Mistrz Przetrwania
  
Strona Główna ::  Forum ::  Szukaj
Maja 20 2024 22:19:11 
 
Nawigacja

Menu główne
Strona Główna
Forum
Szukaj

Mistrz Przetrwania
Podsumowanie MP
Co to jest?
Zasady
Rozbitkowie Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 550
Najnowszy Użytkownik: ofysa
Wątki na Forum

Najnowsze Tematy
Książki
Seriale
Hit czy Shit
Filmy/Klub Filmowy ":o"
Zadaj pytanie

Najciekawsze Tematy
Wyspa [9992]
Obóz Tamtych [6587]
Zabawa w telepatię [5441]
HAWKINS [3604]
ZLOsT [3580]
Last Seen Users
Umbastyczny 2 days
Otherwoman 2 weeks
chlaaron 3 weeks
Lincoln 5 weeks
mrOTHER 5 weeks
Diego 6 weeks
Flaku10 weeks
shimano11 weeks
Amaranta22 weeks
Andzia39 weeks
Wyszukiwarka


Zobacz Temat
Mistrz Przetrwania | Inne | HydePark
Strona 73 z 78 << < 70 71 72 73 74 75 76 > >>
Autor RE: Ankieta
Faraday
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Frederick Frost

Postów: 2578

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-10-2016 15:24
To fizyka kwantowa byłaby dla Ciebie smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-10-2016 16:53
Otherwoman napisał/a:
Chociaż ostatnio trochę się dystansuję do nauki (tak, wiem, robię doktorat, ale mimo wszystko...), bo wszelka klasyfikacja otaczającego świata odziera go z jakiejś takiej aury tajemniczości i duchowości, co mi się nie podoba...


Mimo takiego niby postępu nauki to i tak człowiek nie ma pojęcia o podstawowych procesach natury więc ja bym znowuż tak nie przesadzał z tym odzieraniem z aury tajemniczości bo jest tyle rzeczy niewyjaśnionych, a jeszcze do tego z każdym odkryciem pojawia się kilka nowych pytań.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 05-10-2016 17:02
adi1991 napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
Chociaż ostatnio trochę się dystansuję do nauki (tak, wiem, robię doktorat, ale mimo wszystko...), bo wszelka klasyfikacja otaczającego świata odziera go z jakiejś takiej aury tajemniczości i duchowości, co mi się nie podoba...


Mimo takiego niby postępu nauki to i tak człowiek nie ma pojęcia o podstawowych procesach natury więc ja bym znowuż tak nie przesadzał z tym odzieraniem z aury tajemniczości bo jest tyle rzeczy niewyjaśnionych, a jeszcze do tego z każdym odkryciem pojawia się kilka nowych pytań.



Nie o to mi chodzi... Po prostu kiedy podchodzimy do danego zjawiska typowo naukowo, ono staje się czysto przedmiotowe. Ponadto wszystko od razu klasyfikujemy i szufladkujemy. Oczywiście tak musi być. Ale jednak mi to czasem (nie zawsze) odbiera przyjemność obcowania z naturą, gdy zamiast zachwycenia się czymś, od razu skupiam się na strukturach, budowie, nazewnictwie itp.

Po prostu czasem poszłabym gdzieś, w góry, w las, zapominając wszystko, co wiem smiley

Fred: fizyka - fuj




We are all evil in some form or another, are we not?

Edytowane przez Otherwoman dnia 05-10-2016 17:07
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 05-10-2016 17:18
Otherwoman napisał/a:
adi1991 napisał/a:
Otherwoman napisał/a:
Chociaż ostatnio trochę się dystansuję do nauki (tak, wiem, robię doktorat, ale mimo wszystko...), bo wszelka klasyfikacja otaczającego świata odziera go z jakiejś takiej aury tajemniczości i duchowości, co mi się nie podoba...


Mimo takiego niby postępu nauki to i tak człowiek nie ma pojęcia o podstawowych procesach natury więc ja bym znowuż tak nie przesadzał z tym odzieraniem z aury tajemniczości bo jest tyle rzeczy niewyjaśnionych, a jeszcze do tego z każdym odkryciem pojawia się kilka nowych pytań.



Nie o to mi chodzi... Po prostu kiedy podchodzimy do danego zjawiska typowo naukowo, ono staje się czysto przedmiotowe. Ponadto wszystko od razu klasyfikujemy i szufladkujemy. Oczywiście tak musi być. Ale jednak mi to czasem (nie zawsze) odbiera przyjemność obcowania z naturą, gdy zamiast zachwycenia się czymś, od razu skupiam się na strukturach, budowie, nazewnictwie itp.

Po prostu czasem poszłabym gdzieś, w góry, w las, zapominając wszystko, co wiem smiley

Fred: fizyka - fuj


To mi przypomnialo o słowach pandy (chyba że to mremka byłasmiley), że wykształcenie muzyczne czasem jej przeszkadza, bo zamaist sie skupiac na muzyce jako przyjemności, to sobie od razu w głowie rozpracowuje jaka to tonacja, jakie metrum itd. i nie zazdroszczę jej tego smiley ja czerpię z muzyki praktycznie narkotyczną przyjemność (słucham kiedy tylko mogę + amatorsko gram) pewnie właśnie dlatego, że o teorii muzyki nie mam zielonego pojęcia i odbieram ją w "prymitywny", ale magiczny sposób
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 06-10-2016 12:02
No tak, myślę, że to właśnie mniej więcej o to chodzi smiley


Z resztą podobnie było, jak studiowałam polonistykę. Jak się zaczyna czytać jakiś teoretyczny tekst, rozbierający powieść lub wiersz na części pierwsze, to od razu cały urok gdzieś ulatuje...




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 06-10-2016 18:33
To moje slowa.

Byłam z moim chłopakiem ostatnio na koncercie chopinowskim w warszawskich Łazienkach, grał pianista wg mnie niesłusznie ominięty przy kwalifikacjach do finału zeszłorocznego konkursu. I o ile jemu się nawet podobało, to ja po prostu znałam te utwory za dobrze i kiksy (czasem nieuniknione bo stres i w ogóle, czasem można było je wyeliminować) powodowały u mnie taki dyskomfort i frustrację, że szkoda gadać smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-10-2016 04:31
Dopierdolę wam jeszcze jednym testem, a właściwie dwoma ściśle powiązanymi. Macie to zrobić, bo jak nie to ostatni raz wrzucam testy smiley

Oba testy to "rozszerzenia" do enneagramu, oba oczywiscie po amerykańsku, więc debile którzy nie znają języka niech sobie lepiej otworzą zakładke z tłumaczem


Pierwszy test określa jakimi wariantami instynktowymi się kierujemy w życiu.

Test na wariant instynktowny

są trzy instynkty:

Samozachowawczy (sp)
+"Osoby zdominowane przez instynkt samozachowczy często mają ugruntowane, praktyczne zdolności; zazwyczaj rozwijają wysoki poziom samowystarczalności, dyscypliny i dojrzałości. Wiele samozachowawczych podtypów poświęca się programom samodoskonalenia i można uznać, że wszystkie te podtypy są "najbardziej skoncentrowane". Wszystkie te zalety mogą przynosić korzyści, jednak gdy osobowość nie jest stabilna, dominujący instynkt samozachowawczy manifestować się może obsesyjną troską dotyczącą zdrowia - na przykład nadmiernym skupieniem na diecie czy nieumiarkowanych ćwiczeniach. Niezrównoważone typy samozachowawcze zbyt mocno martwią się o zdrowie, moralność, finanse i bezpieczeństwo."
-"Kiedy instynkt samozachowawczy jest najsłabiej rozwinięty, osoba taka wydawać się będzie w pewien sposób nieugruntowana i niedojrzała. Osoby takie często mają problem ze skupieniem się na sprawach takich jak finansowe bezpieczeństwo, zobowiązanie się do rozwijania praktycznych umiejętności. Czasami sprawy zdrowia są przez nie ignorowane."

Seksualny (sx)
+"Instynkt seksualny koncentruje się na atrakcjach i ekscytacji/podnieceniu lub na tym, co wydaje się obiecywać zwiększenie intensywności życia. Seksualne podtypy generalnie odczuwają silnie romantyczne tęsknoty i stąd mają wysoko postawioną poprzeczkę jeśli chodzi o oczekiwania i ideały. Jeśli chodzi o pozytywne strony, seksualne podtypy często wnoszę do swego życia pewną pasję i eksperymentalizm; chcą podejmować ryzyko by zdobyć swoje ideały. Seksualne podtypy często chętne są do poświęcenia dla tych którzy są dla nich najważniejsi; mają rozwinięty zmysł na temat tego, co stanowi ich własne ja i mogą zlewać się z tymi, których kochają. Pragnienie intensywności doświadczeń prowadzić może seksualne podtypy do podejmowania zbędnego ryzyka, do bycia niecierpliwymi i nudzenia się lub frustrowania przyziemną rzeczywistością."
-"Kiedy instynkt seksualny jest najsłabiej rozwinięty, osobie takiej brakuje pewnej charyzmy i pędu. Takie osobowości często nie tworzą prawdziwie intymnych relacji, ponieważ nie czują wewnętrznej potrzeby, by w nie wchodzić; w efekcie ich personalne relacje mogą cierpieć na brak zainteresowania. "

Społeczny (so)
+"Instynkt społeczny koncentruje się na grupie, hierarchii, dużym obrazie; jest zasadniczo skupiony na łączeniu się z czymś, co jest większe od niego samego. Osoby u których dominuje instynkt socjalny mają potrzebę poczucia przynależności. Potrzebują czuć, że odnaleźli swe miejsce w grupie; potrzebują czuć, że mają w niej swój udział. Generalnie mają wiele "połączeń" z przyjaciółmi, znajomymi, członkami rodziny i kolegami z pracy. Niestety, socjalne podtypy najbardziej skłonne są odczuwać społeczny wstyd; ponieważ są w najbardziej przenikliwy sposób świadome opinii innych ludzi, cierpią najbardziej gdy czują że są odrzucane przez społeczność. U mniej zrównoważonych osób prowadzić to może do podporządkowywania się standardom występującym w grupie w celu osiągnięcia akceptacji."
-"Gdy społeczny instynkt jest najsłabiej rozwinięty, osoba może mieć trudność by dostrzec, dlaczego ważnym jest budowanie socjalnych więzi i pielęgnowanie wielu relacji. W efekcie prowadzi to do pewnego rodzaju społecznej izolacji. Jako że wszyscy musimy znaleźć swoje miejsce w większej całości, to ci, których instynkt społeczny jest najsłabiej rozwiniętym, mogą mieć problemy z przyjęciem warunków rzeczywistości które czynią to możliwym."

W teorii dominujący jest u nas jeden instynkt, drugi jest dla nas mniej ważny, ale obecny, a trzeci jest przez nas w dużej mierze ignorowany.

na moim przykładzie wynik ma wyglądać tak

Sexual |||||||||||||||||||||||| 74%
Social ||||||||||||||| 42%
Self Preservation |||||||||||||||||| 58%


a w połączeniu z enneagramem tak: 4w5 sx/sp (najsłabszego instynktu się nie zapisuje)

Wchodzimy tu :
Układy instynktów

i wklejamy fragment o naszym wariancie instynktownym

przykład:

sx/sp

Prawdopodobnie przedstawiciele tego układu instynktów są najbardziej rozdarci wewnętrznie ze wszystkich, z największym potencjałem do sprzecznych zachowań. Może się to objawiać blokadą instynktu seksualnego, która z kolei może spowodować przekierowanie charakteru na bardziej zadumany i pełen trosk. Mogą izolować się na dłuższe okresy czasu, a potem ponownie się pojawiać/wynurzać. Żyją zgodnie ze swoim ściśle określonym światopoglądem i zasadniczo nie obchodzi ich aprobata innych, jeśli nie dotyka ich w najbardziej bezpośredni sposób (~). Wydają się ciągle szukać "brakującej części". Gdy znajdują swoją bratnią duszę, połączą się bez fajerwerków, formując sekretną więź/związek, uznając formalności za sprawę drugorzędną. Silne impulsy seksualne, napotykając wewnętrzny opór, mogą manifestować się w psychice w sposób symboliczny, przez co sx/sp będą nieświadomie sprawiać wrażenie bycia "uduchowionymi"(~). Pod wpływem stresu seksualne napięcie objawiać się będzie kapryśnym, impulsywnym i destrukcyjnym zachowaniem. Wydawać się wtedy mogą niespokojne, rozdarte miedzy komfortem ciepła domowego ogniska, a potrzebą włóczenia się (po świecie). Mogą być skłonne do medytacji.

Motywacja: wejrzeć w swoje serce, pogodzić się z wewnętrznym konfliktem, utworzyć pewny związek (stabilną harmonię)

Typowe role: zapaleniec/ entuzjasta/ dewota, poszukiwacz, podróżnik

Przykłady sx/sp: Prince, Carl Jung, Johnny Depp, Ozzy Osbourne, Johnny Cash, Joan Crawford, Księżniczka Di, Marilyn Monroe, Janis Joplin, Frollo z rDzwonnika z Notre Damer1;

---------------------------------------------------------------------------------

Ok, to była pierwsza część

Druga ma na celu określić nasz tritype, czyli trójtyp. Jacyś goście doszli do wniosku, że zwykły enneagram nie jest dokładny i każdy oprócz tego głównego typu ma jeszcze dwa "uzupełniające". Nie mogą to być jednak byle jakie typy, a po jednym z dwóch pozostałych części enneagramu.

Enneagram dzieli sie na
-czesc brzucha: typy 8,9,1
(brzuch brzmi dziwnie, ale tu po prostu chodzi o "gut feeling" czyli "wrażenie/przeczucie/intuicja z wnętrza"smiley
-czesc serca: typy 2,3,4
-czesc rozumu: typy 5,6,7


Dlatego jak ktos ma główny typ np. 4w5, czyli znajdujący sie w czesci serca, to te dwa uzupełaniające typy musi mieć i z czesci brzucha i z czesci rozumu. Dlatego jesli w ponizszym tescie komus wyjdzie, ze typy 5,6,7 ma najsilniejsze, to nie może mieć takiego trójtypu, tylko trzeba se popatrzeć co ma sie najsilniejszego w dwóch pozostałych częściach xD

Test na trójtyp enneagramu

Moje przykładowe wyniki i jak na ich podstawie interpretować swoje:

Type 1 Orderliness |||||||||| 34%
Type 2 Helpfulness |||||| 30%
Type 3 Image Focus |||||||||||||||| 70%
Type 4 Individualism |||||||||||||||||||| 90% - mój główny typ
Type 5 Intellectualism |||||||||||||||| 62% - mój typ z części rozumu
Type 6 Security Focus |||||||||||||| 54%
Type 7 Adventurousness |||||||||||||| 58%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||| 50%
Type 9 Calmness |||||||||||||||| 66% - mój typ z części brzucha


type score type behavior motivation
4 22 I must be unique/different to survive. - mój główny typ
3 17 I must be impressive and attractive to survive. - mój drugi najmocniejszy typ, ale z zajętej części
9 16 I must maintain peace/calm to survive. - mój typ z części brzucha
5 15 I must be knowledgeable to survive. - mój typ z części rozumu
7 14 I must be fun and entertained to survive.
6 13 I must be secure and safe to survive.
8 12 I must be strong and in control to survive.
1 8 I must be orderly/planned to survive.
2 7 I must be helpful and caring to survive.

Your main type is Type 4 - czyli zgodnie z moim typem
Your variant stacking is sx/sp/so - wyszło mi akurat tak samo, chociaz nie zawsze tak jest. tak czy siak na to nie zwracamy uwagi, bo poprzedni test mierzył to szczegółowiej
Your level of health is average - nie wiem po chuj to jest


No więc kurwa teraz przechodzimy do wisienki na torcie, czyli łączymy wszystko w całość, u mnie to będzie 4w5 sx/sp 459

Wchodzimy tu:
Tritype aesthetics

szukamy i bierzemy śliczny obrazek z jakiegos pedalskiego tumblera, wraz z trzema cechami które mają nas definiować i krótkim opisem i kurwa wklejamy





459 The Contemplative

459 is one of the most socially withdrawn tritypes. This type needs to be able to take the time to be alone with their thoughts and feelings to sort through and better understand the outside world. 4 brings an emotional intensity as well as a rejection of pressures go conform itself to the world. 5 brings a depth of knowledge and a hunger for more that is hard to satisfy. Combined with 9's preference for withholding judgement, this makes the 459 both a deep thinker and a deep feeler. 459s can be at risk of becoming too withdrawn from the world to the detriment of their own happiness when they begin to expect others to always reach out for them without ever reaching themselves.


Dziękuję za uwagę ( i tak pewnie zrobi z jedna osoba)
Edytowane przez Lion dnia 09-10-2016 04:41
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-10-2016 14:10
obrazka nie ogarniam, który mam wziąćsmiley


Sexual ||||||||||||||| 42%
Social |||||||||||| 34%
Self Preservation ||||||||||||||||||||| 70%

sp/sx

Ludzie ci często roztaczają bezwstydną, tajemniczą atmosferę; są "intensywni w cichy sposób", mogą być nieświadome świata społecznego wokół nich i faworyzować jednostki. Długo im zajmuje zaangażowanie się, lecz gdy to zrobią - będzie to dla nich zobowiązanie na całe życie, założenie nierozerwalnej więzi. Niektórych szokować może jak nagle i całkowicie ten podtyp potrafi w nich trafić (do nich dotrzeć/przejrzeć ich) i jak głęboko rozumie on aktualny stan/nastrój innych osób. Przywiązują się do ludzi naturalnie i głęboko, w przeciwieństwie do formalności charakteryzującej drugi podtyp samozachowawczy. Bywają niepewne/niezdecydowane jeśli chodzi o zakładanie nowych relacji, wolą troszczyć się o kilka ważnych dla nich, już istniejących więzi. Schronienie jakim jest dla nich dom jest dla nich nadrzędną troską i dla tego podtypu typowym jest znajdowanie ogromnej przyjemności w dekorowaniu swoich wnętrz - ujawniają tak swoje ukochane poczucie smaku i głębi. Głębia i różnicowanie (lub dyskryminacja) charakteryzują ten podtyp.

Motywacja: żyć w bezpiecznym, komfortowym otoczeniu, gdzie można zajmować się swoimi prywatnymi, głębokimi zainteresowaniami

Typowe role: towarzysz/kumpel/małżonek, mistyk, cichy poplecznik

Przykłady sp/so: George Harrison, Jackie Onassis, Eric Clapton, Emily Dickinson


Type 1 Orderliness |||||||||||||||||||| 82%
Type 2 Helpfulness |||||||||||| 50%
Type 3 Image Focus |||||| 22%
Type 4 Individualism |||||||||||||| 54%
Type 5 Intellectualism |||||||||||| 50%
Type 6 Security Focus |||||||||||||||| 70%
Type 7 Adventurousness |||||||||| 34%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||| 46%
Type 9 Calmness |||||||||||||||||| 74%

type score type behavior motivation
1 20 I must be orderly/planned to survive.
9 18 I must maintain peace/calm to survive.
6 17 I must be secure and safe to survive.
4 13 I must be unique/different to survive.
2 12 I must be helpful and caring to survive.
5 12 I must be knowledgeable to survive.
8 11 I must be strong and in control to survive.
7 8 I must be fun and entertained to survive.
3 5 I must be impressive and attractive to survive.

Your main type is Type 1
Your variant stacking is spsosx
Your level of health is average

Your main type is which ever behavior you utilize most and/or prefer. Your variant reflects your scoring profile on all nine types: so = social variant (compliant, friendly), sx = sexual variant (assertive, intense), sp = self preservation variant (withdrawn, security seeking). For info on the flaws of the Enneagram system click here.
Edytowane przez adi1991 dnia 09-10-2016 14:13
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-10-2016 14:12
ok, to na razie pierwsza część, bo mi się nie chce robić wszystkiego na raz:


Sexual |||||||||||||||||| 58%
Social ||||||||||||||| 50%
Self Preservation ||||||||||||||||||||| 62%


Prawdę mówiąc, wiedziałam, co wyjdzie bez robienia tego testu. Większość opisu mi się całkowicie zgadza.

eee nie pamiętam, co ja miałam w eneagramie, więc, Lion, uzupełnij smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-10-2016 15:19
adi: The Philosopher xD Wymagający, introspekcyjny i przezorny



146 The Philosopher

The 146 is compelled to help others understand what truly has value in this world. Both 4 and 6 lend themselves to deep internal searching, and when combined with the demanding standards of 1, a search for absolute truth. The 146 must take care to remember that their morality is not universal, and therefore cannot be applied to every person or situation uniformly. The 146 must also be careful not to become overly critical when feeling insecure; a difficult task for this tritype.


Patrząc na twoje wyniki, to gdybyś był minimalnie bardziej "pomocny" (typ 2) kosztem "indywidualizmu" (typ 4), to byś miał trójtyp Poplecznika (Skryty, troskliwy, staranny)



126 The Supporter

The 126 seeks out a life of intentional service to a cause or person that acts on what they believe in. The 2 provides the motivation to interact with the outside world specifically as a drive to help. In order to be helpful, the 126 will draw on the inquisitive and suspicious 6 as well as the drive of 1 to improve and project these intentions on the target of their help. The 126 is happiest being the loyal confidant and advisor of the powerful decision maker, but can sometimes become so focused on their own idea of what is right and best that they become oppressive rather than supportive.

Edytowane przez Lion dnia 09-10-2016 15:20
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-10-2016 15:45
adiemu to nawet pasuje do Hufflepuffu smiley




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-10-2016 16:09
Otherwoman napisał/a:
adiemu to nawet pasuje do Hufflepuffu smiley


No jemu pasuje to też do MBTI, poglądów politycznych, religii i gustu filmowego smiley

a co do HP, to w sumie gdybym ja mial troche wiecej typu 7 (entuzjasta) kosztem 5 (intelektualista), to bym miał 479, czyli mocno Gryffindorowy typ, który mi też wychodził smiley



479 The Gentle Spirit

479 is one of the most optimistic tritypes. Since both 4 and 9 choose to ignore their core, the only emotion that 479 acknowledges is anxiety, and they combat it by always looking to the better possibilities offered by the future. The 479 seeks to know themselves as deeply as possible, and also extend this compassion to those around them, finding joy and comfort in helping people to turn their negative feelings into positive empowerment. 479s must be careful not to fall too deeply into their own idealistic thinking otherwise they are likely to fail to honor their own feelings and speak their own truth when necessary.


ciekawe czy ci wyjdzie coś slytherinowatego, czy jednak coś w stylu obrończyni psów na łańcucach smiley
Edytowane przez Lion dnia 09-10-2016 16:13
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Otherwoman
Administrator

Avatar Użytkownika

Postać:
Trey

Postów: 17695

Administrator

Dodane dnia 09-10-2016 16:19
psy sa spoko, ale i tak wolę koty smiley
a koty są bardziej ślizgońskie ;p




We are all evil in some form or another, are we not?
GG: 7594540 zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-10-2016 16:59
Tutaj adi może se zobaczyć, że dla jego typu ISTJ, enneagram 1 jest najczęstszy, wśród dwóch podtypów 1w9 adiego jest też częstsze od 1w2, za to wariant instynktowny adiego nie jest aż tak popularny wśród ISTJ

http://thoughtcatalog.com/heidi-priebe/2016/01/mbti-and-the-enneagram-2/2/

Aha Arleta, ty miałaś 4w5 w enneagramie czyli to co ja, tylko że dla twojego typu INTJ to jest bardzo rzadkie (ledwie 3% wg tego badania).. za to wariant instynktowny masz ten co INTJotki zwykle mają. Oczywiście o ile nie jestes INFJ bo tam by 4w5 bardzo pasowało, ale nie ma juz co tego wałkowaćsmiley

http://thoughtcatalog.com/heidi-priebe/2016/01/mbti-and-the-enneagram-2/6/
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-11-2016 21:09
http://andrzejczyk.eu/wp-content/uploads/2015/06/test.pdf macie jakis test o konfliktach, na zajeciach profesor powiedziala ze czesto laczy sie z mbti smiley i btw, ostatnio zmienil mi sie lekko typ, teraz jestem ESTP, co w sumie pasuje bardziej niz poprzednie smiley
Edytowane przez panda dnia 09-11-2016 21:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
adi1991
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Wojciech Janusz

Postów: 7387

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-11-2016 21:39
ten test pandysmiley wszystko prawie około 50%smiley

unikanie - 3 - 25%
dostosowywanie się - 7 - 58,3%
kompromisowość - 6 - 50%
konkurowanie - 7 - 58,3%
współpraca - 7 - 58,3%

nie wiem jak się ma to jednak do mbti bo nie zostało tam wyjaśnionesmiley
Edytowane przez adi1991 dnia 09-11-2016 21:39
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 09-11-2016 22:02
http://www.kilmanndiagnostics.com/interpersonal-conflict-handling-behavior-reflections-jungian-personality-dimensions hop smiley

jesli chodzi o ten potrojny enneagram:


358s live for the feeling of being acknowledged for their success in thinking up a solution. 358s love tackling the world in their own balanced way. 3 provides a constant awareness of the feedback and a thirst for prestige. 5 focuses inwards in a search for understanding and fortification. 8 pushes outwards to assert itself against the world. If the 358 is not careful, they can become too wrapped up in their own heads to the point of ignoring their emotions.
Edytowane przez panda dnia 09-11-2016 22:04
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-11-2016 02:20
panda serio ci bliżej do ESTP niż ENTP? smiley ESTP to archetyp sportowca (dominujące Se, czyli odbieranie świata takim jakim jest, klasyczny materializm i skupienie się na eksploracji świata przez pięć zmysłów), a ENTP to bardziej archetyp dyskutanta (dominujące Ne, czyli odbieranie świata przez pryzmat teorii, znaczeń, możliwości, abstrakcji, łatwość w odnajdywaniu zależności, eksploracja tysiąca tematów). ESTP to np. Sasha Grey, Casines, Madonna czy Donald Trump, zawsze myślałem, że masz w sobie trochę więcej intuicji xD poza tym o typach ENTP i ENFP często się mówi, że to najbardziej introspekcyjni ekstrawertycy i to prawda, bo ich główna funkcja ekstrawertyczna czyli Ne wymaga jednak myślenia i pewnej refleksyjności właściwej introwertykom (mimo, że u ENxP to jest myślenie błyskawicznie, co często się przejawia w szybkich ripostach, chaotycznych pomysłach znikąd i najlepszej predyspozycji do burzy mózgów), co mi do ciebie też pasuje... chyba, ze cie w ogóle nie znam smiley









Edytowane przez Lion dnia 10-11-2016 02:54
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
Lion
Użytkownik

Postać:
shimano

Postów: 12656

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-11-2016 04:54
test pandy (swoją drogą przejrzyście mi to wyszło, w przeciwieństwie do adiegosmiley) Generalnie mam niską kooperacyjność i średnią asertywność

AAAAAAAAAAA 10/12 = 83% UNIKANIE

"Niska asertywność i niska kooperacyjność przyczyniają się do występowania reakcji unikania. Człowiek o takich cechach wycofuje się z konfliktu, nie zależy mu ani na udowodnieniu własnych racji, ani na rozpatrywaniu poglądów partnera. "

DDDDDDD 7/12 = 58% KONKUROWANIE

"Wysoka asertywność i niska kooperacyjność przyczyniają się do występowania reakcji rywalizacji (konkurowanie). Człowiek o takich cechach dąży do rozstrzygania konfliktu na swoją korzyść w tym sensie, że pragnie wykazać wyższość swoich racji nad racjami drugiej osoby."

CCCCCCC 7/12 = 58% KOMPROMISOWOŚĆ

"Średnia asertywność i średnia kooperacyjność przyczyniają się do występowania reakcji kompromisowych. Człowiek o takich cechach stara się odnieść pewne korzyści, przyznając jednocześnie partnerowi prawo do ich części. Potrafi więc i może z części swoich interesów zrezygnować na rzecz drugiej osoby. "

BBBB 4/12 = 33% DOSTOSOWYWANIE SIĘ

"Niska asertywność i wysoka kooperacyjność przyczyniają się do występowania reakcji akomodacyjnych (dostosowywanie się). Człowiek o takich cechach dąży do rekonstrukcji własnych poglądów, lecz czyni to nie z powodu bezwzględnej akceptacji poglądów drugiej osoby, ale raczej ze względu na pożądaną (jego zdaniem) współpracę. "

EE 2/12 = 17% WSPÓŁPRACA

"Wysoka asertywność i wysoka kooperacyjność przyczyniają się do występowania reakcji współdziałania (współpracy). Człowiek o takich cechach nawiązuje współpracę z partnerem po to, aby zrealizować własne cele. Można zatem powiedzieć, że wykorzystuje on pozytywnie sytuację konfliktu, ponieważ nie odrzuca drugiej osoby ale współdziała z nią w imię własnych interesów. "

oczywiście pasuje, bo ja mam generalnie wyjebane na świat zewnętrzny, co wynika i z mojego MBTI (INxP to najbardziej odrealnione, nieobecne typy) i z instynktów (instynkt społeczny mam najsłabszy co tłumaczy braki w umiejętności współpracy i niemożności zharmonizowania się z ludźmi, natomiast najsilniejszy instynkt seksualny w połączeniu z czwórką i Fi/Te wpływa na dość wysoki, właściwie zawyżony wynik w konkurowaniu, bo lubię rywalizację, ale o ile jest w nieagresywnej atmosferze, co nie zawsze ma miejsce) i z trójtypu (4w5 9w1 7w6 [jednak zdecydowałem, że bliżej mi do 7w6 niż 5w4], gdzie 4w5 sprawia, że się "nie przyznaję" do ludzi i szukam własnej ścieżki, 9w1 sprawia, że mam spokojny temperament i tendencje do unikania, a 7w6 daje mi dodatkowo eskapizm od konfliktów w stronę marzeń, przyjemności i humoru).



Co do tego artykułu który dała panda wyjaśniającego zależność z MBTI i powyższej grafiki, to sporo się zgadza, ale nie wszystko. Np. podział na Feeling i Thinking jest za prosty i nie uwzględnia funkcji Junga- zdecydowana większość w społeczeństwie ma ekstrawertyczne funkcje dotyczące tych preferencji, czyli Fe i Te. Cztery najczęstsze typy (stanowiące praktycznie połowę populacji świata) to ESTJ, ISTJ, ISFJ i ESFJ i wszystkie używają Fe lub Te, a żaden Fi lub Ti. Wobec tego powstaje złudne wrażenie i stereotyp, że Feelersi uwielbiają ludzi i to w ogóle takie lizodupy, a Thinkersi są zawsze nieczuli na grupę i mają swoje zdanie, którego asertywnie bronią.



To Fe (czucie ekstrawertyczne) jest związane z konformizmem (co się pokrywa ze współpracą), a Te (myślenie ekstrawertyczne) z pragmatyzmem (co się pokrywa z asertywnością). Podczas gdy osoby z Fi używają również Te, a osoby z Ti używają również Fe, więc dla osób z introwertycznymi funkcjami tych preferencji, które są w mniejszości populacji (czyli np. dla mnie, bo jestem Feelerem, ale używam Fi/Te, czyli mój stosunek do świata zewnętrznego będzie bardziej Thinking) taka zależność nie będzie miarodajna. Wiem, że raczej nikt tego do końca nie zrozumie, ale przynajmniej wyjaśniłem to sam sobie smiley



Edytowane przez Lion dnia 10-11-2016 05:44
zagubieni24.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ankieta
panda
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postać:
Cherrrie Swanson

Postów: 7730

Mistrz Przetrwania

Dodane dnia 10-11-2016 06:14
Lion, mnie tez to zdziwiło i dalej uważam ze ENTP lepiej do mnie pasuje. Wydaje mi się ze ten test uwzględnia bycie praktycznym trochę w zbyt powierzchowny sposób, poza tym stosunek jednego do drugiego mam 54 do 46, może po prostu się waha. Mam dokładnie to, o czym napisałeś, ale z drugiej strony jestem praktyczna z zewnatrz, ciężko mi to wytłumaczyć ale moje osobiste rozkminy coraz częściej zachowuje dla siebie, bo nie każdego może to interesować, od ludzi słyszę że jestem osobą bardzo mocno stapajaca po ziemi i tak jak w filmiku chłodna i pragmatyczna. Z kolei teraz wykonuje zwykla papierkowa (a raczej komputerowa, wprowadzam dane do baz aktow prawnych i redaguje odpowiedzi na pytania prawne) robote i nie wydaje mi sie to takie straszne i bezuzyteczne tak jak mówili w filmiku o ESTP, jak ENTP staram sie zawsze wyciagnac z tego cos dla siebie, interesuje mnie to, co robie na poziomie intro rozmyslan. No i moje zdolnosci przywodcze to faktycznie bardziej mentoring niz managing. Wydaje mi się ze przez takie skakanie między jednym i tym, jaka twarz przyjmuje dla spoleczenstwa ostatnio a drugim odbiciem wskazuje raz N, a raz S w testach. Taaaak, mimo wszystko uważam sie bardziej za ENTP smiley
Edytowane przez panda dnia 10-11-2016 06:31
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 73 z 78 << < 70 71 72 73 74 75 76 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w Shoutboksie.

Otherwoman
14/04/2024 11:39
smiley

Lincoln
11/04/2024 15:55
Zapłacone, zalogowane, do zobaczenia za rok na forum smiley

Otherwoman
10/04/2024 09:26
Rok temu też było chyba 200 z tego co pamiętam

mrOTHER
10/04/2024 09:11
no dobra, zalogowalem sie. Do zobaczenia za rok xd

mrOTHER
10/04/2024 09:10
200 zł za zwykły hosting na własnej domenie? Cenią się skubańce

Umbastyczny
08/04/2024 19:38
<3

Diego
07/04/2024 22:50
Welcome in another life brotha 🫣

Otherwoman
07/04/2024 20:15
może się ktoś zgłosi oprócz nas smiley

Otherwoman
07/04/2024 20:05
ok, zrobiłam przelew - 200 zł

Otherwoman
07/04/2024 17:46
smiley

Umbastyczny
05/04/2024 20:20
jasne, ja na pewno się dorzucę smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:25
postaram się w weekend zapłacić i będzie znowu zbiórka smiley

Otherwoman
05/04/2024 17:24
przyszedł mi mail o wygaśnięciu hostingu za trzy dni

Otherwoman
10/03/2024 21:41
smiley

chlaaron
09/03/2024 23:09
smiley

Otherwoman
09/03/2024 18:03
Umba, pw smiley

shimano
29/02/2024 22:08
olol

Otherwoman
01/02/2024 21:53
o, nie ma Kinga - wreszcie jakiś inny autor ma szanse na wygraną

Otherwoman
01/02/2024 21:47
lol widzę nową kategorię w plebiscycie na lc - romantasy smiley

Otherwoman
01/02/2024 21:40
smiley

Archiwum