ciekawa analiza. Beata Tyszkiewicz i ja dajemy 10.



A może w Ravenclawie
Zamieszkać Wam wypadnie
Tam płonie kij w odbycie,
Tam pedziem będziesz snadnie.
zagubieni24 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 29-03-2019 16:13
Zbysiu Wodecki też 10
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
Flaku
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Żyd

Postów: 7256



Dodane dnia 29-03-2019 16:14
a nie sory, on już nie żyje
Zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sport czyli normalny temat
mrOTHER
Mistrz Gry

Avatar Użytkownika

Postów: 3423

Mistrz Gry

Dodane dnia 01-04-2019 01:38
<#
zagubieni.org/darlton.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum